EURO 2020. Najnowsze informacje o stanie zdrowia Christiana Eriksena

Christian Eriksen znoszony na noszach z boiska po dramatycznej akcji ratunkowej. Foto: PAP/EPA
Christian Eriksen znoszony na noszach z boiska po dramatycznej akcji ratunkowej. Foto: PAP/EPA
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Stan piłkarza reprezentacji Danii Christiana Eriksena, który zasłabł w sobotnim meczu mistrzostw Europy w Kopenhadze z Finlandią, jest stabliny – poinformowała w niedzielę tamtejsza federacja (DBU). Zawodnik przejdzie w szpitalu kolejne badania.

– Dzisiaj rano rozmawialiśmy z Christianem Eriksenem, który przesłał pozdrowienia swoim kolegom z drużyny. Jego stan jest stabilny i nadal jest hospitalizowany w celu przeprowadzenia dalszych badań – napisano na Twitterze duńskiej federacji.

29-letni Eriksen, najbardziej znany duński piłkarz ostatnich lat, zasłabł tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania w Kopenhadze. Bez kontaktu z rywalem osunął się na murawę. Zanim dobiegły do niego służby medyczne, pierwszej pomocy udzielił mu kapitan zespołu Simon Kjaer.

Eriksen długo był reanimowany na murawie, a potem zwieziono go na noszach i przetransportowano do szpitala. Akcja powiodła się, zawodnik – jak wykazały badania – przeszedł zawał serca, ale odzyskał świadomość. Rozmawiał nawet z kolegami z drużyny, których poprosił o dokończenie meczu.

Spotkanie zostało wznowione po prawie dwóch godzinach – Dania przegrała z Finlandią 0:1. W drugim meczu grupy B Belgia wygrała w Sankt Petersburgu z Rosją 3:0.

– Chcielibyśmy podziękować wszystkim za serdeczne pozdrowienia dla Christiana Eriksena od kibiców, piłkarzy, rodzin królewskich z Danii i Anglii, międzynarodowych federacji, klubów itd. – oświadczyła DBU.

EURO2020. Eriksen nagle zasłabł. To wina szczepionki albo COVID-19? Marotta zabrał głos

Źródło: PAP

4 KOMENTARZE

  1. „Zasłabł”? Zatrzymało mu się krążenie, strzelali w niego defibrylatorem i reanimowali na boisku. Zasłabła to nastolatka na chwile na widok Ramosa

  2. Ale się nim przejmują ! A tyloma ludźmi normalnymi wcale . Mam to tatalnie w d…e ! Sport to kasa , dlatego tego dziadostwa nie oglądam bo to nie jest już sport tylko biznes !!!

Comments are closed.