Mściwe te amerykańskie lewaki. Demokraci ogłaszają powołanie „specjalnej” komisji śledczej w sprawie „ataku” na Kapitol

Pelosi podarła orędzie Trumpa w Kongresie USA. Foto: print screen z YouTube/NBC News
Pelosi podarła orędzie Trumpa w Kongresie USA. Foto: print screen z YouTube/NBC News

Szturm na Kapitol to niemal akt założycielski paktu na rzecz wyrzucenia Donalda Trumpa z polityki raz na zawsze. Sądy odmawiają dochodzenia przeciw byłemu prezydentowi, padają kolejne zarzuty wiążące go z wydarzeniami na Kapitolu, ale Demokraci nie rezygnują…

Teraz ogłaszają powołanie specjalnej komisji śledczej. Ogłosiła to rzecz jasna demokratyczna przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. W czwartek 24 czerwca zapowiedziała powołanie specjalnej komisji ds. ataku na Kapitol z 6 stycznia dokonanego przez zwolenników Donalda Trumpa.

Warto zwrócić uwagę na obłudę Pelosi, która mówiła: „dziś rano, z wielką powagą i smutkiem, ogłaszam, że Izba ustanowi specjalną komisję w sprawie rewolty 6 stycznia”. Dodała, że trzeba „szukać prawdy o tym, co się wydarzyło i upewnić się, że taki atak nie może się powtórzyć”. Jak widać „subtelna” Nancy Pelosi od razu jednak zakwalifikowała wydarzenia ze stycznia do „insurekcji” i przypisała go Trumpowi.

Pod koniec maja Republikanie już sprzeciwili się tworzeniu komisji do tropienia prawicowych czarownic. Dodali, że trwają już śledztwa parlamentarne i policyjne. Chociaż sześciu senatorów republikańskich poparło Demokratów, wniosek został w Kongresie odrzucony. Demokraci nie odpuszczają i pod wodzą pani Pelosi znowu do tematu wracają.

Źródło: AFP

3 KOMENTARZE

  1. Niektorzy Republikanie stworzyli nawet narracje, ze 6-ego Stycznia do Washingtonu przyjechaly tylko wycieczki ciekawych patriotow pragnacych sprawdzic, czy wybory rzeczywiscie byly sfalszowane.

  2. za to konfederacja podkulila ogon,godzac sie na spacyfikowanie kiboli podczas operacji WIDELEC,nie zadajac sprawiedliwosci od schetyny i tuska,tyrzaskowskiego. Bo jak tu kijem koalicjasnta okladac?

    • Misiaczku, w czasie operacji „Widelec” o Konfederacji jeszcze nikomu sie nie sniło. a np. Bosak miał wtedy może z 10 lat! Ogarnij sie trollu!

Comments are closed.