EURO 2020. Niemcy znieważą Węgrów. Na meczu z nimi chcą wyświetlać na stadionie barwy ideologii LGBTWC

Allianz Arena w Monachium.
Stadion Allianz Arena. / foto: Flickr, autor: Marco Verch Professional Photographer, CC BY 2.0
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Burmistrz Monachium Dieter Reiter wystosuje w poniedziałek list do UEFA, w którym wezwie do zorganizowania tęczowego protestu przeciwko polityce premiera Węgier Viktora Orbana. „Burmistrz napisze list do UEFA już jutro” – zapowiedziała w niedzielę jego rzeczniczka.

Rada Miasta Monachium już wcześniej postulowała, aby arena Mistrzostw Europy została podświetlona w kolorach tęczy na mecz Niemcy – Węgry – informuje agencja dpa.

Monachium „opowiada się za różnorodnością, tolerancją i prawdziwą równością w sporcie i całym społeczeństwie” – czytamy we wniosku, który formalnie zostanie rozstrzygnięty dopiero w środę w dniu meczu.

Tęczopodobny protest ma być wymierzony w – zdaniem organizatorów – „homofobiczną politykę” premiera Węgier.

Decyzja należy do UEFA (Unia Europejskich Związków Piłkarskich). Organizacja twierdzi, że pilnuje apolityczności i karze za polityczne manifestacje i akcje w czasie meczów. Oczywiście UEFA jest zakłamana i nigdy nie karała za upokarzający gest klękania przed rasistowska i marksistowską organizacją BLM.

Niezależnie od tego władze Monachium chcą wmontować piłkarzy niemieckich w nędzną akcję agitacji politycznej i propagandy LGBTNSDAP.

EURO 2020. Lewactwo zawyło. UEFA wszczyna śledztwo po politycznym geście Neuera

1 KOMENTARZ

Comments are closed.