Kolejna reprezentacja piłkarska nie klęka przed Murzynami. Zdecydowane oświadczenie uczestników Euro 2020. Co na to Polacy?

Mecz Węgry - Polska.
Mecz Węgry - Polska. (Zdj. PAP/Andrzej Lange)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Węgierski Związek Piłki Nożnej (MLSZ) poinformował za pośrednictwem Twittera, że reprezentanci tego kraju nie będą klękać przed meczami Euro 2020.

Węgierski związek przekazał, że kibicuje walce z każdą formą nienawiści, ale nie chce upolitycznienia sportu.

„Kibicujemy walce ze wszystkimi formami nienawiści, ale nie chcemy upolityczniania sportu” – przekazali we wtorkowym oświadczeniu przedstawiciele węgierskiej federacji.

Podstawowe wartości tego sportu to równość szans, szacunek dla kolegi z drużyny i przeciwnika. Piłka nożna mogła stać się najpopularniejszym sportem na świecie, ponieważ należy do wszystkich. Reprezentacja Węgier nie tylko we wszystkich przypadkach przestrzega międzynarodowych zasad i norm, ale także składa hołd wszystkim – przeciwnikom, i kibicom. MLSZ od lat walczy z wszelkimi formami nienawiści w ramach kampanii „Nienawiść to nie droga” – napisano w oświadczeniu.

Jest to istotna deklaracja, bo w Europie istnieje spory podział na drużyny, które zachowują godność i te, które postanowiły przepraszać za… w sumie nikt nie wie co. Przedsmakiem tego co będzie działo się na zbliżających się mistrzostwach, był jeden z poniedziałkowych meczów towarzyskich.

Chorwaci nie klęknęli i tylko przyglądali się Belgom, którzy postanowili przyłączyć się do innych sportowców popierających rasistowski ruch BLM. Więcej na ten temat w linku poniżej.

Stali i patrzyli jak na idiotów. Chorwaccy piłkarze nie klęknęli przed Murzynami [FOTO]

4 KOMENTARZE

  1. Jeśli ktoś ma za co klękać, niech klęka. Być może Belgowie uczynili to jako wyraz swej pamięci o zbrodniach swego króla przed laty w Kongu, nawet mimo tego że miało to miejsce w jego prywatnej a nie należącej do państwa belgijskiego posiadłości.
    Chorwaci nie mają za co klękać, Polacy też.

Comments are closed.