Segregacja sanitarna na festynie. Burmistrz chciał, żeby niezaszczepieni nosili specjalne OPASKI

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Burmistrz Glinojecka wraz z gminnym ośrodkiem zorganizował festiwal. Łukasz Kopczyński wpadł jednak także na pomysł, by podczas imprezy niezaszczepieni nosili specjalne opaski. W sprawie interweniowali prawnicy.

Segregacja sanitarna w Glinojecku nie doszła do skutku, ponieważ impreza się nie odbyła. Jednak podczas gminnego festiwalu, niezaszczepieni mieli się sami znakować. „W przypadku braku szczepień przeciw Covid-19 pobranie na wejściu i założenie na rękę opaski służącej policzeniu osób nie zaszczepionych przebywających na terenie imprezy. Opaskę należy mieć założoną na ręku przez cały czas przebywania na imprezie” – czytamy.

Jak podaje konto #OtwieraMY na Twitterze, skończyło się na interwencji prawników, w efekcie której impreza została odwołana. Podkreślono jednak, że „dopilnujemy, żeby sprawa znalazła swój finał w sądzie”.

Internauci zwrócili uwagę na analogie historyczne. „Trzymam kciuki za Was. Oby udało się tę segregację pogonić jak najszybciej. Zapędy hitlerowskie trzeba tłumić w zarodku!” – wskazał jeden z użytkowników.

„Wzór opaski jest już gotowy. Skvrwysyny faszystowskie – z jakich nor oni wyłażą? Czy nikt ich nie uczył historii?” – napisał kolejny.

„Każda taka próba powinna być napiętnowana a finał powinien być w sądzie. Grube odszkodowania z prywatnych pieniędzy nauczą pokory tych faszystów” – wskazał Twitterowicz.

Znakowanie segregowanych

Przypomnijmy, że od 1 grudnia 1939 roku na terenie utworzonego przez III Rzeszę Generalnego Gubernatorstwa ogłoszono rozporządzenie Hansa Franka o oznakowaniu Żydów powyżej 10. roku życia.

„Wszyscy żydzi i żydówki przebywający na terenie Generalnego Gubernatorstwa, którzy przekroczyli 10 rok życia są obowiązani od 1 grudnia 1939 roku nosić na prawym rękawie ubrania i płaszczy białe opaski o minimalnej szerokości 10 cm zaopatrzone w gwiazdę syjonu. W opaski te zaopatrzą się żydzi i żydówki sami” – napisano w rozporządzeniu.

Za nienoszenie opaski groziła kara więzienia zasądzana przez Sąd Specjalny.

Tanajno zachęca do noszenia TAKICH opasek. „Twój opór przed społecznym szaleństwem” [FOTO]

Źródła: Twitter/teatrnn.pl

5 KOMENTARZE

  1. A po drugie, jaka jest podstaw prawna takiego zarządzenia?

    Czy ten gościu nie „utracił zdolności do pracy”?

    Działanie bardzo wielu samorządów jest dowodem na konieczność pilnej zmiany ustawy o samorządach, i to zanim niektóre z nich podejmą decyzję np. o secesji.

Comments are closed.