Otwarty konkurs niepotrzebny, wniosek Brauna przepadł. Jacek Kurski ponownie prezesem TVP

odwołanie Kurskiego Jacek Kurski fot. PAP
Jacek Kurski fot. PAP
Jacek Kurski ponownie został wybrany prezesem Telewizji Polskiej. Rada Mediów Narodowych powołała go na czteroletnią kadencję. Wcześniej przepadł wniosek o zorganizowanie otwartego konkursu.

Kurski był jedynym kandydatem na fotel prezesa, a złożona w większości z polityków PiS Rada Mediów Narodowych nie miała wątpliwości, by ponownie powierzyć mu kierowanie telewizją z założenia publiczną, a w praktyce partyjną.

Na pozostałych stanowiskach także bez zmian. Mateusz Matyszkowicz pozostał członkiem zarządu TVP SA, a Maciej Łopiński przewodniczącym Rady Nadzorczej TVP SA.

Wybór prezesa TVP. Wniosek Brauna o konkurs

Juliusz Braun z Rady Mediów Narodowych kilka dni wcześniej wnosił o zorganizowanie otwartego konkursu na stanowisko prezesa TVP. Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN stwierdził jednak, że konkurs nie jest wymagany przez ustawę i wniosek odrzucił.

Rada Mediów Narodowych liczy pięć osób. Oprócz wspomnianego Czabańskiego, PiS reprezentują Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Radę uzupełniają Juliusz Braun (PO) i Robert Kwiatkowski (Lewica).

Media publiczne, decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, otrzymują coroczną dotację z kieszeni podatników w wysokości 1,95 miliarda złotych.

Dotacje dla TVP rosną, więc jest z czego płacić. 18 milionów złotych premii dla pracowników rządowej propagandy

5 KOMENTARZE

  1. Jak już pisano, gdyby Hitler miał takiego kurskiego to do dziś niemieli by Niemcy pojęcia, że przegrali wojnę.

  2. No tak, to genialny kompozytor i dyrygent… ale to nie ten. Rodowe nazwisko Kurskiego to Bernstein. Więc jeden Bernstein u żyda Michnika, drugi u żyda Kałczyńskiego*. Z niecierpliwością czekam, kiedy Warszawska Gazeta ujawni nazwisko tego parcha, bo Fyuth było tylko przejściowe, aczkolwiek bardzo trafne, c’nie? Klasyczne nomen omen.

Comments are closed.