Red Lives Matter. W Kanadzie obalono pomniki królowych Wiktorii i Elżbiety II [VIDEO]

Foto: Twitter APTN News
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

W Kanadzie trwają zamieszki związane z odkryciami szczątków dzieci Indian w szkołach rezydencjalnych. Demonstranci obalili pomniki królowych Elżbiety II oraz Wiktorii.

Od dwóch miesięcy w Kanadzie trwają prace na terenie byłych szkół rezydencjalnych. To działające do lat 90. placówki, w których reedukowano i „robiono ludzi” z dzieci odbieranych rdzennym mieszkańcom Kanady.

W rzeczywistości dzieci w szkołach kolonizatorów przeżywały horror. Były gwałcone, bite i zmuszane do wyparcia się swojej kultury.

Wiele z dzieci nie przeżywały „ubogacania” przez Europejczyków. Te które ginęły nie były odsyłane do rodzin, a chowane w masowych grobach na terenie szkół.

Skala horroru okazuje się być większa niż się spodziewano. Niektóre z masowych grobów skrywają szczątki nawet kilkuset dzieci.

W Kanadzie ruszyły demonstracje wymierzone w kolonizatorów. W efekcie niszczone są m.in. kościoły (szkoły rezydencjalne były początkowo prowadzone przez Kościół).

Teraz gniew tubylców zwrócił się w kierunku brytyjskiej rodziny królewskiej. Demonstranci obalili pomnik królowej Wiktorii oraz pomnik królowej Elżbiety II.

W trakcie świętowania Dnia Kanady w Manitoba zrzucono z cokołu pomnik królowej Wiktorii. Runął też mniejszy pomnik królowej Elżbiety.

Pomniki zostały wcześniej oblane czerwoną farbą. W Ottawie tysiące ludzi zebrało się przed ratuszem skandując „Wstyd Kanado!” i „Zlikwidować Dzień Kanady”.

Według szacunków do szkół rezydencjalnych trafiło co najmniej 150 tys. dzieci Indian.

Źródło: The Guardian

6 KOMENTARZE

 1. Okaże się że rodzina królewska brała w tym udział podobnie jak Rockefelers, Rotshilds i inni
  widać to po otwarciu tunelu Gotharda :)
  w USraelu z Indianami było podobnie
  Podział na kościoły katolicki, protestancki to ustawka jak Pis, Po / Ko, Sld / Lewica …

 2. Horror? Ależ nie, zarówno śmiertelność, jak i sposoby karcenia, nie odbiegały od codzienności w dzielnicach robotniczych Warszawy przełomu XIX i XX wieku. Gruźlica, tyfus, szkarlatyna, czerwonka zbierały spor żniwo. A przecież te Dzieci były zabierane z Rezerwatów, gdzie alkoholizm i narkomania (eteromania) były na porządku dziennym.

 3. Lewaki gęgają, że aplikowano im elektrowstrząsy. No tak, przecież w latach 30-tych do 60-tych była to standardowa procedura medyczna radzenia sobie z zachowaniami aspołecznymi. W szpitalach stosowano również np. Lobotomię. Załatwiono tak siostrę prezydenta Kennedyego, bo była seksoholiczką. Takie były czasy.

 4. Przeczytajcie książeczkę „Dreczyciele” lata 30 i 40 XX wieku, Austria. Więc o co chodzi. Bydlaków nigdy nie brakowało.

 5. Malutki przyklad traktowania ludzi przedstawia film „Lot nad kukulczym gniazdem”, a jesli chodzi o Angoli to przeciez oni pierwsi na terenach Afryki zakladali obozy koncentracyjne.

  • Pierwsze obozy koncentracyjne powstaly w 1896 roku na Kubie zastosowane przez hiszpańskie władze wobec rebeliantów.
   Dopiero później czerwoni i brunatni socjaliści wykorzystali pomysł obozów koncentracyjnych czyniąc z nich niewolnicze fabryki śmierci na masową skale.

Comments are closed.