Białoruś wstrzymuje dostawy ropy do Polski. „Przyjaźń” nie działa

Aleksandr Łukaszenka, rurociąg Źródło: PAP, Pixabay, collage
Aleksandr Łukaszenka, rurociąg Źródło: PAP, Pixabay, collage
Białoruś miała wstrzymać dostawy ropy do Polski rurociągiem „Przyjaźń”. Nie wiadomo na jak długo przesył ma być wstrzymany.

Portal Energetyka24 donosi, że „według informacji Parkietu Białoruś wstrzymała dostawy ropy do Polski realizowane ropociągiem ‚Przyjaźń'”. Powodem wstrzymania przesyłu ropy miałyby być „konieczne prace”.

Ostatni raz, gdy ropa do Polski przestała płynąć rurociągiem „Przyjaźń”, był w 2019 roku – wtedy do rur dostał się zanieczyszczony surowiec.

Obecnie przyczyny są niesprecyzowane. Warto zauważyć, że sytuacja pomiędzy Polską a Białorusią jest aktualnie bardzo napięta.

Wiadomo, dlaczego wstrzymano dostawy ropy rurociągiem „Przyjaźń”. Polska importuje ją głównie z Rosji

Źródło: Energetyka24

14 KOMENTARZE

 1. Sytuacja pomiędzy Polską a Białorusią jest aktualnie bardzo napięta . No cóż kupimy ropę gdzie indziej i po ptokach będzie a pracownicy z Białorusi to normalni ludzie , też nie przepadają za Łukaszem . Politycy napuszczają ludzi na siebie bo polityk to sq…syn jak kiedyś przeczytałem w Polityce , dawno temu .

 2. łukaszenka jeden z nielicznych ,którzy przeciwstawiają się wymianie człowieka na przybysza z afryki i bliskiego wschodu .jak nie wiesz o co chodzi to pojedz do oslo tudzież brukseli a zobaczysz otwarte społeczeństwa sorosa.

  • w Polsce tego nie widzisz za dużo ,ale samobójstwo Polski trwa, więc ci co mówią ,że go nie lubią …. no cóż. jeżeli nie widzisz zależności pomiędzy tym człym zboczonym lgbt ,które oczywiście jest tylko w białych krajach a napływającymi pontonami z tysiącami najezdzców to już nie zobaczysz .

   • więc dla mnie miód jeżeli jest ktoś jeszcze kto to dostrzega i się przed tym broni. obejrzyj sobie jakikolwiek film hollywood i zobacz jaka jest propaganda ,która trwa już od lat 80tych a cała operacja wyniszczenia białej cywilizacji zaczęła się już w 60tych. zobacz jak każdy film przedstawia białych chrześcijan ,kościół a jak czarnych. czas start

 3. brawo łukaszenka .jeden z nielicznych białych krajów ,które bronią się przed najezdzcami europy i wymianą człowieka

 4. „Będą was torturować i zabijać! Wszystkie narody was znienawidzą z mojego powodu! (..). Ale ci, którzy wytrwają do końca i nie zaprą się Mnie, zostaną uratowani!(..). ” a to biblia o LACHACH :D

 5. …czyli NAWRÓCONYCH na CHRZEŚCIJAŃSTWO (SŁOWIAŃSTWO -> ks Rodzaju) Polakach…

  o losie ZATWARDZIAŁYCH GRZESZNIKÓW zwanych żydzi w tym gojożydów zwanych katolicy… etc biblia mówi w innym miejscu.

 6. Ciekawostka – to BIAŁORUSINI tworzyli z Polakami I RP (Obojga Narodów). Dzisiejsi „litwini” to żmudzini. Porównajcie starą flagę Białorusi. Moravietzky i jego asy wypchnęli Białoruś z orbity polskich wpływów, wepchnęli wprost w łapy Putina. Zrobili sobie wroga. Brawo, mistrzowie.

 7. Nie ma to jak rzad Białorusi, Aleksander Łukaszenka
  którzy potrafią się postawić między innymi fałszywej pandemii, lockdownom …
  W Polin polskojęzyczny rząd marionetek, degeneratów jak w USraelu, Kanadzie …
  wiadomo na czyich usługach zwłaszcza po otwarciu Tunelu Gotharda

Comments are closed.