Korwin-Mikke OSTRO: Ten IDIOTA Hołownia chce…

Janusz Korwin-Mikke, Szymon Hołownia Źródło: YouTube, collage
Janusz Korwin-Mikke, Szymon Hołownia Źródło: YouTube, collage
Prenumerata NCZ! z prezentem
Janusz Korwin-Mikke nie ma najlepszego zdania o Szymonie Hołowni i programie Polski 2050. Legendarny polski wolnościowiec dosadnie napisał co myśli o początkującym polityku.

– Ten idiota Hołownia chciał wprowadzić dochód gwarantowany, żeby każdy miał płacę minimalną, czy pracuje, czy nie – pisze na Twitterze Janusz Korwin-Mikke.

– Przecież ludzie przestaną pracować, bo i tak dostaną pieniądze – prognozuje poseł Konfederacji.

– Czy on myśli, że Polacy są tacy głupi? – zastanawia się polityk. – Do idiotów to przemawia. Socjalizm to jest wspaniała idea dla idiotów – uważa Korwin-Mikke.

Dochód gwarantowany to sen wariata socjalistów na całym świecie. Pieniądze miałyby być dzielone pomiędzy ludźmi – nieważne, czy ci pracują czy nie. To wariactwo brzmi niedorzecznie, ale jest testowane przez kolejne państwa.

Testowali to już Finowie, jednak eksperyment im się nie powiódł. Pisaliśmy o tym:

Porażka fińskiego eksperymentu z dochodem gwarantowanym. „Poprawia samopoczucie, ale nic poza tym”

Teraz taki sam eksperyment przeprowadzają Niemcy i również trudno uwierzyć, że mógłby się on skończyć czymś innym niż porażką.

Eksperyment Calhouna na ludziach? Niemcy testują dochód gwarantowany. Myszy wymarły w 560 dni w takiej utopii

42 KOMENTARZE

 1. Nie będzie tak. Ludzie zaczną pracować na czarno. Wypłata pod stołem plus dochód gwarantowany dla „bezrobotnego”.

  • Nie! Tak nie będzie, bo wystarczy wycofać gotówkę, a na to wystarczy kilka bezprawnych rozporządzeń i dochody spod stołu odpadają. Nie wierzcie w wieczną „szarą strefę” – ma już bardzo krótkie nóżki.

   • Jak wprowadzą na całym świecie równocześnie to na chwilę im się uda, jak nie to ludzie posłużą się dowolną walutą sąsiada, a potem złotem, srebrem czy barterem.

 2. Wiem skąd takie poirytowanie JKM. Laleczka Chucky idzie do zatopienia, Tusk musi mieć miejsce. Tu będzie stoczona bitwa o głosy lyberałów między JKM, a Tuskiem, który będzie się kreował na wolnościowca.

 3. Teraz też dostają:
  Zasiłki z pomocy społecznej: zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny, specjalny zasiłek opiekuńczy, zasiłek celowy, zasiłek stały i zasiłek okresowy.
  Zasiłki z ZUS: zasiłek chorobowy, świadczenie rehabilitacyjne, zasiłek opiekuńczy, zasiłek wyrównawczy, zasiłek macierzyński i zasiłek pogrzebowy.

  • Zasiłki dla bezrobotnych, wypadkowe, 500+, dopłaty do fotowoltaiki, dopłaty do samochodów elektrycznych (wkrótce), na dziecko (wkrótce) i masa innych świadczeń, dopłat, rekompensat. Gdyby to wszystko zlikwidować i wprowadzić jedną kwotę dla wszystkich w wysokości 10% tego co się teraz wydaje to nie tylko cały system uległby zdecydowanemu uproszczeniu, ale zniknęłaby cała masa darmozjadów i odpadłyby gigantyczne koszty związane z utrzymywaniem tej całej hydry.

 4. Dziś w Polsce około miliona osób otrzymuje dochód gwarantowany bez względu na to czy coś zrobią, czy nie. To urzędnicy i niby-pracownicy setek ministerstw, urzędów, instytucji, ośrodków, starostw, gmin, redakcji, itd. – lista jest długa i nie zmieści się w limicie komentarza. Rozumiem, że tow. Hołownia chce rozszerzyć to grono. A ci, co będą chcieli naprawdę pracować, będą traktowani tak jak ci, co nie chcą się zaszczepić?

 5. problemem nie jest dochod gwarantowany ale jego finansowanie
  ja jestem za dochodem gwarantowanym i jestem wolnosciowcem

  • Jesteś socjalistą a nie żadnym wolnosciowcem, nie wiesz co to wolność. A jak myślisz kto będzie finansowal ten twój dochód?

   • i właśnie sobie sam zaprzeczyłeś. przeczytaj co napisałes i na co odpisujesz
    ludzie to na prawde są emocjonalni i NIE CZYTAJA nawet to na co odpisują

 6. Ten eksperyment miałby sens, gdyby podzielić budżet na 2 części i z jednej finansowano by tych, co chcą żyć za „gwarantowane” minimum, a druga część byłaby do podziału tylko między pracujących.
  Hehehe…

 7. Rozumię, że pan Hołownia i wszyscy święci socjaliści już przekazali swoje majątki na ten „szczytny” cel?

 8. p. Mikke dobrze wygarnął Hołowni , należało mu się jak psu buda ! No a jeżeli chodzi jeszcze o Hołownię to ile można beczeć w nieskończoność , co coś powie to beczy ! Taka beksa bez honoru i jaj !!!

 9. To by się może udało w Chinach lub Japonii. Tam posłuszeństwo i dyscyplina jest na poziomie maksymalnie dokręconej śruby. I oni byli by w stanie wprowadzić taką filozofię, ale ten dochód gwarantowany należałby się tylko pracującym i to miałoby zobowiązywać. Taka jakby premia od państwa. To masz na opłaty, a to co zarobisz jest na twój rozwój, kaprysy, przyjemności, potrzeby, inwestycje, odkładanie na przyszłość. Nie pracujesz – nie ma.

  • Oo to, dokładnie. Sęk w tym, że oni wszyscy z bandy postokraglostolowej są. „Elita” komparadorska bantustanu Polin, żrącą się o stołki KAPO w tym radosnym obozie, bo stołki dają przywileje.

 10. Przestana pracowac na pasozytow w typie Mikkego, ktorzy w zyciu nie przepracowali ani jednego dnia. A, ze Holownia to idiota, to swoja droga.

Comments are closed.