Kłopoty ze zdrowiem premiera Luksemburga homoseksualisty. Zaszczepił się, zaraził się

Premier Luksemburga Xavier Battel, mimo szczepień zaraził się koronawirusem i jest chory. Zdjęcie: EPA/OLIVIER MATTHYS / POOL Dostawca: PAP/EPA.
Premier Luksemburga Xavier Battel, mimo szczepień zaraził się koronawirusem i jest chory. Zdjęcie: EPA/OLIVIER MATTHYS / POOL Dostawca: PAP/EPA.
REKLAMA

Homoseksualny premier Luksemburga jest chory. Mimo przyjęcia pierwszej dawki szczepionki zaraził się koronawirusem.

Xavier Bettel cierpi na gorączkę i ból głowy, ale „będzie nadal wykonywać swoje zadania i funkcje” poprzez telepracę – podano w komunikacie prasowym. Homoseksualny przywódca otrzymał pierwszy zastrzyk szczepionki AstraZeneca 6 maja, ale zaraził się koronawirusem.

Premier Luksemburga, Xavier Bettel, został umieszczony w izolacji na dziesięć dni po pozytywnym wyniku testu na Covid-19 – podały w niedzielę 27 czerwca jego służby medialne w komunikacie prasowym. 48-letni polityk, który na tym etapie otrzymał tylko jedną dawkę szczepionki, brał udział w czwartek i piątek w europejskim szczycie w Brukseli. Żaden z 26 pozostałych przywódców Unii Europejskiej, w tym Emmanuel Macron, nie jest jednak „traktowany jako przypadek kontaktowy” – napisano.

REKLAMA

O Bettelu stało się ostatnio głośno po tym, jak przyłączył się do bezczelnych i aroganckich wypowiedzi premiera Holandii Marka Rutte, który stwierdził, że Węgry nie mają czego więcej szukać w Unii Europejskiej” i że nowe prawo dotyczące nauczania ideologii LGBT w szkołach oznacza, że ​​kraj powinien zostać usunięty z bloku. Chodzi o to, że Węgry chcą chronić dzieci przed deprawacją i indoktrynacją ideologią LGBT. Xavier Bettel chce zmusić Węgrów do wychowywania dzieci tak, jak on tego żąda, i oświadczył, że „będzie nietolerancyjny wobec nietolerancji i to będzie jego walka teraz”.

W liczącym 600 tysięcy mieszkańców Luksemburgu odnotowano od początku pandemii 70 tysięcy przypadków koronawirusa i 818 zgonów.

REKLAMA