Ambasada USA powiela fejki o śmierci Kacpra. Polski MSZ milczy. Ziemkiewicz: kiedy tęczowe hieny przestaną włóczyć zwłoki tego chłopaka?

Flaga USA i flaga LGBT, Rafał Ziemkiewicz Źródło: Twitter/Bix Aliu, YouTube/Rafał Ziemkiewicz, collage
Flaga USA i flaga LGBT, Rafał Ziemkiewicz Źródło: Twitter/Bix Aliu, YouTube/Rafał Ziemkiewicz, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Amerykańska ambasada na swoim oficjalnym profilu na Twitterze udostępniła wpis, który może sugerować, że 14-letni Kacper, którego samobójstwem przejęła się cała Polska, zabił się, bo był gejem atakowanym z powodu orientacji przez rówieśników. To dawno zdementowany fake news.

20-letni Alireza z Iranu został ścięty przez rodzinę za to, że był gejem. 14-letni Kacper z Polski odebrał sobie życie z powodu hejtu, którego doświadczył, podobnie jak 14-letni Jamey z Buffalo w stanie NY. Dyskryminacja i zastraszanie mają realne, przerażające konsekwencje” – czytamy na Twitterze amerykańskiej ambasady w Warszawie.

Choć nie jest to wprost napisane, to przez zdjęcie i kontekst – amerykańska dyplomacja wyraźnie sugeruje, że 14-latek zabił się z powodu ataków na jego rzekomo odmienną orientację.

Wpis „podał dalej” Bix Aliu, który objął stanowisko Chargé d’Affaires w placówce po odejściu Georgetty Mosbacher.

Nietolerancja zaczyna się w domu i wśród rówieśników. Jako globalne społeczeństwo musimy lepiej się postarać aby chronić młodych ludzi. Możemy to osiągnąć robiąc co w naszej mocy, aby chronić prawa człowieka środowisk LGBTQI+ pisze dyplomata.

Tym samym Aliu podaje dalej fałszywe informacje, bo rzekomy homoseksualizm 14-latka, albo szykanowanie go – nie miały miejsca. To zdementowane już dawno fake newsy.

Pisaliśmy o tym:

Samobójstwo 14-letniego Kacpra. Ogólnopolska akcja o homofobii, a weryfikacja faktów. „Po powrocie z Gorczyna możemy stwierdzić…”

Ziemkiewicz reaguje na bezczelne rozsiewanie fake newsów przez Aliu

Wieloktrotnie wyjaśniano, że „14-letni Kacper z Polski” miał tyle wspólnego z LGBTQQ co 4 tysiące Żydów z WTC uprzedzonych żeby 11.09 nie iść do pracy. Czy USA mogą zabrać z Warszawy tego morona, bo zaczynamy tęknić za p. Żorżetą od Trumpa – a chyba tego nowa ekipa nie chce? piesze na Twitterze prawicowy publicysta.

Poza tym nawet „Polityka” po dziennikarskim śledztwie przyznała, że depresja Kacpra nie miała nic wspólnego nie tylko z „homofobią” ale w ogóle z żadnym „hejtem”. Kiedy wreszcie tęczowe hieny przestaną włóczyć zwłoki tego chłopaka, mając głęboko gdzieś uczucia jego rodziny? – dodaje Ziemkiewicz.

16 KOMENTARZE

 1. ja żądam,oczywiście w imię TOLERACJI ,niczym ograniczanego wybolcowania Bix Aliu, zapewniam że będzie baaardzo zadowolniony.

  • Przy kolejnych wyborach znowu powie, że PiS jest zły ale nie mamy innego wyjścia bo głosowanie na Konfę to zmarnowane głosy. Facet był członkiem UPRu i tam nabawił się kompleksu Korwina, pisze Jego tekstami ale w łagodniejszej formie.

   • trza zawsze powtarzac do znudzenia, ze jest dokladnie odwrotnie, ze glosowanie na partie establiszmentowe to strata glosu bo to glosowanie na status quo na kontunuacje fiskalno optesyjnego panstwa

  • „Sprzedajnego wybaczę, choć to teoretyzowanie, w praktyce i tak nikogo na mnie nie stać. Za pismaka kogo innego kopnąłbym w d. Ale wobec JKM mam dług: w końcu to rozpaczliwe odkręcanie jego ględół, gdy byłem rzecznikiem UPR, tak wyostrzyło mą inteligencję” – pisze Ziemkiewicz.

  • A pamięta Pan, jak wysługiwał się PiS-owi. „W tyle wizji” wersja Kurskiego TVN-owskiej głupawki „Szkło kontaktowe”.

 2. R Ziem – „prawicowo” :) jak zwykle – jak tylko może „wykazać złym antysem-tnikom prymitywizm”, jak będzie mógł wskazać, jak to on „widzi niezborność antysem.”, to to zrobi. Już tylko RZ przypomina opowieść o 4 tys., non stop, nawet nie zwracając uwagi, na ile ona jest istotą całej sprawy. Dlaczego pan RZ nie nawiąże do „tańczących Izrelczyków” z 11 września, filmik w tym rozmowa z policjantem itd – nie sprawiają wrażenia inscenizacji. Raczej że sprawę zamilczano.

  • Ponadto ani RZ ani ja, nie wiemy, jak dokładnie było z tym 4 tys., RZ tylko „udowadnia” (a de facto przedstawia swe stanowisko, które nazwałbym dość spolegliwym wobec mocarnych), że to absolutna, absolutna nieprawda. Oczywiście w punktowaniu „opozycji” bywa dobry, a stwierdzenie o „ludziach mówiących wyborczą i sądzących, ze to ich własne myśli”, naprawdę zasługuje na uznanie

 3. Meniu – dzięki za elegancki wpis. Tego nam tu trzeba. 1.RZ starał się udowadniać, że w wyrazie żydokomuna, ważny jest tylko drugi człon, co wg mnie jest zakłamaniem. 2. Ciągle wspomina „4 tys.” jako „prymitywizm antysem-tów”, a pomija inne rzeczy, ja przywołałem „dancing Israelis” – wybacz nie będę tu wyjaśniać

  • 3. RZ jest „prawicowcem” – wg mnie – zbyt wrażliwym na wrażliwość ż. Nawet gdy w 2018 „wyrażał się ostro” o ich atakach z okazji ustawy o ipn- to na zasadzie: „z tamtej strony to jakieś oszołomy, właściwie margines”. Ja uważam, że to nie margines. Teraz rozumiesz, co miałem na myśli – i musiałem zmieścić na 300 znakach?

Comments are closed.