Flaga USA i flaga LGBT, Rafał Ziemkiewicz Źródło: Twitter/Bix Aliu, YouTube/Rafał Ziemkiewicz, collage
Flaga USA i flaga LGBT, Rafał Ziemkiewicz Źródło: Twitter/Bix Aliu, YouTube/Rafał Ziemkiewicz, collage
Amerykańska ambasada na swoim oficjalnym profilu na Twitterze udostępniła wpis, który może sugerować, że 14-letni Kacper, którego samobójstwem przejęła się cała Polska, zabił się, bo był gejem atakowanym z powodu orientacji przez rówieśników. To dawno zdementowany fake news.

20-letni Alireza z Iranu został ścięty przez rodzinę za to, że był gejem. 14-letni Kacper z Polski odebrał sobie życie z powodu hejtu, którego doświadczył, podobnie jak 14-letni Jamey z Buffalo w stanie NY. Dyskryminacja i zastraszanie mają realne, przerażające konsekwencje” – czytamy na Twitterze amerykańskiej ambasady w Warszawie.

Choć nie jest to wprost napisane, to przez zdjęcie i kontekst – amerykańska dyplomacja wyraźnie sugeruje, że 14-latek zabił się z powodu ataków na jego rzekomo odmienną orientację.

Wpis „podał dalej” Bix Aliu, który objął stanowisko Chargé d’Affaires w placówce po odejściu Georgetty Mosbacher.

Michalkiewicz. The Movie

Nietolerancja zaczyna się w domu i wśród rówieśników. Jako globalne społeczeństwo musimy lepiej się postarać aby chronić młodych ludzi. Możemy to osiągnąć robiąc co w naszej mocy, aby chronić prawa człowieka środowisk LGBTQI+ pisze dyplomata.

Tym samym Aliu podaje dalej fałszywe informacje, bo rzekomy homoseksualizm 14-latka, albo szykanowanie go – nie miały miejsca. To zdementowane już dawno fake newsy.

Pisaliśmy o tym:

Samobójstwo 14-letniego Kacpra. Ogólnopolska akcja o homofobii, a weryfikacja faktów. „Po powrocie z Gorczyna możemy stwierdzić…”

Ziemkiewicz reaguje na bezczelne rozsiewanie fake newsów przez Aliu

Wieloktrotnie wyjaśniano, że „14-letni Kacper z Polski” miał tyle wspólnego z LGBTQQ co 4 tysiące Żydów z WTC uprzedzonych żeby 11.09 nie iść do pracy. Czy USA mogą zabrać z Warszawy tego morona, bo zaczynamy tęknić za p. Żorżetą od Trumpa – a chyba tego nowa ekipa nie chce? piesze na Twitterze prawicowy publicysta.

Poza tym nawet „Polityka” po dziennikarskim śledztwie przyznała, że depresja Kacpra nie miała nic wspólnego nie tylko z „homofobią” ale w ogóle z żadnym „hejtem”. Kiedy wreszcie tęczowe hieny przestaną włóczyć zwłoki tego chłopaka, mając głęboko gdzieś uczucia jego rodziny? – dodaje Ziemkiewicz.