Krokodyl porwał kobietę z łodzi. Biuro turystyczne zapewniało, że woda jest bezpieczna

Krokodyl. Fot. ilustracyjne. Foto: pixabay
Krokodyl. Fot. ilustracyjne. Krokodyl. Fot. ilustracyjne. Foto: pixabay Foto: pixabay
Prenumerata NCZ! z prezentem

28-latka została zaatakowana przez gigantycznego krokodyla. Biuro podróży zapewniało ojca kobiety, że wybrzeże jest bezpieczne i wolne od krokodyli.

Do przerażających scen doszło podczas turystycznego rejsu sióstr bliźniaczek po meksykańskim wybrzeżu w Manialtepec. 28-letnia Melissa Laurie została zaatakowana przez olbrzymiego krokodyla.

Krokodyl wciągnął przerażoną kobietę pod wodę i poważnie ranił. Na pomoc rzuciła się jej siostra Georgia, która zaczęła bić gada wiosłem po pysku.

„Po kilku minutach znalazła Melissę unoszącą się twarzą w dół na powierzchni. Ale kiedy sprowadzała ją z powrotem na łódź, krokodyl zaatakował ponownie” – relacjonuje ojciec bliźniaczek.

„Georgia musiała walczyć z krokodylem. Ciągle uderzała go w głowę. Gad kilka razy też ją próbował ugryźć” – dodał.

Obie siostry posiadają ślady ugryzień. Melissa ze względu na poważne obrażeń pozostaje w śpiączce farmakologicznej.

Gigantyczne krokodyle mogą osiągnąć nawet 6,3 metrów długości, przy wadze przekraczającej tonę. Gady potrafią zacisnąć zęby z siłą nawet 1,67 tony.

Wściekłości na biuro podróży nie kryje ojciec bliźniaczek. Pracownicy biura mieli wielokrotnie zapewniać go, że woda jest wolna od krokodyli.

Rzeczniczka brytyjskiej dyplomacji przekazała, że rodzina została objęta pomocą brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Służby konsularne udzieliły im niezbędnego wsparcia.

Brytyjskie służby konsularne są w stałym kontakcie z rodziną, szpitalem oraz lokalnymi władzami.

Źródło: The Sun

10 KOMENTARZE

  1. Niektóre niebezpieczne gady są w dzisiejszych czasach zbędne: krokodyle, warany z Comodo. Czyżby ewolucja o nich zapomniała ? :( ;)

    • Jednak nie miałem do końca racji. Jest gatunek zwany „krokodylem meksykańskim” ale ten dorasta najwyżej do 3 metrów.

  2. Takie ich zbojeckie prawo, ze zywia sie kazdym dostepnym miesiwem, ale za to ludzie obdzieraja je ze skory i robia ladne paseczki do zegarkow. Mimo tego jestem pewien, ze te gady z grupy zauropsydow i tak nas przetrwaja.

  3. Po co „miłosierny” Bóg stworzył bestie pt. krokodyle?
    Jako wszechwiedzący – wiedział, że co roku zabiją one średnio aż 1000 osób…

Comments are closed.