Muzyk odmawia udziału w koncercie dla wybranych. Nie będzie wspierał eksperymentów i segregacji sanitarnej [VIDEO]

Brytyjski muzyk Richard Ashcroft odmawia udziału w festiwalu, na którym zaprowadzono reżim segregacji sanitarnej. Zdjęcie: EPA/Marton Monus HUNGARY OUT Dostawca: PAP/EPA.
Brytyjski muzyk Richard Ashcroft odmawia udziału w festiwalu, na którym zaprowadzono reżim segregacji sanitarnej. Zdjęcie: EPA/Marton Monus HUNGARY OUT Dostawca: PAP/EPA.
REKLAMA
Angielski piosenkarz Richard Ashcroft wycofał się z festiwalu muzycznego po tym, jak okazało, że impreza jest częścią rządowego eksperymentu w zaprowadzaniu segregacji sanitarnej.

Festiwal Sheffield’s Tramlines odbędzie się w dniach 23-25 ​​lipca. Okazało się, że jest częścią programu rządowego sprawdzającego bezpieczeństwo wielkich imprez.

Mimo, iż 19 lipca mają być zniesione w Wielkiej Brytanii wszelkie ograniczenia, widzowie będą poproszeni o przedstawienie dowodu negatywnego wyniku testu na koronawirusa z ostatnich 48 godzin lub dowodu przyjęcia dwóch dawek szczepionki.

REKLAMA

Na wiadomość o tym Richard Ashcroft, były lider zespołu Verve oznajmił, że nie ma zamiaru brać udziału w żadnym eksperymencie i żadnej segregacji.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

„Przepraszam moich fanów za wszelki zawód” – napisał Ashcroft . „Festiwal został poinformowany ponad 10 dni temu, że nie będę grał, gdy stanie się on częścią rządowego programu testowania. Miesiąc temu poinformowałem mojego agenta, że ​​nie będę grał koncertów z ograniczeniami. Status festiwalu był inny kiedy się na niego pisałem, ale niestety teraz stał się czymś innym”.

Wycofując się, Ashcroft poszedł w ślady byłego piosenkarza Stone Roses, Iana Browna, który w marcu wycofał się z festiwalu w Warrington, ponieważ odmówił udziału w wydarzeniach, które „akceptują dowód szczepień jako warunek uczestnictwa”.

Brown pogratulował decyzji Ashcroftowi. W Polsce zespołem, który odmawia udziału w imprezach z przymusowa segregacją sanitarna jest Kult

REKLAMA