Terlecki wyłączył mikrofon, a PiS wrzucił ustawę #STOP447 do zamrażarki. Leży tam ponad rok [VIDEO]

Robert Bąkiewicz o obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej STOP447.
Robert Bąkiewicz o obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej STOP447. (Fot. NCzasTV)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W kwietniu 2020 roku do Sejmu trafiła obywatelska inicjatywa ustawodawcza – STOP447. Przypomnijmy, jak sprawę potraktował PiS.

Inicjatorem obywatelskiego projektu był Robert Bąkiewicz ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

15 kwietnia 2020 roku przedstawiał założenia ustawy w Sejmie. PiS od początku rzucał kłody pod nogi. Pierwsze czytanie ustawy zaplanował na 15, a potem – znienacka i w ostatniej chwili – zmienił na 14:20.

Zarówno posłom, jak i obywatelom nie było dane usłyszeć wszystkiego, co ma do powiedzenia przedstawiciel inicjatywy w tej sprawie. Inicjatywy, pod którą podpisało się ponad 100 tysięcy Polaków.

Prowadzący obrady marszałek Terlecki w pewnym momencie przerwał Bąkiewiczowi twierdząc, że mówi już za długo. I mikrofon wyłączył. Po interwencji Grzegorza Brauna pozwolił na dodatkowe pół minuty, ale po kilku sekundach stwierdził, że Bąkiewicz się powtarza i już definitywnie odebrał głos.

„Symboliczny obraz: Robert Bąkiewicz, jako reprezentant inicjatywy STOP447, kończył przemówienie przy wyłączonych mikrofonach. Wicemarszałek Ryszard Terlecki przestraszył się słów prawdy o żydowskich roszczeniach majątkowych i nie pozwolił dokończyć” – komentował wówczas Krzysztof Bosak.

PiS wrzucił ustawę do tzw. sejmowej zamrażarki. Trzyma ją tam ponad rok i na razie nie zanosi się, aby była procedowana przez parlament.

Ustawa 447 JUST – co to jest?

“Ustawa 447” (S.447 – Justice for Uncompensated Survivors Today/JUST Act – “sprawiedliwość dla ofiar, którym nie zadość uczyniono”) to amerykańska ustawa, która dotyczy restytucji mienia ofiar Holocaustu. W maju 2018 roku została podpisana przez prezydenta USA, Donalda Trumpa. Jest konsekwencją Deklaracji Terezińskiej, sygnowanej przez 46 państw, w tym Polskę, w czerwcu 2009 roku.

Z ustawy wynikają dwie konsekwencje:

1. zobowiązanie Departamentu Stanu USA do złożenia sprawozdania na temat sytuacji zwrotu mienia pożydowskiego,
2. ustawa jest podstawą prawną do tego, żeby USA poprzez swoje kanały dyplomatyczne wspierały odzyskiwanie pożydowskich majątków bezspadkowych. Stany Zjednoczone mają wspomagać międzynarodowe organizacje wspierające ofiary Holocaustu.

Ustawa 447 JUST – co nam grozi?

Po pierwsze, ustawa budzi polski sprzeciw, ponieważ jest niezgodna z polskim i międzynarodowym prawem. Według tych ogólnie przyjętych regulacji mienie bezspadkowe, czyli takie, do którego nie ma spadkobierców, przechodzi na Skarb Państwa danego kraju, natomiast organizacje żydowskie roszczą sobie pretensje na podstawie prawa krwi.

Po drugie, nie ma powodu, dla którego Polacy mieliby komukolwiek wypłacać jakiekolwiek sumy – nasz naród podczas II wojny światowej poniósł największe straty osobowe. To sprawcy, a nie ofiary, są zobowiązani do wypłacenia odszkodowań.

Po trzecie, kwoty roszczeń organizacji żydowskich sięgają nawet 300 miliardów dolarów – to trzykrotność rocznego budżetu Polski! Wypłacenie takiej sumy oznaczałoby kompletne bankructwo i upadek gospodarczy naszego kraju lub przejęcie polskiego mienia przez organizacje żydowskie.

Izrael upomina się o „odszkodowania”. Czołowe postaci prawicy odpowiadają Żydom

13 KOMENTARZE

 1. Dyktatura Kaczyńskiego, bezwzględna wobec Polaków stworzyła kowidiańskie państwo z dykty na sznurku żydowskiego lobby.
  Wstyd !!!

 2. Z Archiwum Państwowego w Zielonej Górze zniknęły dokumenty zmiany nazwiska braci Jajko (synów Racheli),Moryca i Saula na Bosak. Dokumenty były tam jeszcze w czerwcu 2019 roku.
  wstrzymal sie od glosu czy nie glosowal?

  • Jest ustawa która zablokowała by 447 na dobre ale jest tak zwanej „zamrażarce” bo ta która była głosowana to nie jest ta która by blokowała roszczenia żydowskie. I głosowanie i wstrzymanie się nie jest żadna tragedią ale żeby przyjąć ta o której wspomniałem wyżej a Kaczyński – Kleisztain nie jest zainteresowany

    • To ten sam pod którym znajdziesz Ozjasza Goldberga, braci Jajko i wielu innych. Podaj nazwisko jakiegoś polityka, a na pewno tam jest jako żyd, reptalian czy co tam kto wymyśli :P
     Bawi mnie ten antysemityzm wśród wyznawców PiS, bo wychodzi z niego, że kto nie z PiSu ten zły żyd :P

 3. PO i Konfederacja,chca konsultacji ustaw polskiego sejmu z USA.GB,Kanada,Izraelem?
  Nie popierajac ustawy blokujacej grabiez mienia przez cwaniakow-zydow i ich polskich pomagierow?

 4. gdyby izrael walczyl z nami jak z iranem czy innymi krajami to mogło by to nas uchronić przed atakiem wojskowym. Niech usa walczy sobie z izraelem jesli chce i zrzuca bomby ale nas niech nie wciąga do wojny.

 5. Wiedzialem ze Bosk – to koncesjonowany patriota narodowy, nie znalem tylko nazwiska pochodzenia – Saul. Nie wadzi mi jako osoba prywatna, ale dlaczego jest promowany na prezydenta III ry py? Oto jest pytanie. Ma zastapic obecnego kabotyna na tym stanowisku i Kalksteina?

 6. Dosc impertynenckim szantazom! Anty-Polakow usunac ze wszystkich stanowisk rzadowych i zignorowac syjonistyczne uzurpacje. Wtedy pozostanie im tylko walenie lbami w mur.

 7. Dlaczego kaczyńskiego nie oddać pod sąd za pozaparlamentarne układanie się ze stroną zydowską w 2009r. w sprawie nielegalnych roszczeń z tyt mienia bezspadkowego? Ruszaj Konfederacjo z pozwami przeciw zdrajcom !!!!!!!!
  Powrót spray roszczeń ma przykryć mejle Dworczyka. To jest stały chwyt kaczyńskiego. Aferalne zasłony dymne dla bieżących afer.

Comments are closed.