Maląg zdradza założenia Nowego Ładu. Socjalizm to dopiero się zacznie…

Marlena Maląg/fot. PAP/Tomasz Gzell
Marlena Maląg/fot. PAP/Tomasz Gzell

Utrzymanie świadczenia „Rodzina 500 plus”, nowe rozwiązania dla młodych rodziców, seniorów oraz program mieszkaniowy – zapowiedziała szefowa MRiPS Marlena Maląg, pytana o propozycje PiS w ramach Polskiego Nowego Ładu.

W najbliższą sobotę nastąpi prezentacja „Polskiego Ładu”, czyli nowego programu PiS. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Polski Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek, że w ramach Polskiego Nowego Ładu zostanie przedstawiona kontynuacja programu „Rodzina 500 plus”. Z kolei minister Maląg mówiła, że „z badań wynika, że młodzi Polacy potrzebują wsparcia w zakresie polityki mieszkaniowej, ale także rynku pracy – jeżeli chodzi o czas pracy, pewne zmiany wprowadzane do Kodeksu Pracy, i stabilizację, bezpieczeństwo finansowe”. Dodała, że w Nowym Ładzie rząd chce zaakcentować wsparcie dla młodych rodziców.

Maląg była pytana w Polsat News o nowe propozycje w obszarze polityki rodzinnej, które zostaną przedstawione w ramach Polskiego Nowego Ładu. „Rozwiązania na pewno będą służyły rodzinom z małymi dziećmi, będą promowały to, aby młodzi ludzie podejmowali decyzje o zakładaniu rodziny” – przekazała. Szefowa MRiPS podkreśliła, że w Polski Nowym Ładzie znajdą się „inwestycje w polską rodzinę – zarówno w sferze społecznej, adresowanej do rodzin z małymi dziećmi, dla seniorów, jak i także mocne wsparcie gospodarki”.

„Młodym ludziom przede wszystkim potrzeba mieszkań, stabilnej pracy, pewnych zmian w kontekście elastyczności pracy, i potrzebują opieki nad dziećmi między pierwszym a trzecim rokiem życia. (…) Potrzebny jest nam mocny program mieszkaniowy, i na pewno te rozwiązania są sztandarowe” – mówiła minister Maląg.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej oświadczyła, że świadczenie „Rodzina 500 plus” zostanie zachowane. Dopytywana, czy zostanie ono zwaloryzowane, powiedziała: „poczekajmy na ten moment”. Zapowiedziała, że pojawią się nowe programy wsparcia, które nie będą bezpośrednim wsparciem finansowym.

Chociaż konkretów jeszcze nie znamy, to już z zapowiedzi można wyczuć, że czeka nas uderzenie potężnej socjalistycznej fali, na której PiS będzie chciał podbić swoje notowania.

Sądny dzień zbliża się nieubłaganie. „Program Polski Ład zaprezentujemy w sobotę 15 maja o godz. 10.00”

Źródło: PAP, NCzas.com

Prenumerata NCZ! z prezentem

58 KOMENTARZE

 1. Agenda 2030 oficialnie prezentowana.
  A jeszcze chwile temu teoria spiskowa…

  1984 Orwella przy tym to byl pikus

  • Od czasu Gatesa(chyba dziadek tego obecnego) pastora i dogadania się jego z felernym od skały odnośnie dostosowania systemu edukacji tak, aby szerokie masy ludzkie były utrzymywane w ciemnocie. A następnie podziału świata(wpływu na edukację) przez dwie fundacje, głupota się szerzy z sal szkolnych

  • A ciemnota ma być ciemna i nie może znać narzędzi wyciągnięcia się z ciemnego bagna. Żyjemy w matrixie informacyjnym gdzie społeczeństwa są utrzymywane w skrajnej niewiedzy, a media nie służą informacji, a dezinformacji. Systemy edukacji służą degradacji i zniechęcaniu do samodzielnego myślenia. I jeszcze mamy efekt sprzężenia zwrotnego od najbliższych i znajomych

 2. Czy oni nie mogli tego planu ,,Plan na zdrowie,, wdrozyc wczesniej? Musialo ostatnio umrzec ponadnormatywnie 100 tys Polakow? A moze tak wlasnie ten plan ma dzialac? To jest to co ludzie nazywaja plandemia?

