„No to się zaczyna na dobre”. Szef MSZ Izraela straszy Polaków ws. mienia bezspadkowego

Ja'ir Lapid, minister spraw zagranicznych Izraela. Źródło: PAP
Ja'ir Lapid, minister spraw zagranicznych Izraela. Źródło: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
– Polska musi zrobić to, co należy dla ocalałych z Holokaustu lub więzi z Izraelem ucierpi – powiedział minister spraw zagranicznych Izraela, Ja’ir Lapid. Skandaliczne słowa odnoszą się do zwrotu mienia bezspadkowego.

– Żadne prawo nie zmieni historii – powiedział Lapid. – Prawo polskie jest niemoralne i poważnie zaszkodzi stosunkom między państwami. Izrael stanie jako bastion chroniący pamięć o Holokauście i godność ocalałych z Holokaustu i ich własności – grzmiał minister spraw zagranicznych Izraela.

– Polska, na której ziemi zamordowano miliony Żydów, wie, co należy zrobić – dodał polityk.

– Polskie prawo, które skutecznie uniemożliwia restytucję mienia żydowskiego lub odszkodowania w zamian za to, jest straszliwą niesprawiedliwością i haniebnie szkodzi prawom ocalałych z Holokaustu i ich potomków, które pochodziły ze społeczności żydowskich, które żyły w Polsce przez setki lat – twierdzi minister.

Lapid odnosił się do uchwalonej w czwartek wieczorem nowelizacji Kpa, zgodnie z którą m.in. po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania.

Słowa Izraelczyka skomentował Tomasz Sommer, znany wolnościowiec i redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”.

– No to się zaczyna na dobre – dawajcie Polaczki szmal, albo będzie źle – oświadczył nowy szef MSZ Izraela. Dawno trzeba było skończyć ustępstwa i umizgi – napisał na Twitterze dziennikarz.

Z kolei The Jerusalem Post, podając dalej słowa ministra, pisze, że „byli właściciele żydowskich nieruchomości i ich potomkowie prowadzą kampanię o odszkodowanie od upadku komunizmu w 1989 roku. Polska jest jedynym krajem UE, który nie uchwalił prawa w sprawie restytucji mienia, mimo wielokrotnych wezwań do tego ze strony Stanów Zjednoczonych”.

Portal przypomina też o amerykańskiej ustawie 447, którą Amerykanie, dzięki naciskom izraelskich lobbystów, naciskają Polskę do wypłaty bezpodstawnych roszczeń.

ZACZĘŁO SIĘ! Ambasada Izraela bezczelnie przypomina o „zwrocie” mienia bezspadkowego

Ustawa 447 JUST – co to jest?

“Ustawa 447” (S.447 – Justice for Uncompensated Survivors Today/JUST Act – “sprawiedliwość dla ofiar, którym nie zadość uczyniono”) to amerykańska ustawa, która dotyczy restytucji mienia ofiar Holocaustu. W maju 2018 roku została podpisana przez prezydenta USA, Donalda Trumpa. Jest konsekwencją Deklaracji Terezińskiej, sygnowanej przez 46 państw, w tym Polskę, w czerwcu 2009 roku.

Z ustawy wynikają dwie konsekwencje:

1. zobowiązanie Departamentu Stanu USA do złożenia sprawozdania na temat sytuacji zwrotu mienia pożydowskiego,
2. ustawa jest podstawą prawną do tego, żeby USA poprzez swoje kanały dyplomatyczne wspierały odzyskiwanie pożydowskich majątków bezspadkowych. Stany Zjednoczone mają wspomagać międzynarodowe organizacje wspierające ofiary Holocaustu.

Ustawa 447 JUST – co nam grozi?

Po pierwsze, ustawa budzi polski sprzeciw, ponieważ jest niezgodna z polskim i międzynarodowym prawem. Według tych ogólnie przyjętych regulacji mienie bezspadkowe, czyli takie, do którego nie ma spadkobierców, przechodzi na Skarb Państwa danego kraju, natomiast organizacje żydowskie roszczą sobie pretensje na podstawie prawa krwi.

