Stali i patrzyli jak na idiotów. Chorwaccy piłkarze nie klęknęli przed Murzynami [FOTO]

Kadr z meczu Belgia - Chorwacja. / foto: Prt Sc YouTube
Chorwaccy piłkarze, którzy przygotowują się do EURO 2020, rozegrali wczoraj towarzyski mecz z Belgią. W przeciwieństwie do swych rywali, nie klęknęli przed meczem.

Chorwaci rozegrali w poniedziałek swój ostatni mecz towarzyski przed rozpoczęciem EURO 2020. Przegrali z Belgią 1:0 po bramce Romelu Lukaku, jednak to nie kwestie sportowe wzbudziły największe zainteresowanie w związku z tym meczem.

Zdjęcia i nagrania meczu pokazują, że – w przeciwieństwie do reprezentacji Belgii – żaden z Chorwackich piłkarzy nie zdecydował się na przyłączenie do klękania przed Murzynami. Gest ten oczywiście jest wyrazem poparcia dla rasistowskiego ruchu BLM.

twitter.com/Based_Croatia/status/1401837164971843584

Czeski prezydent powiedział to głośno! „Black Lives Matter to rasistowskie hasło”

To wywołało falę komentarzy, zwłaszcza, że Chorwacja swój pierwszy mecz na EURO 2020 zagra z Anglią, której piłkarze mają klękać przed każdym meczem. Trener Gareth Southgate zapowiedział, iż będą to robić mimo krytyki ze strony kibiców.

Anglicy uklękli na murawie podczas ostatniego meczu z Austrią, co spotkało się z niezadowoleniem części fanów. Jednak to nie zraża ani piłkarzy, ani trenera kadry.

– Będziemy klękać również podczas finałów mistrzostw Europy, to będzie nasz znak wzajemnego szacunku. Nie chcemy więcej o tym mówić, skupmy się na piłce – powiedział Southgate.

Z całą pewnością podczas EURO 2020 czeka nas jeszcze wiele poza piłkarskich dyskusji na temat zachowania piłkarzy. Wiadomo, że Belgowie i Anglicy mają w planach klękanie przed swymi meczami, nie wiadomo jednak jak będą zachowywać się ich rywale.

Źródło: bljesak.info/sport.onet.pl/nczas.com

33 KOMENTARZE

  • To może Ukraińcy niech klękają przed nami za Wołyń, Izralel (żydzi sowieccy) za Katyń, Niemcy za zbrodnie i ludobójstwo. Takich „incydentów” wobec innych ludzi jest mnóstwo w historii. Murzyni wobec siebie też byli i są okrutni. Cała ta hucpa to tresura ideologiczna nic więcej.

  • Ciekawe kiedy Chorwaci klękną przed Serbami za to i owo? A tak w ogóle to za co maja klękać? Jakimi to koloniami dysponowała Chorwacja. Jako część składowa dawnej Jugosławii Choracja wspomagała państwa rozwijające się w Afryce. Do dziś karabinki Zastawa można spotkać w Angoli, Mozambiku, Tanzanii. Marszałek Tito (też Chorwat) wspomagał młode narody „bratnia pomocą”. Więc za co mają klękać?

 1. To może w ogóle niech grają w kościołach. Uklękniesz, komunia i do roboty. W przerwie mały różaniec i będzie miłość bliźniego do bliźniego – po uzgodnieniu, oczywiście, że białe z czarnym to „bliźnięta”.

 2. A można klęknąć, przeżegnać się i odmówić modlitwę katolicką (Chorwaci)? To może być właściwa odpowiedź na klękanie przed bożkiem BLM.

 3. I już mój szacunek dla Chorwatów wzrósł, nasze też przecież nie padli ma kolana w meczu z Brytolami, mi osobiście było by wstyd przyznawać się do tego, jak mawiał klasyk, że jestem potomkiem człowieka co dał się złapać w siatkę, albo szaman sprzedał go za paczkę fajek, bo był największym idiotą w wiosce.

 4. Brawo Chorwaci, szacun dla Was. Teraz widzę, że to normalny, trzeźwomyślący kraj jest. A zachód to już ma nierówno pod sufitem od dawna, ale cóż każdy ma swój rozum albo i go nie ma.

 5. Ruch który zapoczątkował klękanie to Colin Kaepernick. Murzyn grający w lidze NFL. Z informacji amerykańskich mediów między innymi New York Time wynika, że Colin Kaepernick jest uznawany w wielu Stanach jako nieoficjalny szef afro-amerykanskiego ruchu rasistowskiego skupiającego kolorową ludność Stanów Zjednoczonych. W paru stanach ruch ten jest uznawany jako nielegalny

 6. Klękanie to przyznanie się do winy wobec Murzynów zmuszanych do niewolniczej pracy i mordowanych. Mogą nawet leżeć przed nimi plackiem jak przed Allachem. Polakom i Chorwatom nic do tego, bo nigdy nie braliśmy udziału w holokauście Murzynów, ani w żadnym innym holokauście, więc i karków nie musimy zginać przed nikim.

 7. „– Będziemy klękać również podczas finałów mistrzostw Europy, to będzie nasz znak wzajemnego szacunku. ”
  ::
  Wzajemnego? Czyli murzyni też będą klękać?

 8. Jeśli ktoś coć ma na sumieniu to niech klęka, ale niech nie zmusza/wymusza tego na wszystkich innych. A niby z jakiego powodu?

 9. W USA i w Kanadzie najbardziej rasistowscy według mnie są Indianie, ale ci siedzą cicho. Natomiast rasizm oraz zbydlęcenie kulturowe wielu Murzynów, pewne siły polityczne traktują jako użytecznych idiotów do realizacji swoich celów.

 10. Akurat belgow i anglików rozumiem że klękają. Są potomkami największych zbrodniarzy w dziejach. W belgii król leopold, a jeśli chodzi o anglików to cała ich historia naznaczona jest zbrodnią i ludobójstwem.

  • Nieprawda! Takie ludobójstwo było tylko raz, to rzecz bez precedensu. Jak twierdzisz inaczej jesteś antysemitą/tką!

 11. To teraz modlą się zamiast do złotego cielca to do czarnego murzyna? Tfu… to może niech murzyni klekaja przed białymi w końcu gdyby nie biali to dalej by żyli w Afryce wśród antylop….

 12. Podpowiem krajom Ameryki Płd. i Środkowej, że mogą żądać tego samego za próby zawłaszczenia ich ziem przez Angoli, Niemców, Francoli, Hiszpanów, no i o reparacje za lata walk o wolność.

  Jak się spowiadać i pokutować to na całego! Może i my się załapiemy, 200 lat grabienia nie w kij dmuchał, że o POTOPIE nie wspomnę.

 13. Belgia 9 -17 mln zamordowanych kongijczykow . Anglia 9 mln czrnych niewolników kupionych od holenderskuch żydów, 10 mln zamordowanych indian, Francja 10 mln zakatrupionych afrykanczykow. Możnaby tak godzinami. Polska- zero czarnych niewolnikow zero .

Comments are closed.