Jarosław Kaczyński i Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP
Jarosław Kaczyński i Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP
REKLAMA
Janusz Korwin-Mikke odniósł się do szokujących stwierdzeń Jarosława Kaczyńskiego, który połączył tzw. „antyszczepionkowców” z operacją KGB z lat 80.

Na antenie Radia Rzeszów Kaczyński zwrócił się z propagandowym „apelem” do osób sceptycznie podchodzących do kwestii szczepień.

Chciałbym wszystkim, którzy nie chcą się szczepić, którzy wierzą w tę rozpoczętą w latach 80. przez KGB (…) operację, żeby się zastanowili, bo szczepienia są konieczne – grzmiał Kaczyński.

REKLAMA

Te wszystkie bajki, które są opowiadane są niesłychanie groźne w szczególności dla nich, ale także dla innych, bo to nie jest tak, że ktoś podejmuje decyzję co do swojego życia. Podejmuje decyzję co do życia innych – twierdził prezes PiS.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Co mógł mieć na myśli Kaczyński, nie wiadomo. Zagadkę próbował rozwikłać Rafał Ziemkiewicz.

Wydaje mi się, że mówiąc o operacji KGB w latach 80-tych, miał Jarosław Kaczyński na myśli […] że KGB podjęło taką operację, żeby na Zachodzie jak największą część opinii publicznej przekonać, że wirus HIV, który się wtedy pojawił i którego się bano potwornie […] Otóż sowieci […] rozpowszechnili wiadomość, rzekomo tajną, że ten wirus to wyprodukowali Amerykanie na polecenie Ronalda Reagana w swoich laboratoriach jako broń biologiczną i on im stamtąd uciekł – próbował odgadnąć zamiary Kaczyńskiego Ziemkiewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Co mają szczepionki do KGB?”. Ziemkiewicz UJAWNIA plan Kaczyńskiego [VIDEO]

Do stwierdzień Kaczyńskiego w swoim stylu na Twitterze odniósł się Janusz Korwin-Mikke.

„Do tej pory byłem przekonany, że w kaftanie bezpieczeństwa powinien chodzić p.Rafał Trzaskowski. Teraz dowiaduję się, że JE Jarosław Kaczyński uważa, że walka z przymusem szczepień to… operacja KGB!!! Naprawdę to była aż tak wolnościowa organizacja??!” – pyta prezes partii KORWiN.

REKLAMA