Po drugie, nie ma powodu, dla którego Polacy mieliby komukolwiek wypłacać jakiekolwiek sumy – nasz naród podczas II wojny światowej poniósł największe straty osobowe. To sprawcy, a nie ofiary, są zobowiązani do wypłacenia odszkodowań.

Po trzecie, kwoty roszczeń organizacji żydowskich sięgają nawet 300 miliardów dolarów – to trzykrotność rocznego budżetu Polski! Wypłacenie takiej sumy oznaczałoby kompletne bankructwo i upadek gospodarczy naszego kraju lub przejęcie polskiego mienia przez organizacje żydowskie.

Źródło: The Jerusalem Post, NCzas

13 KOMENTARZE

 1. Poprawka do 2 – jakie niby więzy krwi?? Obcy ludzie (również genetycznie) chcą dokonać wyłudzenia.
  Pkt 4 – RFN wypłacił już Izraelowi odszkodowania za WSZELKIE straty ludzkie i w mieniu Żydów z terenów Rzeszy i okupowanych przez Rzeszę(CZYLI RÓWNIEŻ OKUPOWANĄ RP) . Ile razy chcą mieć płacone za to samo?

 2. Niestety, ujawnila sie slabosc intelektualna poslow Konfederacji wstrzymujacych sie od glosu lub glosujacych przeciw. Jest duza sztuka walczac z 447 znalezc sie po jednej stronie Jair Lapidem. Bylo ostrzezenie ze strony najwyzszego urzednika ambasady amerykanskiej.

 3. Niestety, kto jeszcze nie został antysyjonistą, dostał teraz ostateczny argument, by nim zostać. Dodajmy do tego ujawnione, a skrzętnie ukrywane przed Polakami przez rządzących wyniki badań IPN w sprawie Jedwabnego, z któych jednoznacznie wynika sprawstwo Niemców i tylko Niemców, to mamy pełen obraz syjonistycznej hucpy. Nie napiszę żydowskiej, bo byłoby to krzywdzące dla tych Żydów, którzy nie chcą przykładać ręki do tego łajdactwa.

 4. A dlaczego wy,propagandowe popychadła,nie napiszecie że wolnościowa banda sejmowa pod przewodnictwem szalonego magistra filozofii,nie poparła projektu nowelizacji???

 5. europosel Jaki: „Żydzi dziś nas bardziej potrzebują niż my ich”. Europoseł odpowiedział również Lapidowi: „Hańbą jest Pana nieuctwo”
  Bosak,Braun,Mikke,Mentzen,Berkovitz wogole sie odezwali?

 6. Lapidowi lapidarnie: straty jakie poniosla Rzeczypospolita z dzialalnosci „starszych braci w wierze” siegaja do dziesieciu bilionow zlotych.

  • Rachując odsetki od długu, to zaspokojenie roszczeń Państwa Polskiego za wielowiekowy wikt i opierunek, tylko za odsetki, rzeczywiście sięgnie kilkunastu bilionów tyle że w złocie, na dziś.
   Dług w dalszym ciągu nie zostanie spłacony, a przypomnieć należy jeszcze raz, dług jest w złocie, siłę nabywczą można przeliczyć na przykład podając cenę zapłaty za terytorium alaski.
   Dziś byłaby to Alaska wraz Kanadą i całym terytorium USA o ile nie cały kontynent.

 7. Fajnie się składa, bo można przypomnieć jak Żydzi współpracowali i sa współwinni zagładzie części swych braci w 39. 160 tys Żydów słuzyło z własnej woli w SS, cieszyli się z gett, bo myśleli, że to zaczątek ich Państwa, jak się pokapowali o co idzie, to na śmierć wysyłali własne dzieci, by ratować skórę (Rumkowski w Łodzi, za to został spalony w piecu żywcem przez Żydów) A Korczak, widząc co robią współbraci, to poświęcił siebie pomagając dzieciom, A Kacenelson co pisał…?

 8. Pokrzyczą i Morawiecki znów poleci do Mosadu i wróci na kolanach. On żyd i będzie czynił przeciw faktom historycznym i prawnym.

Comments are closed.