Gigantyczne koszty utrzymania szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym

PGE Stadion Narodowy w Warszawie. Foto: wikimedia/ Arne Müseler / www.arne-mueseler.com
PGE Stadion Narodowy w Warszawie. Foto: wikimedia/ Arne Müseler / www.arne-mueseler.com
Działalność szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym kosztowała od listopada ub. roku do kwietnia aż 110 mln złotych – mówili w czwartek posłowie KO Dariusz Joński i Michał Szczerba. NIK powinna się przyjrzeć i dokładnie przeanalizować wszystkie wydatki – dodali.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zorganizowali konferencję przed siedzibą NIK, by podsumować swoje własne kontrole w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym.

Joński poinformował, że z dostarczonych im danych wynika, że działalność tego szpitala od listopada do końca kwietnia kosztowała 110 mln zł. Szczerba dodał, że w samym tylko kwietniu był to koszt 22,5 mln zł, a brak jest danych za maj.

W okresie tym, dodał Szczerba, szpital przyjął 1843 pacjentów. Oznacza to, że jedna hospitalizacja kosztowała ponad 50 tys. złotych. – To jest rekord – ocenił Szczerba.

– Jednocześnie w szpitalu tym było 1292 osób personelu, czyli niemal tyle, ilu było pacjentów. Każdy szpital życzyłby sobie takiej liczby kadr – przekonywał.

Poseł KO dodał zarazem, że Szpital Narodowy otrzymał za samą gotowość z NFZ kwotę 4 mln 440 tys. złotych, a za zrealizowane świadczenia tylko 1 mln 24 tys. zł.

– To niewyobrażalne, rekordowe koszty funkcjonowania szpitala narodowego – powiedział Szczerba.

– Można uznać, że to był szpital propagandowy – dodał Dariusz Joński.

Zwrócił uwagę, że za sprzątanie firma wzięła 10 mln zł, a od listopada do kwietnia tylko na zarządzanie szpitalem wydano kwotę 3,5 mln zł.

– Naszym zdaniem to jest dużo – mówił Joński. – NIK powinna się przyjrzeć i dokładnie zanalizować wszystkie wydatki – dodał.

Obaj posłowie zwracali uwagę, że 100 mln złotych to są roczne koszty działalności największych szpitali w Polsce.

– Nie kończymy działań kontrolnych, będziemy dalej badać szpitale tymczasowe – zapowiedział Szczerba.

Szpital Narodowy – będący filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA na ul. Wołoskiej w Warszawie – zaczął działać w listopadzie ubiegłego roku jako pierwszy w Polsce szpital tymczasowy. W maju zawiesił działalność, a obiekt opuścili ostatni pacjenci.

Szpital Narodowy kończy działalność. Kosztował podatników krocie i świecił pustkami

Źródło: PAP

4 KOMENTARZE

  1. Od początku było wiadomo, że jest przewał kasy zabieranej nam w podatkach ale ciemny lud daje się ogłupić propagandą i nie widzi, że jest okradany na tzw. zbożny cel.

  2. Bo ten „stadion” to taki „ZBOŻNY przeWAŁ+” PiSu. PLAN B w stosunku do (two) DUCK (in) TOWER jakich zabroniono im postawić. Też za kradzione Narodowi Polskiemu przez ten „czołgowy”.

  3. Od razu podpowiadam NIKowi: „za sprzątanie firma wzięła 10 mln zł” – zbadać pokrewieństwo królików. 50 tys. zł za dobę? Świetny wynik!

Comments are closed.