Zaczęło się! Sektory tylko dla zaszczepionych na festiwalu w Polsce. „Śmiech to zdrowie”

Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Segregacja sanitarna staje się codziennością. 25 czerwca 2021 roku odbędzie się Sopocki Hit Kabaretowy – pod hasłem „Śmiech to zdrowie”. Wydzielone zostały specjalne sektory tylko dla zaszczepionych.

Ruszyła sprzedaż biletów na sopocki festiwal kabaretowy. Jak się okazuje, segregacja sanitarna już się rozpoczęła. Impreza jest bowiem podzielona na sektory dla zaszczepionych i niezaszczepionych.

Co więcej, organizator ma prawo odmówić wejścia na widownię osobom, które kupiły bilet „dla zaszczepionych”, ale nie przejdą pozytywnie weryfikacji kodem QR – „certyfikatem” wyszczepienia. Wymagane jest przyjęcie odpowiedniej liczby dawek wiadomych specyfików.

W sektorach dla zaszczepionych dostępne są wszystkie miejsca. Po wejściu w sektor „dla zaszczepionych” internauci widzą komunikat mówiący o tym, że przy wejściu odbędzie się weryfikacja na podstawie ważnego kodu QR, zaświadczającego o zaszprycowaniu. Tylko na jego podstawie będzie można zająć miejsce w tym sektorze.

Fot. screen biletyna.pl
Fot. screen biletyna.pl

Z kolei w sektorach dla niezaszczepionych dostępność jest ograniczona do zarządzonych przez rząd warszawski limitów.

Fot. screen biletyna.pl

„Luzowanie” koronarestrykcji

Wczoraj szef rządu warszawskiego Mateusz Morawiecki i „minister pandemii” Adam Niedzielski ogłosili wakacyjny „pakiet obostrzeń”. Jak podkreślał premier, „limity nie obowiązują zaszczepionych”. De facto oznacza to wprowadzenie segregacji sanitarnej.

Podczas wczorajszej konferencji zarządcy Polski ogłosili „luzowanie” koronarestrykcji.

Od 13 czerwca:

– w kościołach dopuszczalna połowa zajętych miejsc dla wiernych.

Od 26 czerwca:

– od 26 czerwca na targach i konferencjach dopuszczalny limit 1 osoba na 10 mkw.,

– na obiektach sportowych i koncertach od 26 czerwca limit 50 proc. miejsc,

– otwarcie dyskotek; limit do 150 osób; niewliczane osoby zaszczepione,

– w hotelach dopuszczalny poziom 75 proc. zajętych miejsc; niewliczane dzieci do 12 lat.

W każdym przypadku do limitów nie wlicza się zaszprycowanych.

Morawiecki i Niedzielski ogłaszają pakiet obostrzeń na wakacje. Witaj segregacjo sanitarna! [AKTUALIZACJA]

Źródła: Twitter/nczas.com/bieltyna.pl

11 KOMENTARZE

  1. Nie dziękuję na takie imprezy nie idę! w ogóle na żadne gdzie będzie wymagany ten dobrowolny przymus. Wolę działkę i kajaki z moimi niezaszczepionymi

  2. A co ze zbirkomem. Przydały by się jakieś wyraźne oznaczenia np. autobusów. Dla jednych słoneczko, dla drugich konik, żeby do odpowiedniego wsiadać.

  3. Czy zaszczepiony może kupić bilet w sektorze dla niezaszczepionych? Jeśli tak, to niezaszczepieni powinni być poinformowani o każdym takim incydencie.

  4. Niezaszczepieni powinni zbojkotować każdą imprezę z segregacją covidową. Najlepszą metodą perswazji jest metoda przez portfel. Jak zaczną sprzedawać mniej biletów niż minimum zwrotu imprezy, to sami zrezygnują z segregacji.

    • Słusznie. Ciekawe tylko, czy koronazidiociały rząd nie zacznie dopłacać z pieniędzy podatnika do takich spędów, skoro na kroplówce finansowej mają być „artyści”.

  5. Na prawdę nie ma nikogo kto by zechce podać to do sądu? Bojkotowanie tylko utrwali takie trendy. Ja się tam specjalnie nie wybieram bo i daleko ode mnie. Ale taki poseł Dziambor to ma całkiem blisko. Zorganizować kilku niezaszczepionych. Nakręcić telefonem przykłady dyskryminacji i do sądu.

  6. Dlaczego jakis sprawny prawnik zrobi z tym porządku przed sądem, aby taki organizator dostal grzywne za łamanie Konstytucji. Szybko skonczylby się temat.

  7. Oj, zaboli ich jak niezaszczypieni zaczna bojkot, a zaczna, bo nie ida owczym pedem na rzez. Owsikowi tez tylko zaszczypieni beda dawac. No i moze podatki tylko zaszczypieni powinni placic?

  8. To po co idą na ten festiwal. Gdyby ludzie omijali sklepy z maseczkami i nie kupowali tam, dzisiaj po maseczkach i pandemii nie byłoby śladu!

Comments are closed.