  • Tak. Najpóźniej na koniec przyszłego roku ZUS przestanie być bankrutem z powodu zniknięcia wielu tysięcy emerytów i rencistów.

  • Ten plan miał tak działać, następne setki tysięcy będą umierać po szczepieniach, lecz nie od razu. Ofiary zostaną zaliczone do typowych chorób, a nie zgonów poszczepiennych. Niezgodności z latami poprzednimi można będzie próbować wyłapać w statystykach, jeżeli nie będą fałszowane. Przecież depopulacja to jeden z kluczowych punktów nowego porządku świata, teraz dla nie niepoznaki zwanego Nowym Ładem

  • Oni nie maja za grosz przyzwoitości, sami oddali suwerenność i sprzedali Polaków molochowi Brukselskiemu

 3. Kredyt społeczny rodem z Chin jest już teraz wprowadzany. Jego przejawem jest np. uzależnienie wysokości składki OC od „punktów karnych”. Do tego dochodzi segregacja sanitarna, czyli systemowe faworyzowanie osób o „pożądanym podejściu do zdrowia”. W końcu dojdą kolejne wyznaczniki, aż obudzimy się w systemie chińskim.

  • To się nazywa powolne gotowanie żaby, lub system małych kroków. Wszystko po to by oszukać ludzka psychikę, tak aby ludzie nie zaczęli się bronić

 4. W wywiadzie dla Del Bigtree z The Highwire , trzy kobiety, z których wszystkie wcześniej były zwolennikami szczepień, wyjaśniły, jak teraz cierpią na drżenie, utratę pamięci i konwulsje z powodu zastrzyków. Wszyscy z nich nie są teraz w stanie samodzielnie pracować ani dbać o siebie.

 5. Wsparcie, pomoc, opieka- rzeczywiście same przerażające rzeczy. To takie straszne, że ten umęczony naród, byc może po raz pierwszy w swojej historii, doczekał się władzy, która rzeczywiście robi coś dla niego, a nie tylko dręczy, męczy, a w najlepszym razie ignoruje?

  • Konkretnie napisz kto ma na to zarobić. Będziecie zdychać jak w Wenezueli, bo zaradni i kapitał Polaków stąd wyjedzie. Myślisz, że drukować można bez końca?

  • Przestań wierzyć dosłownie w puste hasła promocyjne, które nic nie znaczą. Ważne jaki będzie efekt, o którym nie masz zielonego pojęcia. Doucz się na temat nowego porządku świata i tego co planuje dla nas światowe forum ekonomiczne z Davos. Oraz tego jak wykonują rozkazy tego niewybieralnego forum, nasze władze

   • Panie plinius, jak to było do mnie, to ja się douczać nie muszę, bo jestem od uczenia innych właśnie, a takich jak wy też douczam na wieczorówce, za skromną opłatą, zapraszam.

 6. Możecie nazywać to socjalizmem, tak jak lewica nazywa to faszyzmem, a to po prostu przyzwoitość, wywiązywanie się z obietnic wyborczych, troska o najsłabszych, patriotyzm. Ani wy, ani lewica tego nie rozumiecie, na szczęście wciąż duży odsetek Polaków tak.

  • Od kiedy okradanie jednych żeby dać drugim jest przyzwoite? Ciekawą moralność wyznajesz (śmierdzi jakimś marksizmem). A tu chodzi wyłacznie o pieniądze i kupowanie głosów motłochu. Cała reszta to dekoracja. Ty pewnie będziesz biorcą, więc bardzo ci się to podoba. Bo to łatwiej, zamiast wziąć się do uczciwej pracy, prawda?

   • Nie będę żadnym biorcą, nigdy nie byłem, nie mieszkam w waszym kraju od 20 lat, ciężka praca nie jest mi obca, zapewniam, a takiej władzy jaką macie obecnie w PL po prostu wam zazdroszczę, jak i Wii tubylców tu gdzie obecnie żyć mnie przyszło. Kompetencja, profesjonalizm, wraiwosc społeczna, jednym słowem-PIS!

