Dr Zbigniew Hałat/Fot. screen YouTube/Media Narodowe
Dr Zbigniew Hałat/Fot. screen YouTube/Media Narodowe
REKLAMA
Były zastępca ministra zdrowia ds. sanitarno-epidemiologicznych i były szef GIS oraz epidemiolog, dr Zbigniew Hałat, odniósł się do kwestii szczepień dzieci na Covid-19. Jak podkreślał na antenie Mediów Narodowych, jest to „projekt polityczny, a nie medyczny”.

– W hierarchii przestępstw, zbrodni na pierwszym miejscu stoi próba poddania dzieci eksperymentom medycznym, zabronionym bez świadomej zgody dorosłych, zabronionym bez świadomej zgody opiekunów dzieciom do pewnego wieku – wskazał dr Hałat.

Jak dodał, „w pewnym wieku” dziecko „zaczyna mieć zdanie swoje prawnie docenione” i  „jeżeli uznaje, że coś jest dla niego szkodliwe, to ma prawo odmówić”.

REKLAMA

Dr Hałat przyznał, że po spotkaniu z adwokatami „ustalili, że będą wspierać młodzież warszawską i ogół całej Polski w odmowach, w buncie młodzieży przeciwko narzuconym im rolom świnek morskich czy też szczurzyc, szczurów w badaniach eksperymentalnych”.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

– Jest to zupełnie niedopuszczalne w stosunku do dorosłych, a w stosunku do dziecka, młodzieży, której układ immunologiczny i cały organizm jest w fazie rozwoju, jest zbrodnią, bowiem to, co dzisiaj jest w ciągu miesiąca wykrywalne, mianowicie zakrzepica, czy w ciągu tygodnia – np. zapalenie mięśnia sercowego, za pół roku, za trzy miesiące może mieć znacznie większe bogactwo manifestacji, zwłaszcza u młodych ludzi, na których wszelkie leki oddziałują inaczej niż u dorosłego – zaznaczył.

Jak wyjaśnił, u młodych ludzi „są inne ścieżki metaboliczne, są niewypracowane receptory różnych organów, które mogą zostać uszkodzone na całe życie w wyniku takiego eksperymentu”.

– Przypominam, że podawanie środków, które powodują produkowanie białka kolca przez organizm, nie wiadomo w jakiej ilości i jak długo i gdzie ten kolec się osadzi – a już wiemy, że się we wszystkich organach osadza, łącznie z jajnikami, też rozwijającego się dziecka, i jądrami rozwijającego się dziecka, mogą spowodować bezpłodność. Mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenie prokreacji w tym pokoleniu – wskazał.

Nieoficjalnie: nie będzie masowych szczepień dzieci w Wielkiej Brytanii. Eksperci odradzili rządowi takie rozwiązanie

Źródło: Media Narodowe

REKLAMA