Segregacja sanitarna. Od dziś certyfikat sanitarny obowiązuje w kinach, teatrach, muzeach

Paszport COVID-19 - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Flickr, autor: Jernej Furman, CC BY 2.0
Paszport COVID-19 - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Flickr, autor: Jernej Furman, CC BY 2.0
Francuzi od środy muszą okazywać certyfikat sanitarny (dowód szczepienia lub test na Covid-19) w miejscach, w których zgromadzi się ponad 50 osób, tj. m.in. w kinach, teatrach, muzeach i halach sportowych.

W środę wszedł w życie dekret rządowy obniżający obowiązujący wcześniej limit osób z 1000 do 50 w miejscach objętych przepustką sanitarną.

Część menedżerów kin boi się utraty widzów z powodu nowych restrykcji. Według prezesa Narodowej Federacji Kina Francuskiego Richarda Patry kina i teatry są traktowane jak czarne owce, ponieważ nie ma badań, że w tych miejscach dochodzi do zakażeń.

Obowiązek przedstawienia przepustki sanitarnej oznacza jednocześnie, że noszenie maseczek wewnątrz danych miejsc nie będzie obowiązkowe – zapewnił minister zdrowia Olivier Veran.

Niektóre kina i muzea zapowiedziały jednak, że aby obejrzeć film lub pójść na wystawę, nadal trzeba będzie nosić maseczkę.

Muzeum Luwr w Paryżu również zapowiedziało, że noszenie masek pozostanie obowiązkowe.

Senat pracuje obecnie nad ustawą, która wprowadzi obowiązek posiadania certyfikatu sanitarnego w innych miejscach publicznych, m.in. w barach, restauracjach i w części transportu publicznego.

Bunt gastronomii. Bary i restauracje we Francji nie będą kontrolowały „paszportów sanitarnych” klientów

W środę rano zebrała się natomiast Rada Obrony, organ doradczy rządu i prezydenta, która dyskutuje ewentualne wprowadzenie kolejnych obostrzeń sanitarnych w przypadku rozszerzania się epidemii koronawirusa.

(PAP)

4 KOMENTARZE

  1. Chodzi o to moi drodzy by zniszczyć Kulturę Białego Człowieka. Taki bedzie finał, cywilizacja Chrześcijaństwa jest przeszkodą do zniewolenia totalnego ludzi. Jeżeli pozwolimy zginiemy

  2. i bardzo dobrze zafajdanym żabojadom,chociaż inżyniery i doktory przetrwają, ich nikt nie zmusza do ,,wyszczepu”,i nie ma siły na nich,-w żadnym państwie.To jest MOC.

Comments are closed.