  • Nie zauważyłeś, że ten PIS z 2015, obiecywał coś innego, a robi coś innego np. sprzedał Polską suwerenność i zabrał się za zaoranie rolnictwa, górnictwa i energetyki oraz podżyrował unijne podatki na Polskich obywateli, przypomnisz sobie moje słowa jak zaczniesz płacić. A do tego od czasu pseudo pandemii wstąpił w nich nowy duch wykańczania Polski i Polaków według wytycznych z zza granicy

 7. Jarosław Kaczyński to prosty polityczny oszust bez wstydu i sumienia. Jako doskonale wkomponowany w środowisko warszawski element żydokomuny do spółki z bratem, był od dziecka kontrolowalnym narzędziem żydostwa. Później jako dorosły został podrzucony w szeregi Solidarności, ale nawet z dobrą protekcją nie potrafił się jakoś wybić ponad przeciętną, bo wśród zwykłych autentycznych działaczy Solidarności niczym specjalnym się nie wyróżniał.

 8. i żeby to zrobić to na ile każdego z nas zadłużą tym „funduszem” , już pomijając opodatkowanie z UE które zapewne przyjdzie ???

 9. Nie będę żadnym biorcą, nigdy nie byłem, nie mieszkam w waszym kraju od 20 lat, ciężka praca nie jest mi obca, zapewniam, a takiej władzy jaką macie obecnie w PL po prostu wam zazdroszczę, jak i Wii tubylców tu gdzie obecnie żyć mnie przyszło. Kompetencja, profesjonalizm, wraiwosc społeczna, jednym słowem-PIS!

  • N-I-E-P-O-R-O-Z-U-M-I-E-N-I-E… Tylko tak można podsumować twoją naiwną wiarę w Populizm i Socjalizm, a nazywanie ich kompetentnymi po tym jak poobsadzali stołki swoimi miernotami (taka żona Sobolewskiego pracuje jako prosta kobiecina już w 3 radach nadzorczych!!!) to już czysta fantastyka…

  • Jeśli to nie jest twój kraj, to po jaki wuj zabierasz głos. Kto cię o niego prosił . Czego ty możesz kogokolwiek nauczyć, skoro popełniasz podstawowe błędy, ciołku. A dla ścisłości ta sprzedajna, zamordystyczna władza, przekupuje głupich za ich własne pieniądze, a teraz zapożyczy nas na dziesięciolecia w tym samym kurewskim celu.

  • Kompetencje, Uprzejmość, Roztropność, Wrażliwość, Ambicje – to nowa nazwa partii rządzącej, dotychczas używającej skrótu PIS. Nowy skrót doskonale charakteryzuje tą partię w oczach obywateli.

 10. Fajna oferta do przybywających tu żydków do Polin . 40 000 żydoli dostało paszporty Polskie , są wręcz szczęśliwi bo dużo będą mieli niewolników do pracy . Czy widział ktoś , żeby żydol pracował ???

  • Od wieków zajmowali się karczmami, rozpijali ludzi „gorzałką” zamiast serwować słabe trunki (piwa, wina, miody pitne), lichwą, przejmowali majatki i handlem. A jak już coś produkowali to jako właściciele fabryczki gdzie fizycznymi nie byli żydzi.

 11. A ta to kto ? Maląg ? Wygląda jak pałąk taka słodka idiotka !!! Dużo takich w pisie psychopatów niestety , Horban pijak z nosem czerwonym jak pomidor , Pinokio , któremu nos nie mieści się pod maską . Dużo żydoli aż łeb boli !!!

 12. Promocja nierobów !! Byłem dziś na okresowych badaniach tzw lekarka powiedziała nie… Pracuje przepraszam pracowałem 10 lat w firmie moje zdrowie nie uległo pogorszeniu wszyscy lekarze byli oczywiście na tak prócz tej…. I kropki zostawię kredyt na mieszkanie itd mam …czy mi ktoś coś da???? Np niech odpierdol…a się i dadzą mi pracować?!!!!

Comments are closed.