Rafał Ziemkiewicz. Foto: yt/Tv Republika
Rafał Ziemkiewicz. Foto: yt/Tv Republika
Rafał Ziemkiewicz w mocnych słowach skomentował pojawiające się ostatnio coraz częściej wypowiedzi entuzjastów szczepień. Porównał ich narrację o niezaszczepionych do tej, jaką stosowali hitlerowcy wobec Żydów.

„Coraz bardziej wścieka powszechność kłamstwa o niezaszczepionych jako zarażających «seryjnych mordercach». Tyle samo w tym prawdy co w hitlerowskim «Żydzi – wszy – tyfus»” – napisał Rafał Ziemkiewicz.

„Najbardziej proszczepionkowi naukowcy mówią, że szczepienie nie zapobiega transmisji, a jedynie zachorowaniu” – podkreślił publicysta.

Michalkiewicz. The Movie

W ostatnim czasie doktor Paweł Wróblewski, prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej i dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu stwierdził w rozmowie z Radiem Rodzina, że niezaszczepieni są potencjalnymi „seryjnymi mordercami”.

Apelował też, by nie czytać „ekspertów-foliarzy, którzy ulegają spiskowym teoriom dziejów”.

Dalej doktor mówił o tym, że szczepionki wielokrotnie obniżają ryzyko zachorowania, ale nie jest tak, że się „zaszczepimy i będziemy wszyscy zdrowi”. Dlatego – według eksperta – tak groźne mają być osoby niezaszczepione.

Kolejny… Dr Wróblewski: osoba niezaszczepiona to seryjny morderca

W tonie segregacyjnym wypowiadał się także prof. Włodzimierz Gut. – Uważam, że nie wszyscy muszą chodzić do restauracji. Jeśli ktoś stanął okoniem i nie chce się szczepić, nie musi również spożywać posiłku w restauracji. Nie jesteś zaszczepiony? Nie musisz chodzić do knajpy. Cały czas podkreślam, jeśli więcej osób będzie zaszczepionych, jest szansa, aby sprawniej wrócić do względnej normalności – powiedział.

Profesor Gut i przymusu smród. „Kary finansowe za brak szczepień”

Z kolei prof. Krzysztof Simon chciałby wprowadzić obowiązek szczepień dla seniorów. – Przecież przymusowe szczepienia są dla dzieci. Przymusowe szczepienia ma każdy Polak, jak jedzie do Gambii, Zambii, Senegalu – stwierdził. Simon powiedział, iż „będzie optował, że jednak ludzi po 65. roku życia trzeba przymusowo zaszczepić”.

– Nie chcą, to niech umierają na własne żądanie. Trudno się mówi, ale tragedia nas znowu dotknie. Będziemy mieli jesień średniowiecza z kolei – dodał.

Prof. Simon chce przymusu szczepień dla seniorów. A jeśli „nie chcą, to niech umierają na własne życzenie”

Źródła: Twitter/nczas.com