Kadr z meczu Belgia - Chorwacja. / foto: Prt Sc YouTube
REKLAMA
Chorwaccy piłkarze, którzy przygotowują się do EURO 2020, rozegrali wczoraj towarzyski mecz z Belgią. W przeciwieństwie do swych rywali, nie klęknęli przed meczem.

Chorwaci rozegrali w poniedziałek swój ostatni mecz towarzyski przed rozpoczęciem EURO 2020. Przegrali z Belgią 1:0 po bramce Romelu Lukaku, jednak to nie kwestie sportowe wzbudziły największe zainteresowanie w związku z tym meczem.

Zdjęcia i nagrania meczu pokazują, że – w przeciwieństwie do reprezentacji Belgii – żaden z Chorwackich piłkarzy nie zdecydował się na przyłączenie do klękania przed Murzynami. Gest ten oczywiście jest wyrazem poparcia dla rasistowskiego ruchu BLM.

REKLAMA

twitter.com/Based_Croatia/status/1401837164971843584

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Czeski prezydent powiedział to głośno! „Black Lives Matter to rasistowskie hasło”

To wywołało falę komentarzy, zwłaszcza, że Chorwacja swój pierwszy mecz na EURO 2020 zagra z Anglią, której piłkarze mają klękać przed każdym meczem. Trener Gareth Southgate zapowiedział, iż będą to robić mimo krytyki ze strony kibiców.

Anglicy uklękli na murawie podczas ostatniego meczu z Austrią, co spotkało się z niezadowoleniem części fanów. Jednak to nie zraża ani piłkarzy, ani trenera kadry.

– Będziemy klękać również podczas finałów mistrzostw Europy, to będzie nasz znak wzajemnego szacunku. Nie chcemy więcej o tym mówić, skupmy się na piłce – powiedział Southgate.

Z całą pewnością podczas EURO 2020 czeka nas jeszcze wiele poza piłkarskich dyskusji na temat zachowania piłkarzy. Wiadomo, że Belgowie i Anglicy mają w planach klękanie przed swymi meczami, nie wiadomo jednak jak będą zachowywać się ich rywale.

Źródło: bljesak.info/sport.onet.pl/nczas.com

REKLAMA