Półtora roku od wybuchu pandemii. Jak dziś wygląda chińskie Wuhan? [FOTO]

Wuhan - zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay
Półtora roku od wybuchu w Wuhan koronawirusa nie ma po nim śladu. Żadnych restrykcji też nie widać. Do miasta zjechały się tysiące ludzi, by na stadionie świętować koniec roku i przełożone z ub. roku zakończenie roku uniwersyteckiego.

13 czerwca na stadionie w Wuhan odbyła się ceremonia zakończenia roku szkolnego Central China Normal University (CCNU). Na trybunach zasiadło 14 tys. studentów i członków ich rodzin.

Na publikowanych zdjęciach widać, że nikt nie nosi masek, nikt nie zachowuje społecznego dystansu. Po pandemii nie ma właściwie śladu.

W uroczystości brali udział także studenci, którzy skończyli naukę w 2020 roku. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość przeniesiono na późniejszy termin.

Sytuacja w Chinach ma być opanowana. Rząd chwali się, że koronawirus jest pod kontrolą. W ostatnich dniach wykrywano tylko po kilkanaście przypadków zakażeń, a i to głównie u osób przyjeżdżających z zagranicy.

W Europie, gdzie nadal obowiązuje wiele ograniczeń dotyczących masowych imprez, zdjęcia tłumów w Wuhan mogą wywoływać niemal szok.

Źródło: o2.pl/nczas.com

6 KOMENTARZE

 1. „Półtora roku od wybuchu pandemii.”
  „Półtora roku od wybuchu w Wuhan koronawirusa (…)”

  Mnie juz palec boli od prostowania panskich bzdur, panie Sommer.
  Jakiej ‚pandemii’?
  Jakiego ‚wirusa’?
  Nie slyszal pan, co mowil pan Korwin Mikke ze nie ma zadnej pandemii ani wirusa (bo go nie widac) a sama zas pandemie wymyslili lewacy i pismaki?

 2. Chińczycy się ze wszystkich śmieją – rozwalana gospodarka znienawidzonego zachodu.
  W Chinach z ogromną gęstością zaludnienia nie ma dawno żadnej epidemii bo tam do diagnozy „korony” stosują tomografię komputerową i jeden lub dwa pozytywne testy PCR. Bezobiawowi oraz nie spełniający tych dwóch kryteriów nie są uznawani za zarażonych!!

Comments are closed.