Resort Niedzielskiego założy ozdrowieńcom opaski. Ich cena szokuje i przewyższa wartość rynkową

Minister zdrowia Adam Niedzielski. Foto: PAP
Minister zdrowia Adam Niedzielski. Foto: PAP
Ministerstwo zdrowia wpadło na pomysł, by ozdrowieńcom z COVID-19 założyć specjalne opaski. Resort Niedzielskiego chce w ten sposób kontrolować ich stan zdrowia.

Rządowy program jest na razie pilotażowy. W pierwszym etapie opaski telemedyczne mają zostać założone tysiącom ozdrowieńców. Rozporządzenie jest już gotowe, lada moment zostanie opublikowane, a opaski we wrześniu zostaną zapięte na ciałach ozdrowieńców.

Opaski będą monitorować temperaturę ciała, puls i parametry ruchowe. Wszystkie dane mają być zapisywane w systemie. I gdyby ze zdrowiem działo się coś nie tak, system ma reagować, tzn. powiadamiać lekarza, a lekarz dalej działać.

Kontrowersje wokół opasek dla ozdrowieńców

O sprawie pisze portal prawo.pl. I dodaje, że już na starcie program budzi duże kontrowersje.

Po pierwsze, nie przeprowadzono konsultacji. Resort dowodzony przez Niedzielskiego od razu skierował rozporządzenie do publikacji. Nie zasięgnął opinii chociażby wśród lekarzy POZ.

Po drugie, cena. Tysiąc opasek ma kosztować 1,5 mln zł, czyli średnio 1500 zł za opaskę. Na rynku podobne urządzenia kosztują od 200 do 1000 zł.

Po trzecie, brak szczegółów. Nie wiadomo, w jaki sposób lekarze mają kontrolować ozdrowieńców. Czy mają śledzić system 24 godziny na dobę, ustalać między sobą dyżury, a może zaglądać tam raz na jakiś czas?

Wiadomo natomiast, że pilotażowy program ma trwać trzy miesiące, ale nie wiadomo z kolei czy opaskę przez trzy miesiące ma nosić jedna osoba, czy na przykład po miesiącu powinna ją przekazać innej osobie, tak by w ten sposób przetestować więcej osób.

55 KOMENTARZE

 1. Pisowska polska prześladowcza. Tragedia. Obroże ludzią zakładają. Niech założą zaszcepionym to będą widzieć ilu i jak umiera po szczepieniu.
  Teraz już masowo nie przyjmują zgonów po szczepieniu jako NOP.

 2. Jak tylko urzędnik bierze się za mój problem wiadomo, że problem narośnie i będzie mnie to słono kosztować.

  • Uściślając to urzędnik tworzy problem tam gdzie go nie ma, aby następnie się z nim bohatersko zmagać, a dalej to już tak jak mówisz.

 3. Po założeniu opasek zejdą na cowid i tym samym obalą ozdrowialność i ucemętują wiarę w szczepionkę jako jedyną metodę do zakończenia tej pandemii.

 4. A was pseudo dziennikarzy i pseudoludzi, nie martwi fakt testowania systemów kontroli obywateli, tylko martwi was cena? Do cholery co z was za degeneraci?

 5. Niedzielski uwielbia z kolegami wydawać dużo publicznych pieniędzy. On chyba naprawdę uznał, że Banaś z NIK nie zainteresuje się Ministerstwem Zdrowia. Tam to jest prawdziwa kopalnia wniosków o ściganie…

 6. Następne będą opaski, a potem obozy dla niewyszczepionych.
  Amerykanski sanepid – CDC – proponuje izolowanie osób wysokiego ryzyka w tzw zielonych strefach „green zones” (patrz strona cdc.gov).
  Wikipedia angielska podaje, że obóz Auschwitz ustanowiony został pierwotnie jako obóz kwarantanny.

 7. A my to co jakieś krowy! Czy my w ogóle mamy coś do powiedzenia! Nie zgadzam się na to absolutnie! Podane argumenty do tych opasek są po prostu głupie!

 8. A ja proponuję na gruby kij nałożyć namoczoną wcześniej szmatę w ropie, coś w rodzaju takiego łuczywa, wsadzić Niedzielskiemu do dupy i zapalić. Może tym sposobem chociaż dupę mu się oświeci, bo głowy już się nie da.

 9. najpierw szczucie i poniżanie, potem opaski, później getta a na końcu do myjni z „proszkiem” i do cieplarni . Uczniowie malarza z Austrii dobrze przygotowani do swej roli demonów. Marny ich koniec, tak jak ich nauczyciela, demona…

 10. Raport fundacji Rockefellera 2010: założyć bydłu bioczytniki i poddać pełnej inwigilacji. Bydło w zamian za bezpieczeństwo zrzeka się kolejnej części praw.

Comments are closed.