Będzie drastyczna podwyżka podatków. Gowin się wygadał

Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin. Foto: PAP
Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin. Foto: PAP

Podwyżka podatków przez PiS jest nieunikniona. Jednak Jarosław Gowin obiecuje, że będzie walczył, aby nie była zbyt dotkliwa.

Prezentacja założeń Nowego Ładu PiS wzbudziła popłoch wśród pracodawców i pracowników. Rząd Mateusza Morawieckiego nie tylko wyznaczył poziom „bogactwa” na żenująco niskim poziomie, ale również odsłonił karty w zakresie podnoszenia podatków.

Chodzi np. o likwidację możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku. Socjalistyczny bat na Polaków wywołał przerażenie u koalicjanta PiS – Porozumienia Jarosława Gowina.

W poniedziałek Gowin wystąpił w Polsat News, gdzie zapewniał, że będzie walczył, aby podwyżka podatków nie była zbyt dotkliwa.

„Znaleźliśmy już rozwiązania, które chronią przed tak drastycznym wzrostem podatków osoby zatrudnione na umowę o pracę. Teraz szukamy takich rozwiązań, które uchronią przed drastycznym wzrostem podatków przedsiębiorców” – powiedział wicepremier.

„Już na konwencji mówiliśmy o uldze dla klasy średniej i to jest propozycja Porozumienia. Nie może być tak, że osobom, które zarabiają ciut lepiej podnosi się podatki o 50 proc.” – dodał Gowin.

Gowin zapewnił, że swoje propozycje przekazał premierowi. Pierwszym elementem ulgi, na który Morawiecki rzekomo się zgodził, jest obniżenie stawki ryczałtu podatkowego dla twórców i przedstawicieli wolnych zawodów.

Ulga dotyczy jednak tylko jednej grupy.

„Posłuchajcie wicepremiera Gowina: wzrost podatków dla zatrudnionych miał być drastyczny, ale dzięki Gowinowi będzie mniej drastyczny. Natomiast przedsiębiorcy na likwidację drastyczności jeszcze muszą poczekać” – skomentował dobroduszny gest Gowina dr Tomasz Sommer.

Siarkowska staje okoniem wobec PiS. Poseł przeciwna segregacji sanitarnej i paszportom covidowym

Źródło: Polsat News

19 KOMENTARZE

 1. „Będzie walczył”, czyli w jego przypadku: „będzie głosował za, ale nie będzie się cieszył”. Żałosna kukiełka bez kręgosłupa.

  • Dokładnie tak, tylko jeszcze zanim zagłosuje za, wydębi za takie głosowanie od pisuarów jakieś łupy lub stołki dla swoich.

 2. Gowin to zbyt cwany gapa żeby się wygadać, wszystko co robi jest zamierzone i cynicznie obliczone,całe polityczne życie okrakiem stoi.Kazik śpiewał”utaplani w brudnej rozpuście. a na gębach fałszywy uśmiech….” bardziej adekwatnie nie można o tym ponurym typie, zresztą,pałac temu co w tej śmierdzącej kloace na Wiejskiej pośród grud ekskrementów znajdzie zdrowe ziarno .Nie pozdrawiam,zbyt zgorzkniały jestem.

 3. Ale dlaczego nie drastyczna? Drastycznie podnieście, 90% ludzi w IT na pracy zdalnej się wyniesie do jakiegoś ciepłego kraju z 5% PIT i bez akcyz od samochodów i paliwa i będzie spokój. W erze pracy zdalnej wystarczy laptop i internet, to się znajdzie nawet w Kolumbii…

 4. Żałośnie prostaccy w myśleniu i niedouczeni są ci nasi „excelowi ekonomiści”! Myślą, że jak podniosą podatki o 20%, to o tyle wzrosną dochody budżetu: a to g..no prawda;) Krzywa Laffera się kłania, matoły…

  • Nie chodzi o zwiększenie przychodów, tylko zniszczenie polskiej przedsiębiorczości, aby mogli tutaj zawitać wkrótce starsi i mądrzejsi.

   • Dokładnie. TO co pisał Wielomski w ostanim Najwyzszym czasie jest prawdą.
    To walka korporacji z przedsiebiorcami rekami Marowieckiego…

 5. Komusze niuki i niudaczniki nie znaja pidstaw ekonomii i wydaje im sie, ze keynesizm to jedyna droga. Zapomnialy niuki historie choc sa historykami i znow pakuja nas w klopoty. Nieuki i nieudaczniki win na Marsa!! Won!!!

 6. Ten rząd trzeba zmienić zanim zarżnie biznes do końca. Może potrzebujecie kasy na nagrody dla tych energicznych pań z sanepidu?

 7. ten ciemny lud na tym zyje bo to panstwo decyduje co produkowac aco nie abogactwo wzieloby sie wtedy gdy konsument decydowalby co konkretnie chce wjakiej jakosci iilosci ateraz produkuja tylko smieci

Comments are closed.