To już stały trend. Lewica za plecami Konfederacji, PiS z przewagą, ale bez większości [SONDAŻ]

Wykres, sondaż.
Zdj. ilustracyjne. (Fot. Gerd Altmann/Pixabay)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Konfederacja czwartą siłą w Sejmie, za plecami zostawia Lewicę. Na czele wciąż Prawo i Sprawiedliwość z poparciem powyżej 30 proc. – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu.

W ostatnich tygodniach sondaże, jeśli chodzi o kolejność partii politycznych, są w miarę stałe.

Na koalicję PiS-u, Solidarnej Polski i Porozumienia chce głosować 33,5 proc. ankietowanych. Przy sześciu partiach w Sejmie taki wynik nie zapewniłby samodzielnych rządów.

Na drugim miejscu plasuje się Polska 2050 Szymona Hołowni. Na zlepek polityków z różnych ugrupowań chce głosować 17,9 proc. Polaków.

Niezmiennie trzecie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska wraz z przystawkami (Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska). Notuje poparcie na poziomie 16,1 proc.

W kolejnym badaniu z rzędu czwarte miejsce zajmuje Konfederacja Wolność i Niepodległość. Na wolnościowców, narodowców i konserwatystów chce głosować 9,3 proc. badanych.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze Lewica (SLD, Wiosna, Razem) z 8,3 proc. wynikiem oraz Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,4 proc.

9,5 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby głos, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższych dniach.

Podobnie prezentują się sondaże opublikowane ostatnio przez „Super Express” oraz TVN24, co może wskazywać, że tak właśnie kształtują się aktualne trendy polityczne w Polsce.

Zjednoczona Prawica z najwyższym poparciem, ale KO z Hołownią mieliby większość. Konfederacja czwartą siłą w Polsce

1 KOMENTARZ

Comments are closed.