Czarnek obiecuje, że nie będzie przymusu szczepień wśród nauczycieli. Jest przeciwnikiem segregacji

Czarnek
Przemysław Czarnek Foto: PAP
Co jakiś czas pojawiają się zakusy totalitarystów, by niezaszczepionym uprzykrzyć życie na amen. Minister edukacji Przemysław Czarnek – na ten moment – zapewnia, że nie będzie przymusu szczepień wśród nauczycieli i ci będą mogli pracować normalnie.

Zespół doradczy ds. COVID-19 Polskiej Akademii Nauk ogłosił swoje stanowisko ws. nowego roku szkolnego. Proponuje, by niezaszczepionych nauczycieli nie dopuścić do pracy.

„Niezaszczepione (przeciw COVID-19 – red.) osoby z grona pedagogicznego i pomocniczego powinny być odsunięte od bezpośredniego funkcjonowania w szkole w czasie pandemii, szczególnie w okresach jej nasilenia” – oświadczył zespół, któremu przewodniczy prof. Jerzy Duszyński, a jego zastępcą jest prof. Krzysztof Pyrć.

Czarnek o nadchodzącym roku szkolnym

Z takim podejściem nie zgadza się Czarnek. Na antenie Polsatu News oświadczył, że przygotowania do nowego roku szkolnego przebiegają normalnie. Zaasekurował się jednak, że w razie wysokich covidowych statystyk zostaną wprowadzone obostrzenia i dzieci znów mogą uczyć się zdalnie.

Trwają pełne przygotowania na 1 września i również po wczorajszej rozmowie z ministrem zdrowia przygotowujemy się do trybu stacjonarnego. Przygotowujemy również dodatkowe wsparcie dla organów prowadzących, żeby to bezpieczeństwo dzieci w szkołach było na jak najwyższym poziomie – zapewnił Czarnek.

Poinformował, że szczegóły w tym zakresie zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu.

Jesteśmy przekonani, że jesteśmy w stanie zapewnić możliwość pójścia do szkoły dzieci w trybie stacjonarnym od 1 września. Chyba, że czwarta fala będzie tak samo groźna i tak samo szkodliwa jak trzecia fala, zapełnią się szpitale, zapełnią się szpitale dodatkowe. W takiej sytuacji będziemy reagować konkretnymi decyzjami. Na dziś tego nie przewidujemy. 1 września chcemy, aby dzieci poszły do szkoły w trybie stacjonarnym – zadeklarował minister.

Czarnek przeciwnikiem segregacji

Pytany, czy jego zdaniem wszyscy nauczyciele powinni być zaszczepieni przeciw COVID-19, szef MEiN odparł, że jest „przeciwnikiem jakiejkolwiek segregacji”.

Cieszę się, że nauczyciele w zdecydowanej większości zaszczepili się wówczas, kiedy mieli priorytet. 70 proc. wtedy się zaszczepiło, przez te kilka miesięcy kolejna grupa nauczycieli się zaszczepiła, więc jesteśmy przekonani, że akurat pod tym względem mamy duży stopień bezpieczeństwa – powiedział Czarnek.

Podkreślił, że nie zgadza się ze wspomnianą opinią PAN. – Wszyscy nauczyciele wrócą do pracy 1 września – zadeklarował.

15 KOMENTARZE

  • Zgadzam się. Big pharma i politycy rządowi osobiście powinni ponosić koszty skutków ubocznych podawania eksperymentalnych poreparatów, do których namawiają.

  • W ramach tej odpowiedzialności może strzelajcie do niezaszczepionych? W końcu przymusu życia też nie ma.

  • No nie ma. Ale jak ktoś już się uczył kilka lat, jest dobry i chce to robić, a wie czym szpryca grozi to może to robić nie ma przymusu szczepień i chyba go sobie nie wyobrażasz to przecież jasne :) Chyba, że nie jest zrozumiałe to znaczy że jesteś głupi :)

 1. Przymusu nie będzie, ale wstępu do szkoły też nie będzie.
  Paskudną sprawą jest to, że nie chroni dzieci przed szczepieniem kastracyjnym, kiedy prawie żaden kraj nie godzi się na okaleczanie dzieci świństwem Pfizera.

 2. Nie ma przymusu bycia profesorem! Można przejść na etat w koncernie, wtedy sprawa będzie jasna. Czyż nie Panie Pyrć?

 3. Nie ma też przymusu bycia człowiekiem. Wolność wyboru jest dobrem najwyższym, a narzucanie ludziom preparatów , za które nikt nie bierze odpowiedzialności byłoby odebraniem praw obywatelskich.

 4. Zdecydowana wiekszosc rodzicow jest swiadoma i nie bedzie chciala aby ich dzieci uczyl jakis ciemny foliarz, antyszczepionkowy oszolom nieszczepiony.

  • Proszę Pana. Czy Pan nie widzi, że Czarnek kłamie ludziom w żywe oczy? Nie wierzę w jego zapewnienia. On sam jeszcze kilka tygodni temu zapowiadał, że dzieci będą szczepione w szkołach we wrześniu i mówił zupełnie co innego. Czarnek jest marionetką w rękach NWO i swoimi wypowiedziami robi szum wokół siebie. On tylko udaje katolika i konserwatystę. Czy wierzy Pan w to, że wszystkie zapowiedzi Czarnka się ziszczą? Nieprawda.

 5. To Pan Czarnej nie wie że podczas tej strasznej trzeciej fali potworzone za grubą kasę szpitale tymczasowe stały praktycznie puste?

 6. Kod COVID 19 i CORONA
  COVID 19 = Certificate Of Vaccination, IDentification AI (świadectwo szczepienia identyfikacja Sztucznej intelgencji – 19 – 1 i 9 litera alfabetu – AI).
  CORONA = 6 liter, suma ich (3+15+18+15+14+1) jest 66. Mamy 666.
  Patrz patent Micro$oft WO 2020/060606 A1 – powiązanie kryptowalut z aktywnością człowieka. Amazon wprowadza płatności dłonią. Elon Musk tworzy sieć satelitarną oraz interfejs między maszyną, a mózgiem…

Comments are closed.