Kuriozalne słowa ministra Niedzielskiego. Internauci szybko pokazali mu, jak wygląda rzeczywistość [VIDEO]

Minister Zdrowia Adam Niedzielski. / foto: Prt Sc Polsat News
Minister pandemii Adam Niedzielski gościł wczoraj u Roberta Mazurka w RMF. Szef resortu zdrowia twierdził, że nie widzi skutków lockdownu, który pogrzebał wiele polskich przedsiębiorstw. Twierdził, że „tarcze antykryzysowe” pomogły. Internauci nie wytrzymali.

– Tarcza – no dobrze, że była. Nikt tego nie kwestionuje, tylko ona była niewystarczająca dla bardzo wielu (przedsiębiorców – przyp. red.). Wystarczy się przejść po Warszawie i zobaczyć, ile miejsc, punktów gastronomicznych padło – wskazywał Mazurek.

– Oczywiście, pan mi może powiedzieć, że w Izraelu też padły – dodał.

Odpowiedź „ministra pandemii” szokuje. – Nie, ja tylko powiem panu, że jak przejeżdżam przez Nowy Świat, jadąc do pracy, to nie widzę tych zamkniętych lokali – odparł.

– Może na Nowym Świecie nie, ale jeśli pan chce (…) to ja panu zrobię taki spacer. Pokażę panu kilka miejsc w centrum Warszawy, które padły absolutnie. (…) Pokażę panu realny świat, to się pan zdziwi – skwitował Mazurek.

Zszokowani wypowiedzią ministra byli internauci. W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy.
„Redaktorze pokaż temu muminkowi realny świat…tylko trzymaj go za ręce bo pierwszy raz moze być szokujący dla niego” – napisał jeden z internautów.

„Znów napluł przedsiębiorcom, którzy stracili firmy, pracownikom, którzy stracili pracę, w twarz” – podsumował użytkownik Twittera.

„Ja jak jadę przez Nowy Świat to nie widzę trupów na ulicach, a podobno jest pandemia” – ironizował inny.

„@a_niedzielski Jedź autobusem, płacąc za bilet , a nie limuzyną z przyciemnionymi oknami przez autostradę, to zobaczysz ile miejsc jest zamkniętych przez wasze kryminalne działania” – zaapelował internauta.

„Panie ministrze @a_niedzielski, proponujemy wyjść z rządowej limuzyny i przejść się Nowym Światem pieszo. Wtedy Pan zobaczy między innymi takie lokale” – napisała Federacja Młodych Socjaldemokratów, załączając zdjęcie upadłych lokali.

„Nowy Świat 49, zdjęcie sprzed chwili, restauracja „Dawne Smaki”, już nie działa, może zza szyb rządowej limuzyny gorzej widać” – wskazał internauta.

„To kolejne do serii-Nowy Świat 58A, salon Franck Provost (widać jeszcze cień szyldu), też już nie ma” – dodał.

To był wywiad? Dobrze, że nie zaczęli się przytulać. Niedzielski u Mazurka w RMF24 [VIDEO]

Źródła: RMF/Twitter