Kiedy Polski Ład wejdzie w życie? Polityk PiS zdradza terminy

PiS prezentuje nowy "Polski Ład" Źródło: YouTube/Prawo i Sprawiedliwość

– Myślę, że już na najbliższych posiedzeniach Sejmu pojawią się ustawy związane z Polskim Ładem – twierdzi Maria Koc – senator z Prawa i Sprawiedliwości.

– Te zmiany będą wchodziły w życie jak najszybciej. Potrzebne będą konkretne ustawy, które trafią do Sejmu. Zmiany będą wprowadzane szybko, dlatego, że Polski Ład to jest program na wyjście z kryzysu gospodarczego i społecznego – powiedziała na antenie Radia ZET Maria Koc, senator z PiS.

Nowy „Polski Ład”. Kiedy zacznie działać?

W niedzielę w programie „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET” Maria Koc była pytana, czy zmiany zapowiadane w systemie podatkowym mogą wejść w życie na początku 2022 roku.

– Myślę, że tak. Nawet była mowa o takiej dacie. Jest to bardzo możliwe, że zmiana wejdzie w życie od początku roku podatkowego, czyli od stycznia przyszłego roku – odpowiedziała parlamentarzystka.

Wiele zmian ma zostać wprowadzonych jeszcze w 2021 roku.

– Prace i przygotowania podejmiemy jak najszybciej po to, aby te ustawy przeszły przez Parlament. Nie wiem, jak będzie w Senacie. Tak czy inaczej, chcemy zrobić tak, żebyśmy mogli różne rozwiązania jak najszybciej wprowadzać w życie – zapowiedziała Koc.

– Na pewno wiele z nich wejdzie w życie jeszcze w tym roku. Myślę, że już na najbliższych posiedzeniach Sejmu pojawią się ustawy związane z Polskim Ładem – dodała senator.

Premier Morawiecki potwierdza. Rządzący spieszą się z Polskim Ładem

Polski Ład to populistyczna ściema. Prof. Mariański: „Proponowane zmiany utrwalają, a w niektórych sytuacjach powiększają, niesprawiedliwe opodatkowanie”

Źródło: Radio Zet