Segregacja sanitarna w pełnej krasie. Szczecinecki szpital wpuszcza tylko zaszprycowanych

Obrazek ilustracyjny/szczepionka i szpital/Fot. PAP/Pixabay
Obrazek ilustracyjny/szczepionka i szpital/Fot. PAP/Pixabay
Kolejny szpital w Polsce przywraca odwiedziny pacjentów przez bliskich. Wejść do szpitala będą mogli jednak tylko zaszczepieni. Najwyraźniej segregacja sanitarna w naszym biednym kraju już weszła w życie.

Szpital w Szczecinku przywrócił od 17 czerwca 2021 roku odwiedziny pacjentów. Wstęp jednak tylko dla zaszczepionych. Placówka podała nowy regulamin.

Już w drugim jego punkcie czytamy: „Od osób odwiedzających pacjentów w szpitalu wymagany jest certyfikat szczepienia, który należy okazać przy wejściu do oddziału”.

Dotyczy to także dzieci. Zakaz wstępu mają najmłodsi do 12. roku życia. Młodzież powyżej tego wieku musi zaś być zaszprycowana.

„Dzieci do 12 roku życia nie mogą odwiedzać chorych, natomiast pozostałe pod opieką dorosłych z certyfikatem szczepienia (dziecko i rodzic)” – oświadczył szpital.

Odwiedzający mają też przed wejściem zdezynfekować ręce i mieć założoną maskę chirurgiczną podczas trwania odwiedzin. Ponadto odwiedzający mogą wchodzić tylko pojedynczo – z wyjątkiem sytuacji szczególnych, np. pożegnania się z pacjentem w stanie terminalnym.

Podobne zasady obowiązują w przypadku odwiedzin w salach intensywnego nadzoru i salach pooperacyjnych. „Odwiedziny mogą odbywać się w salach intensywnego nadzoru i salach pooperacyjnych tylko w przypadkach szczególnych np. pacjent w stanie terminalnym dopuszcza się odwiedziny kilku osób w celu pożegnania się z bliskim” – czytamy.

Wczoraj informowaliśmy o łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie przywrócono odwiedziny tylko dla osób zaszczepionych lub tych, które „wylegitymują się” negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Segregacja sanitarna w Polsce! Łódzki szpital dyskryminuje niezaszprycowanych

Źródła: szczecinek.com/Szpital w Szczecinku/Starostwo Powiatowe

4 KOMENTARZE

    • Adaś byłeś? widziałeś? Jak trafisz na taki szpital co ci nie życzę to się może sam przekonasz jak wygląda sytuacja w Republice bananowej zwanej polin

Comments are closed.