Gates odchodzi z Microsoftu. Miliarder miał zdradzać żonę ze swymi pracownicami

Bill Gates. Foto: PAP/EPA/ID2020
Bill Gates. Foto: PAP/EPA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie Bill Gates zrezygnował z udziału w zarządzie Microsoft w ślad za ujawnieniem jego relacji seksualnych z pracownicą firmy. Rzecznik miliardera zaprzecza.

W środkach masowego przekazu pojawiły się doniesienia, że założyciel Microsoft miał wieloletni romans z pracownicą firmy. Pojawiły się sugestię, że właśnie ten fakt był przyczyną rezygnacji Gatesa, w 2020 roku, z członkostwa w zarządzie, który dla zbadania sprawy wynajął kancelarię prawniczą.

„Podczas badania, niektórzy członkowie zarządu zdecydowali, że nie jest już odpowiednie, aby pan Gates zasiadał jako dyrektor w firmie, którą założył i prowadził przez dziesięciolecia. (…) Pan Gates zrezygnował zanim dochodzenie zarządu zostało zakończone” – pisał „Wall Street Journal”, dodając, że o związku powiadomiła niewymieniona z nazwiska pracownica.

Sugestii o przedstawionym w mediach powodzie odejścia miliardera z zarządu zaprzeczył jego rzecznik.

„Niemal 20 lat temu miał miejsce romans, który zakończył się polubownie. Decyzja Billa o przejściu z zarządu nie była w żaden sposób związana z tą sprawą. W istocie wyraził pragnienie poświęcenia więcej czasu na filantropię” – przekonywał rzecznik.

„New York Times” podał, powołując się na niezidentyfikowane źródła, że „przy co najmniej kilku okazjach, Gates miał niesłużbowe związki z niewymienionymi z nazwisk kobietami, które pracowały dla niego w Microsofcie i Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

„Jest wielce rozczarowujące, że opublikowano tak wiele nieprawdy na temat przyczyn i okoliczności, w czasie rozwodu Billa Gatesa” – argumentował jego rzecznik, określając też jako fałszywe informacje o złym traktowaniu przez niego pracowników.

Z kolei tabloid „Daily Beast” wystąpił z rewelacjami iż skazany m.in. za pedofilię Jeffrey Epstein, który jakoby popełnił w więzieniu samobójstwo, doradzał niegdyś Gatesowi, jak zakończyć małżeństwo z żoną Melindą.

Także ten zarzut wywołał natychmiastową reakcję rzecznika Gatesa.

„Bill nigdy nie otrzymał ani nie zabiegał u Epsteina o osobiste porady jakiegokolwiek rodzaju, czy to dotyczące małżeństwa, czy czegokolwiek innego. Bill nigdy nie skarżył się na Melindę, ani na swoje małżeństwo Epsteinowi” – przekonywał rzecznik, dodając, że Gates nigdy też nie rozmawiał o jego ewentualnym zaangażowaniu w fundację.

Gates jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Według rankingu Bloomberg Billionaires Index jego wartość netto wynosi obecnie 144 miliardy dolarów.

Bill i Melinda Gates poinformowali na początku maja o planach rozwiązania swego 27-letniego związku małżeńskiego.

„Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zadecydowaliśmy się zakończyć nasze małżeństwo” – powiadomili m.in. w mediach społecznościowych.