Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera

Szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC) zapowiedziało zwołanie „pilnego spotkania”, by omówić przypadki zapalenia mięśnia sercowego po przyjęciu szczepionek opartych na mRNA Pfizera i Moderny. Sytuacja dotyczy setek nastolatków.

CDC zorganizuje spotkanie z doradcami 18 czerwca. W ostatnim czasie oficjalnie zgłoszono 226 przypadków zapalenia mięśnia sercowego u nastoletnich mężczyzn po przyjęciu dwóch dawek szczepionki przeciw COVID-19.

Informacja w amerykańskich mediach wypłynęła krótko po tym, gdy Izrael poinformował, że bada przypadki powikłań po szczepieniu preparatem Pfizer. Wcześniej Europejska Agencja Leków ogłosiła, że otrzymała 107 zgłoszeń o zapaleniu mięśnia sercowego po szczepieniu przeciwko koronawirusowi.

CDC oświadczyło, że liczba przypadków zapalenia mięśnia sercowego jest znacznie wyższa niż oczekiwano. Jednocześnie podkreślono, że w stosunku do ogółu szczepień, są to nadal przypadki rzadkie.

Zapalenie mięśnia sercowego po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19

Spośród 226 oficjalnie zgłoszonych przypadków trzy osoby znajdują się na oddziale intensywnej terapii, 15 jest hospitalizowanych, a 41 ma ciągłe objawy zapalenia serca. Pozostałych 167 osób wyzdrowiało. Przypadki te dotyczą przede wszystkim nastolatków i młodych mężczyzn.

Łącznie do amerykańskiego systemu VAERS (system zgłaszania zdarzeń niepożądanych szczepionek) od rozpoczęcia kampanii szczepień wpłynęły 573 zawiadomienia o zapaleniu mięśnia sercowego. 372 przypadki dotyczą preparatu Pfizera, a 201 – Moderny.

Ponad połowa zgłoszonych przypadków dotyczyła osób w wieku od 12 do 24 lat, co stanowi ok. 9 proc. podanych dawek w tej grupie wiekowej.

Większość przypadków wystąpiła w ciągu tygodnia od szczepienia, a niepożądanymi skutkami były ból w klatce piersiowej i trudności w oddychaniu.

Czym jest zapalenie mięśnia sercowego?

Zarówno zapalenie mięśnia sercowego, jak i zapalenie osierdzia są najczęściej wynikiem infekcji i / lub zapalenia wywołanego przez wirus. Ciężkie zapalenie mięśnia sercowego może prowadzić do niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca i nagłej śmierci. Oznaki i objawy zapalenia mięśnia sercowego to ból w klatce piersiowej, nieprawidłowe bicie serca (arytmia) i nieoczekiwana duszność. Wiele przypadków ustępuje samoistnie lub podczas leczenia, prowadząc do pełnego wyzdrowienia.

Zapalenie osierdzia (pericarditis) jest stanem często związanym z zapaleniem mięśnia sercowego. Obrzęk i stan zapalny dotyczą osierdzia, podobnej do worka struktury z dwiema cienkimi warstwami tkanki, które otaczają serce, aby utrzymać je we właściwym miejscu i pomóc mu prawidłowo funkcjonować. Zapalenie osierdzia może postępować i prowadzić do poważnych powikłań, w tym tamponady serca, która jest wynikiem zbyt dużej ilości płynu w osierdziu, co może spowodować gwałtowny, potencjalnie śmiertelny spadek ciśnienia krwi.

Innym powikłaniem zapalenia osierdzia może być przewlekłe zaciskające zapalenie osierdzia, gdy w osierdziu rozwija się sztywna, bliznowata tkanka, co wpływa na zdolność serca do kurczenia się. Objawy zapalenia osierdzia to ostry, przeszywający ból w klatce piersiowej, który pojawia się nagle; gorączka; słabość; trudności w oddychaniu lub duszność.

Źródło: Daily Mail/NCzas

24 KOMENTARZE

 1. Wg mnie szczepienie dzieci nigdy nie było celem. To tylko straszak, dzieci są im potrzebne w tym nowym świecie bez emerytów.

  • Potrzeba im jak najmniej ludzi. Masy trudniej kontrolować i zastraszać, a poza tym ryzyko udanego buntu z ich strony jest dużo większe. Oficjalnie „im mniej ludzi, tym lepiej dla naszej kochanej planety”, ale im tak naprawdę chodzi o władzę absolutną nad mniejszością.

