Niedzielski zapowiada segregację sanitarną: „Szczepienie (…) pozwala wyłączyć kogoś z obostrzeń”

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłasza kolejne przedłużenie lockdownu. Foto: PAP/Leszek Szymański
Minister Zdrowia Adam Niedzielski Foto: PAP/Leszek Szymański
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Będą rekomendował, aby maseczki nosić w pomieszczeniach jeszcze co najmniej w wakacje – powiedział PAP minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. Będę rekomendował, aby wewnątrz jeszcze co najmniej w wakacje je nosić – powiedział minister.

Zaznaczył, aby nie dać się zapędzić w ślepą uliczkę, że wszystkie obostrzenia muszą być od razu całkowicie znoszone. Trzeba przede wszystkim bacznie obserwować, co się będzie dalej działo z epidemią. Nawiązał tutaj do sytuacji epidemicznej w Wielkiej Brytanii, gdzie był duży spadek zachorowań, ale teraz sytuacja się odwróciła.

Dodał, że „musimy przyzwyczaić do tego, że epidemia się tli”. Zaznaczył też, że znosząc kolejne restrykcje, rząd będzie podkreślał, że „szczepienie może być benefitem, który pozwala wyłączyć kogoś z obostrzeń”.

Wcześniej pojawiały się także plotki, jakoby niezaszczepieni na Covid-19, w razie zachorowania, mieli płacić (dodatkowo, oprócz składek) za leczenie. Do tych doniesień odniósł się minister pandemii Adam Niedzielski.

– My mamy konsekwentną politykę, która jest ukierunkowana na przekonywanie, zachęcanie. Nie widzimy absolutnie podstaw, bo słyszałem też takie głosy, które mówiły o tym, że osoby, które się na przykład nie zaszczepią, powinny płacić za leczenie, oczywiście w tym zakresie COVID-owym. Nie ma takich pomysłów. Absolutnie nie przewidujemy takich rozwiązań – stwierdził Adam Niedzielski w rozmowie z Beatą Michniewicz w „Salonie politycznym Trójki”.

Więcej na ten temat można przeczytać poniżej.

Niezaszczepieni będą pokrywać leczenie COVID-19 z własnej kieszeni? Niedzielski zabrał głos

Źródło: PAP/nczas.com