Szczawiński komentuje decyzję Niedzielskiego: „38 milionów ludzi ma się nadal truć przez całe lato?”

Adam Niedzielski i Krzysztof Szczawiński/Fot. PAP/Facebook
Adam Niedzielski i Krzysztof Szczawiński/Fot. PAP/Facebook
W czwartek „minister pandemii” Adam Niedzielski „rekomendował”, aby nie znosić Polakom nakazu maskowania w przestrzeniach zamkniętych. Jego decyzję w ostrych słowach skomentował autor modelu budowania odporności zbiorowej, matematyk Krzysztof Szczawiński.

– Rekomenduję, by do końca wakacji nie znosić obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych – mówił w czwartek w RMF FM Adam Niedzielski.

– Chciałbym zwrócić uwagę, że w Polsce restrykcje są bardzo liberalne. Może z naszego punktu widzenia wydaje się niedogodne, że musimy nosić maseczki poruszając się w publicznych przestrzeniach zamkniętych, ale proszę mi wierzyć, w Europie (…) np. w Portugali czy Hiszpanii jest też duży rygor również na zewnątrz – twierdził minister.

Do utrzymania nakazu maskowania odniósł się Krzysztof Szczawiński.

„I teraz ten człowiek, o którym już się przyjęło mówić w kategoriach psychiatrycznych, mówi o nakazie noszenia maseczek przez całe lato: «Uważam, że ten standard powinien obowiązywać» – no a jeśli przez całe lato, no to znaczy że już na zawsze, no bo przecież na jesieni i w zimie tym bardziej…” – wskazał naukowiec.

„I to, że ten psychopatyczny manipulator coś sobie uważa, na żadnej podstawie, bez żadnego uzasadnienia ani zrozumienia – tylko tak, żeby nas dalej trzymać za twarz, «przypominać o pandemii» i szantażować ludzi żeby się szczepili – to ma oznaczać że 38 milionów ludzi ma się nadal truć tymi maseczkami przez całe lato? Serio?” – dodał.

Minister Niedzielski zdradził, co dalej z maskami w przestrzeniach zamkniętych

Źródła: Facebook/nczas.com