Kaczyński pędzi w kierunku Zandberga. Posłowie, którzy odeszli: PiS poszło w lewo i tam już będzie podążać

Zbigniew Girzyński. Foto: PAP
Zbigniew Girzyński. Foto: PAP

Posłowie opuszczają PiS i nie kryją swojego obrzydzenia tym co się dzieje w partii. Zbigniew Girzyński w wywiadzie dla „Rzeczpospolite” wprost zarzuca byłym kolegom, że wybrali drogę lewicy.

W ub. tygodniu PiS straciło większość w Sejmie. Tzw. Zjednoczoną Prawicę opuściło troje posłów, którzy założyło koło parlamentarne Wybór Polska.

Wśród posłów, którzy opuścili PiS znalazł się Zbigniew Girzyński. Polityk związany był z formacją Jarosława Kaczyńskiego dwie dekady.

Dziś na lewicowy byt patrzy z obrzydzeniem.

„PiS przestało być partią, z którą kiedyś się wiązaliśmy. PiS do którego ja przystępowałem 20 lat temu, to była demokratyczna struktura, z wewnętrzna dyskusją, z pewnym umiarkowanie konserwatywno – liberalnym spojrzeniem na rzeczywistość społeczną, ideową i gospodarczą, teraz stał się partią zarządzaną w sposób jednoosobowy, ale bez najmniejszej dyskusji i refleksji” – wymienia Girzyński.

Politolog najbardziej zirytowany jest programem gospodarczym Jarosława Kaczyńskiego. Jego zdaniem rozwiązania gospodarcze PiS są „jakby wprost przepisane z koncepcji partii Adriana Zandberga”.

„Zamiast umiarkowanie konserwatywnego programu, mamy pewien rodzaj umiejętnej gry na emocjach społecznych” – przekonuje poseł.

Co więcej, Girzyński nie kryje zaniepokojenia tym, co PiS planuje podczas kolejnej , czwartej już „fali” pandemii. Z jego relacji wynika, że przygotowania mają opierać się jedynie na większym egzekwowaniu nakazów przez policję i służby porządkowe.

Również „Nowy Polski Ład” PiS wzbudza przerażenie wśród parlamentarzystów, którzy trafili do Sejmu z list PiS.

„To może doprowadzić do wywłaszczania Polaków i przekazywania ich własności na rzecz dwóch instytucji: państwa oraz jego spółek oraz międzynarodowych korporacji” – wskazał poseł Girzyński.

Źródło: Rzeczpospolita

Prenumerata NCZ! z prezentem

16 KOMENTARZE

  1. a panu posłowi zajęło aż dwie dekady, żeby zorientować się, po której stronie jest PiS, które od samego początku stręczy nam socjalizm; ale dobrze, że to zrobił co zrobił z dwójką pozostałych; niech rozmawiają z kolegami i koleżankami, z byłego już ugrupowania, o tem co się wyrabia; może jeszcze ktoś do nich dołączy, a przynajmniej wyjdzie z tego obłąkanego kręgu;

  2. dokończę wczorajszą wróżbę-przestrogę: Smiszek wicepremierem – a kto premierem? Nowacka….? czy może Szajbus-Holsztain?

  3. Od samego początku ta partia to PostUBecy i Socjaliści. Wszyscy, którzy tam należeli lub współpracowali z tym bytem do końca życia nie zdołają z siebie zmyć tej hańby.

  4. Socjalizm wprowadzony w krajach skandynawskich opierał się na pracowitości i dyscyplinie tych narodów. I tak skończył się wielką inflacją, masową imigracją z Trzeciego Świata, likwidacją przemysłu, upadku moralności. PiS próbuje kopiować rozwiązania szwedzkie z lat 60. gdy ten kraj był jednym z najbogatszych i najbezpieczniejszych na świecie. W Polsce chętnych do okradania budżetu jest kilka razy więcej niż do pracy. Dogonimy Szwecję, ale taką jaka jest teraz.

  5. Niech wywłaszczą wpierw Kaczyńskiego z tej „jego” zawłaszczonej willi, zobaczymy gdzie się podzieje i jak będzie się czuł.

Comments are closed.