Nieoficjalnie: nie będzie segregacji jak we Francji. PiS boi się zamieszek

Emmanuel Macron i Mateusz Morawiecki. Foto: PAP
Emmanuel Macron i Mateusz Morawiecki. Foto: PAP
Prenumerata NCZ! z prezentem
W poniedziałek wieczorem francuski prezydent, Emmanuel Macron, zapowiedział radykalną segregację sanitarną we Francji i obowiązek szczepień dla medyków. Tysiące ludzi wyszły na ulice, by protestować. Tygodnik „Wprost” ustalił, że rząd w Warszawie boi się wprowadzania podobnych rozwiązań – obawiają się stanowczej reakcji Polaków.

W swoim poniedziałkowym wystąpieniu medialnym prezydent Macron zapowiedział wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla pracowników służby zdrowia, pracowników placówek opiekuńczych i innych zawodów, a także masowe rozszerzenie certyfikatów sanitarnych (przepustek zdrowotnych) na większość miejsc publicznych w związku ze znaczącym wzrostem liczby zakażeń wariantem Delta koronawirusa.

Anonimowy informator z rządu w rozmowie z „Wprost” zdradził, że pisowcy nie odważą się na wprowadzenie tego typu restrykcji dla osób niezaszczepionych.

– Gdybyśmy w Polsce wprowadzili ograniczenia dla osób niezaszczepionych, to mielibyśmy o wiele większe protesty niż te we Francji, gdzie obecnie demonstruje 18 tys. osób. Boimy się zamieszek – mówi Wprost.pl osoba z rządu.

– Jak mielibyśmy egzekwować ograniczenia dla osób niezaszczepionych. Trzeba by było zmienić prawo – dodaje informator portalu.

Niestety, nie wszyscy mogą się cieszyć „łaskawością” rządu PiS. Poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, zdradził, że dostaje wiadomości od polskich żołnierzy, którzy twierdzą, że presją wymusza się na nich szczepienia.

Pisaliśmy o tym:

Żołnierze piszą do Grzegorza Brauna. Chodzi o szczepienia

Źródło: „Wprost”

13 KOMENTARZE

 1. Zdaje się że na początku plandemi też „ktoś z rządu” mówił że masek nie będzie.

 2. Rzeczywiste przyczyny są inne niż obawa przed zamieszkami związanymi z segregacją.
  Jest coraz to więcej wskazówek, że szczepionki mogą powodować (z pewnym opóźnieniem) rozległe działania niepożądane.
  Gdyby z czasem okazało się że nawet tylko 2-10% zaszczepionych będzie miało zrujnowane zdrowie bądź poumiera to zamieszki z tym związane byłyby zupełnie innego kalibru.
  Oprócz tego baza wyborcza PiS (Podhale i Małopolska) nie chce się szczepić a lewactwa PiS do siebie i tak nie przekona.

  • Zdrowie będzie miał zrujnowany każdy: mikrozakrzepy są obecne w całym układzie żylnym + białko kolca w narządach. Nie wiadomo dokładnie, w jakim stopniu układ immunologiczny radzi sobie z usuwaniem zainfekowanych komórek = czy ciało ostatecznie „wyczyści się” na zero. Dlatego takie tempo i presja na szprycę: pozostaje tylko zgarnąć max kasy za każdego zaszczepionego łebka i wywiać za granicę.

 3. Nie dziwię się panu premierowi.
  Macron może sobie na segregację i bunty pozwolić. Ma silną policję i aparat bezpieczeństwa, które się nie patyczkują. a pan Moravitz jedynie skorumpowanych kulsonów. Na nich opierać własne bezpieczeństwo, to byłoby duże ryzyko dla rządu i PiS.

  • Ichniejszy aparat bezpieczeństwa francuskim Muzułmanom i tak nie podskoczy.
   Utworzyli strefy wolne od państwa.

   • Moselmany to także pośredni sprzymierzeniec Macrona i jego kliki w ciemiężeniu własnych obywateli. Tlatego nie ruszają ich w gettech.
    Do obostrzeń i tak się nie stosują, ale za to są ważnym elementem rządowej strategii »dziel i rządź«. Można ich na siebie napuścić, to wybiją się nawzajem. Potem tylko oporne niedobitki pozbierać i pozamiatane. Do tego celu Macron ma do dyspozycji policję, żandarmerię, wojsko, EUROGENDFOR i Legię Cudzoziemską.
    Francja to mimo wszystko militarnie poważny kraj.

 4. poczekajmy na oficjalne wystapienie dr Sevillano i innych naukowców, którzy odkryli we wszystkich szczypawkach grafen, to może być info-tornado, o ile nie pożre ich masowy-samobójca

  • Apelują do naukowców i lekarzy na całym świecie, by analizować skład tych preparatów, więc znają ryzyko…

 5. Ten artykuł to chyba dla dezinformacji? Dopóki PIS ma 30 % poparcia nie boi się niczego. Jeśli nie ma realnego społecznego oporu, żaden rząd nie będzie się przejmował hipotetycznymi zamieszkami.

  • Będzie się przejmował, będzie – i to bardzo! :) Już teraz kieruje się sondażami. To są tchórze i oportuniści. Jak niebawem posypią się NOPy,(a posypią się na 100%), to wszystko się może wydarzyć, gdy się społeczeństwo vqhvi;) , „Na złodzieju czapka gore” !

Comments are closed.