Maląg zdradza założenia Nowego Ładu. Socjalizm to dopiero się zacznie…

Marlena Maląg/fot. PAP/Tomasz Gzell
Marlena Maląg/fot. PAP/Tomasz Gzell
REKLAMA

Utrzymanie świadczenia „Rodzina 500 plus”, nowe rozwiązania dla młodych rodziców, seniorów oraz program mieszkaniowy – zapowiedziała szefowa MRiPS Marlena Maląg, pytana o propozycje PiS w ramach Polskiego Nowego Ładu.

W najbliższą sobotę nastąpi prezentacja „Polskiego Ładu”, czyli nowego programu PiS. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Polski Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek, że w ramach Polskiego Nowego Ładu zostanie przedstawiona kontynuacja programu „Rodzina 500 plus”. Z kolei minister Maląg mówiła, że „z badań wynika, że młodzi Polacy potrzebują wsparcia w zakresie polityki mieszkaniowej, ale także rynku pracy – jeżeli chodzi o czas pracy, pewne zmiany wprowadzane do Kodeksu Pracy, i stabilizację, bezpieczeństwo finansowe”. Dodała, że w Nowym Ładzie rząd chce zaakcentować wsparcie dla młodych rodziców.

REKLAMA

Maląg była pytana w Polsat News o nowe propozycje w obszarze polityki rodzinnej, które zostaną przedstawione w ramach Polskiego Nowego Ładu. „Rozwiązania na pewno będą służyły rodzinom z małymi dziećmi, będą promowały to, aby młodzi ludzie podejmowali decyzje o zakładaniu rodziny” – przekazała. Szefowa MRiPS podkreśliła, że w Polski Nowym Ładzie znajdą się „inwestycje w polską rodzinę – zarówno w sferze społecznej, adresowanej do rodzin z małymi dziećmi, dla seniorów, jak i także mocne wsparcie gospodarki”.

„Młodym ludziom przede wszystkim potrzeba mieszkań, stabilnej pracy, pewnych zmian w kontekście elastyczności pracy, i potrzebują opieki nad dziećmi między pierwszym a trzecim rokiem życia. (…) Potrzebny jest nam mocny program mieszkaniowy, i na pewno te rozwiązania są sztandarowe” – mówiła minister Maląg.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej oświadczyła, że świadczenie „Rodzina 500 plus” zostanie zachowane. Dopytywana, czy zostanie ono zwaloryzowane, powiedziała: „poczekajmy na ten moment”. Zapowiedziała, że pojawią się nowe programy wsparcia, które nie będą bezpośrednim wsparciem finansowym.

Chociaż konkretów jeszcze nie znamy, to już z zapowiedzi można wyczuć, że czeka nas uderzenie potężnej socjalistycznej fali, na której PiS będzie chciał podbić swoje notowania.

Sądny dzień zbliża się nieubłaganie. „Program Polski Ład zaprezentujemy w sobotę 15 maja o godz. 10.00”

Źródło: PAP, NCzas.com

REKLAMA