Wariant Delta jest groźniejszy niż przypuszczano

Zdjęcie ilustracyjne. / Źródło: Pixabay, collage
Zdjęcie ilustracyjne. / Źródło: Pixabay, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Dane z Wielkiej Brytanii wskazujące na to, iż śmiertelność z powodu wariantu Delta koronawirusa jest sześciokrotnie wyższa w przypadku osób zaszczepionych niż niezaszczepionych okazały się fake newsem.

Wielka Brytania, mimo dużej liczby szczepień i zaszczepienia w pełni niemal połowy społeczeństwa, mierzy się z rosnącą liczbą zakażeń. Za najwyższe wyniki zakażeń od końca lutego/początku marca ma być odpowiedzialny wariant Delta.

Liderzy szczepień. Teraz mierzą się z rosnącą liczbą zakażeń. To już początek IV fali?

 

„Dominujący wariant”

Wielka Brytania mierzy się obecnie z rosnącą liczbą zakażeń, która w ostatnich dniach przekroczyła już 10 tysięcy w ujęciu dobowym. To najwyższy wynik od drugiej połowy lutego.

Wariant Delta koronawirusa jest „dominujący” i odpowiada już za 91 procent wszystkich przypadków zakażenia. Twierdzi się, że wariant ten łatwiej się rozprzestrzenia.

 

 

67 KOMENTARZE

 1. „Poza tym musimy dodać, że szczepienia są bezpieczne i skuteczne, a poza tym nie zadawajcie pytań foliarze. Ponadto mamy dobry rząd, gospodarka się rozwija, ludziom żyje się coraz lepiej, a telewizja mówi tylko prawdę.”
  XD, po prostu XD.

  • Jedni się szczepią bo się chcą wcześniej spotkać z Panem. Drudzy bo chcą wyjechać za granicę. Samotne mamy z ósemką dzieci dla 500 zł od główki. Podobno na drugie dzidzi mają dostać bonus 12 tysi. Ale się porobiło… Dziś dzień ojca. Wszystkie dzieci są podobne do ojców z…tyłu.

 2. Czyli zaszczepieni będą zarażać nie zaszczepionych nową mutacją a sami nie będą mieli odporności na żadną chorobę . No super to wygląda . To jakaś wojna wirusowa powstała , Globaliści atakują !!! Dobrze ostrzegał D.Trump !

 3. „Ponadto mamy dobry rząd, gospodarka się rozwija, ludziom żyje się coraz lepiej, a telewizja mówi tylko prawdę”.
  A Polska rośnie w siłę i ludzie żyją dostatniej. Jeszcze tylko trzeba wpisać do konstytucji przyjaźń do USA i Izraela.

 4. Ludzie, którzy się nie zaszczepili RZADZIEJ CHORUJĄ, NIE DZIĘKI TEMU, że się nie zaszczepili, ALE SIĘ NIE SZCZEPILI BO BYLI ODPORNIEJSI, np nie szczepili się bo nie mieli chorób ubocznych, …z drugiej strony szczepili się głównie ludzie, którzy się czuli bardziej chorowici lub mieli większy kontakt z potencjalnie chorymi.

  • Nie szczepieni nie rzadziej chorują, tylko rzadziej umierają. Chorują częściej ale rzadziej śmiertelnie. To wynika z tego artykułu.

   • Tak samo jest np z nadużywaniem antybiotyków. Ludzie którzy częściej biorą antybiotyki są bardziej podatni na choroby. Ludzie którzy ograniczają antybiotyki często może dłużej chorują ale za to rzadziej. Ludzki organizm musi ćwiczyć samodzielne zwalczanie chorób.

 5. na tej samej zasadzie, można by stwierdzić, że samoloty są bardziej niebezpieczne niż motory-ścigacze, bo statystycznie ofiara wypadku motocyklowego pewnie ma większe szanse przeżycia niż ofiara katastrofy samolotowej.

 6. Najśmieszniejsze, że główne objawy Delty, jak u wielu koronek wywołujących przeziębienia, to niewiele podwyższona temperatura, ból głowy i katar.

 7. „Poza tym musimy dodać, że szczepienia są bezpieczne i skuteczne, a poza tym nie zadawajcie pytań foliarze. Ponadto mamy dobry rząd, gospodarka się rozwija, ludziom żyje się coraz lepiej, a telewizja mówi tylko prawdę.” Ha, ha, ha, dokładnie tak!