  • Myślę, że nie masz racji. Myślę, że oni w ogóle nie patrzą takimi kategoriami – dla nich wszyscy ludzie na świecie to nawóz historii, sztuka to sztuka. Oczywiście, starsi powinni szybciej się „rozłożyć”, więc powinni wymrzeć w pierwszej kolejności, ale dzieci nie są im do niczego potrzebne.

  • To są obłąkańcy wyznający obłąkańczą religię. Przypuszczam, że sami są zaawansowani w latach i chcieliby przed śmiercią zobaczyć owoce swoich knowań. Chcieliby umierać w poczuciu „uratowania planety i ludzkości”, pozostawienia „lepszej” planety. Nie pytaj i nie mów „przecież to jest sprzeczne w sobie, to się kupy nie trzyma” – kto jest zaślepiony, ten nie patrzy na takie „detale”.

 2. Jak powiedział Moraver, „kto umrze ten umrze i cześć”!

  Na wszelki wypadek Ministerstwo Zbrodnia zapewniło sobie immunitet jakiego nikt inny tu nie ma. Licencję na masowe zabijanie. A hitlerowców nadal ścigają. Po co, chcą wykorzystać ich doświadczenie?

 3. Wszystkie skutki uboczne włącznie z żniwem śmiertelnym są zgodne z oczekiwaniami, jednak w stosunku do ogółu szczepień, są to nadal przypadki rzadkie. Taki był założony cel Event201. Korzyści (zysk) przewyższają zagrożenie kowidem. Dbają o zdrowie społeczeństw i sami nie stoją w kolejce po szprycę z miłości do ludzkości.

 4. Jesli celem jest depopulacja i totalna kontrola, a patrzac dookola ciezko zakladac cokolwiek innego, to „zaby gotuje sie powoli”. Pierwsza fala szczypien nie moze byc zbyt smiertelna, bo sie zaby wystrasza, a krematoria zapchaja. Haslo „Agenda 2030” daje pewne pojecie, kiedy zaby maja byc ugotowane. „Nadzieja umiera ostatnia” i „robmy swoje” ;)

 5. Rząd to kłamliwe skurwysyn… mówią że te preparaty nazywane szczepionkami są bezpieczne ale.
  Nie biorą odpowiedzialności za powikłania.
  A sam producent na swojej stronie pisze że to jest nieprzebadane i testy będą trwać jeszcze 2 lata.
  Więc jest to eksperyment medyczny na ludziach a sutki są nieznane bo preparat wciąż jest testowany (na ludziach).

 6. A ciemnota dalej ciśnie na wstrzykiwanie niewiadomego pochodzenia preparatu do swojego organizmu. Powodzenia! Szczepcie się dalej hehe. Im więcej zaszczepionych zejdzie tym mniej mniej nie myślących samodzielnie ludzi będzie wśród nas :-)
  I chyba o to w tym wszystkim chodzi…

 7. Nie potrzebnie tak się spieszą z takimi informacjami. Kałczyński i jego EUnuchy jeszcze nie zaszczepili wszystkich dzieci

 8. @JKW Dobre pytanie. Ale rownie ciekawe pytanie: ilu tych z zapaleniem bylo zdrowych i nie cpalo? Oba retoryczne. Tyle, ze do niedawna takich info nie bylo, a przeciez cpanie wymyslono daaawno temu, a szczypionke niedawno. Mozna tylko patrzec na to co sie dzieje i wyciagac wnioski nie ufajac nikomu, jak mawia pewna Matka K.

 9. W mediach polskojęzycznych TVN, Polsat, TVP … dalej wciskają szprycowanie preparatami na fałszywą pandemię zwid 19 :) :)

 10. To teraz będą potrzebne szpitale zapasowe, ciężko było zrozumieć światową akcję pod fałszywą flagą. To nie lasy są celem ale pustynia, która zostanie po ludzkości

 11. „CDC oświadczyło, że liczba przypadków zapalenia mięśnia sercowego jest znacznie wyższa niż oczekiwano.”

  Oczekiwano? No niezle. Na ile miano zatem nadzieje juz po miesiacu. A po roku, dwoch?

 12. Problemem nie jest wirus, ale białko korony, które wchodzi w interakcje z komórkami i powoduje zakrzepice i wylewy.
  Przez ponad rok nakazywali noszenia masek, dystansowania, kwarantanny i testy – aby nas uchronić przed koroną, ale teraz wstrzykują tą koronę i programują (mRNA) WYszczepionych do produkcji tej korony!!
  Zakrzepice będą powstawać w sercu, mózgu, płucach i powodować zawały, siniaki, udary, omdlenia, wypadki samochodowe, komplikacje z menstruacją, poronienia itd.

Comments are closed.