HIT INTERNETU! Cejrowski rozszyfrował skrót LGBT

Wojciech Cejrowski i LGBT/foto: YouTube/domena publiczna (kolaż)
Wojciech Cejrowski i LGBT/foto: YouTube/domena publiczna (kolaż)
Wojciech Cejrowski udostępnił na Facebooku grafikę z cowboyem z Dzikiego Zachodu. Wyjaśnia on skrót LGBT. Publicysta przełożył rozwinięcie tęczowego skrótu na polski.

„LGBT? You mean Liquor, Guns, Bacon and Tits?” – czytamy na grafice. W wolnym tłumaczeniu chodzi o trunek, broń, bekon i piersi.

Wojciech Cejrowski zaproponował polską wersję rozwinięcie skrótu. „A po polsku to będzie: 8Laski + Grill + Browar + Tańce” – napisał podróżnik.

Wcześniej skrót LGBT był humorystycznie rozwijany jako Liberty, Guns, Beer, Tits – czyli Wolność, Broń, Piwo, Cycki.

„Parada równości”

W sobotę 19 czerwca ulicami Warszawy przeszła „parada równości”. Wśród oznak „postępu” znalazły się m.in. mężczyzna ze smyczą, na której prowadził półnagą kobietę z maską psa. W tej samej ręce trzymał też dłoń małej dziewczynki. Były też połamane krzyże.

Parada równości w Warszawie. Kobieta na smyczy i małe dzieci, połamane krzyże [FOTO]

Manifestacja polityczna

Był to już kolejny przemarsz tęczowych aktywistów i ich zwolenników, objęty patronatem samego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. W tegorocznej „paradzie równości” udział wzięli także inni przedstawiciele polskiej sceny politycznej, w tym Włodzimierz Czarzasty, Magdalena Biejat, Joanna Scheuring-Wielgus, Andrzej Rozenek, Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek, Anna Maria Żukowska, Maciej Gdula, Michał Szczerba, Dariusz Joński, Barbara Nowacka, Franek Sterczewski czy przedstawiciele .Nowoczesnej.

Parada równości w Warszawie. Ci politycy wzięli udział w tym cyrku

Jak za dawnych lat…

Jakiś czas temu Rafał Ziemkiewicz podkreślił podobieństwa „parady równości” i pochodów pierwszomajowych. Już w przeszłości Facebook i Google miały bowiem wyznaczone miejsce w pochodzie „pomiędzy pracownikami innych globalnych korporacji, organizacjami LGTB, partiami «Razem» czy «Wiosna» i przedstawicielstwami dyplomatycznymi innych państw”.

„Podobieństwo do pochodów pierwszomajowych, na które też zapędzano całe «zakłady pracy», jest równie nieprzypadkowe, jak podobieństwo «Antify» do «Czarnych Koszul» czy «Sturm Abteilung»” – skwitował Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz podkreślił, że „z LGBT trzeba walczyć!”.

„To nie są ludzie dobrej woli, ale nowi bolszewicy, nowi naziści, którzy chcą nas zniszczyć w imię swojego obłędnego ideolo. Podkreślam – mówię o zwalczaniu LGBT, ideolo, nie homoseksualistów. Bo w LGBT wcale nie chodzi o homoseksualizm, tak samo jak w komunizmie nie chodziło o robotników, w nazizmie o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych Traktatem Wersalskim Niemców, a w feminizmie nie chodzi o kobiety” – skwitował publicysta.

Ziemkiewicz OSTRO: „Z LGBT trzeba walczyć!”

Źródła: Facebook/nczas.com