 8. To może być tylko korelacja statystyczna. Z reguły szczepili się starsi, zagrożeni powikłaniami lub bardziej narażeni. Wśród tej grupy osób i poprzednio umieralność była większa. Patrząc na odsetek nie jest on jakiś zatrważający. Zgodnie z teorią ewolucji wirus ewoluuje tak, by nie zabijać nosiciela. Pozostaje jednak pytanie o skuteczność szczepień.

 9. To na covid. A wszystkie inne powikłania po „szczepionkach” typu zakrzepica czy choroby kardiologiczne, immunologiczne albo alergiczne to już specjalny „gratis” dla wyszczepionych.

 10. Podejrzewam, że śmiertelność tej delty jest tak samo niska dla zaszprycowanych jak i niezaszpryvowanych, tyle, że u tych drugich wykrywane jest więcej przypadków (czyt. w tej grupie robi się więcej testów).

 11. Strachy – wirus mutuje nieustannie jak każdy wirus, tym szybciej że kod genetyczny jest krótki, większość tych mutacji jest błędna i kończy żywot zmutowanego. Te które rozwijają się dalej nie są znacząco różne od pierwowzoru, bo nie mogą z powodu kodu „są za krótkie” Znacząco różny może powstać tylko w laboratorium. Biznes sze krenczy, jak mawiają starożytni eskimosi. „Szczepienia są bezpieczne i skuteczne, mamy dobry rząd, gospodarka się rozwija, ludzie żyją lepiej, telewizja mówi prawdę.”

 12. jakby słuchali normalnych lekarzy i genetyków (tych którzy wyznają zasadę: po pierwsze nie szkodzić), który już dawno o tym mówili i przestrzegali… Ale kasa bigfarmy ważniejsza nieżli ludzkie zdrowie. To tylko dobitnie pandemia pokazała!

 13. Chciałem zwrócić uwagę, na nienaukową interpretację danych. W GB zaszczepiono 60% populacji z grupy wiekowej powyżej 40 lat. Niezaszczepieni są osobnikami młodymi, poniżej 40 lat. Z danych można wyciągnąć wniosek, że niezaszczepieni (młodzi) – łatwiej się zarażają, a umierają rzadziej (przede wszystkim z powodu lepszej kondycji fizycznej).

 14. Przestańcie pisać bzdury rozumiem że macie średnio inteligentną grupę czytelników ale to nie znaczy że macie szerzyć jakieś bzdurne newsy wyssane z palca.
  Podstawa szczepionek to Gen (białko) S a wariant Delta (indyjski) w 95% przypadków zawiera właśnie ten Gen (białko) S co świadczy o wysokiej skuteczności szczepionek.

  • Pan przyjmuje jakąś dziwną definicję skuteczności szczepionek. Chyba należy uwzględnić EFEKT zaszczepienia, a nie budowę szczepionki.

 15. Wnioski z danych robił pewnie ekonomista od kreatywnej księgowości. W GB zaszczepiono 60% (w grupie nieszczepionych – poniżej 40 lat pozostało 40%). Gdyby szczepienie nic nie dało, to w grupie szczepionych – zachorowałoby 51000 ludzi i zmarło 51 osób. Tymczasem zachorowało 4000 osób i zmarło 26. Znaczy to, że w grupie szczepionych – zachorowalność jest 51/4=12 razy mniejsza (od nieszczepionych), a śmiertelność 51/26=2x mniejsza.

  • Pozostawiając samemu sobie bieg życia wiemy, że śmiertelność u nieszczepionych wynosi około 1 osobę na tysiąc badanych infekcji. Ponieważ 80% zakażeń przebiega bezobjawowo, można założyć, że badanych jest 20%. Zatem w ogóle społeczeństwa śmierć dotyka 1 osobę na 5 tysięcy. Gotów jestem podjąć to ryzyko, rezygnując w zamian z bliżej nieokreślonych NOPów.

 16. No i po wuj było się szczepić ? Żeby się potem leczyć ? Ludzie myślcie trochę bo rząd jest przeciwko wam i waszym rodzinom a 500 + ? Ja nie chcę tych srebrników i mieć zdrową rodzinę bo zdrowie jest najważniejsze ! Dla żydów może nie , ale dla ich wrogów Słowian , TAK !

 17. Po szczepionce nowy wariant ? Po to były szczepionki , żydy ? Przyjdzie czas na to plemię żmijowe !!! Żyd będzie mordował żyda , taka przepowiednia się spełni !!!

Comments are closed.