Czesi dostaną broń do obrony. Kiedy Polacy?!

Rewolwer, pistolet, broń.
Rewolwer, broń, pistolet - zdj. ilustracyjne. (Fot. Unsplash)
Czechy zmienią prawo, by ich obywatele mogli używać broni do obrony siebie i innych. Kiedy na podobne rozwiązanie zdecydują się polskie władze?

Czeski Senat postanowił zmienić Kartę Podstawowych Praw i Wolności. Zgodnie z nowymi zapisami, Czesi zyskają prawo do użycia broni w obronie swojej i innych.

Pod zmianą Karty Podstawowych Praw i Wolności musi jeszcze podpisać się prezydent, ale jest to formalność, gdyż nie może zawetować ustawy konstytucyjnej. Nowe prawo nie może wejść w życie później niż 1 września br.

Nowelizacja jest efektem obywatelskiej petycji, pod którą podpisało się ponad 100 tysięcy Czechów, a którą następnie zatwierdził Senat.

Polityk Martin Cervicek tłumaczył w parlamencie, że tendencje w UE są wprost przeciwne – nie tylko zaostrza się przepisy dot. broni, ale nawet wobec przedmiotów, które mogłyby posłużyć za broń. Ocenił, że długofalowe skutki będą opłakane – przestępcy i tak dostaną broń nielegalnie, a rozbrojonym uczciwym obywatelom trudniej będzie się bronić.

Aż chciałoby się zapytać, kiedy na podobne rozwiązania zdecyduje się polski rząd. Niestety, na razie się na to nie zanosi, gdyż wierchuszka PiS-u chce zaostrzyć prawo w tej kwestii.

PiS do końca rozbroi Polaków. Jeszcze bardziej ograniczą prawo do broni

23 KOMENTARZE

 1. U nas ma być więcej ydków z każdym rokiem i to oni mają być uzbrojeni i wymierzać tzw. sprawiedliwość wg. własnego widzimisie, a nie goje.

 2. Miejmy nadzieję, że nigdy. Czesi to ludzie odpowiedzialni, którzy nie dostają małpiego rozumu po dwóch piwach.

 3. Jesteśmy Narodem zbyt doświadczonym przez zły los,zabory ,powstania i wojny dowiodły że uzbrojony Polak to niebezpieczny Polak.Nigdy nie pozwolą nam się uzbroić,i tu nie chodzi o przypadki nieuprawnionego użycia,doskonale wiedzą że Polak wie jak smakuje sprawiedliwość i że nas na dłuższą metę temperować nie sposób.Czesi to pacyfiści,mogą im dać i po czołgu i oui z tego będzie.

  • Tak, tylko, że prawdziwych Polaków wyrżnął Hitler, a dokończył Stalin i zostało takie nie wiadomo co, nas nie wyłączając, może dzisiejszy przedział 40-50 jeszcze ewentualnie byłby w stanie się postawić, ale starsi są przekupieni własnymi pieniędzmi, a patrząc na podstawę programową w szkołach, to hodowla baranów.

 4. Sprawa jest prosta. Oni nie chcą żebyśmy mieli broń, bo chcą nam w przyszłości zrobić krzywdę a my mamy nie móc się obronić. Żaden rząd po 45′ roku nie był polski, jest tak do dziś.

 5. Historia uczy, ze Polacy w ostatnich 200 latach nie potrafili zrobic z broni uzytku- same problemy tylko z tego byly. Polak uzbrojony to czlek nieodpowiedzialny i niebezpieczny- przede wszystkim dla siebie i wspolrodakow.

  • 200 lat, tj. 2021-1821; Czyli kiedy dokładnie, przez ostatnie 200 lat, nadwiślańscy tubylcy mieli broń? Nie liczysz chyba tego, co angole posyłali w czasie powstań i wojenek, żeby odciągać od siebie uwagę? Chciałeś napisać, że od kilkuset lat tubylcy nie mają broni, co nie?

 6. A Polacy nigdy, bo wg nierzadow ktore mamy od 200-300 lat, trzeba nas wyrzynac bezkarnie.
  Polak nie ma prawa sie bronic, ma byc stworzeniem rzeznym.

 7. Aż chciałoby się zapytać, kiedy Konfederacja złoży taki projekt ustawy. Ale zapomniałem – lepiej niech Braun robi cyrki z maseczkami a JKM napisze jakieś bzdury o pedofilii na fb.

  • Przecież to PiS powinien zrobić! Jedna nocka i sprawa załatwiona. PiS taki praworządny, sprawiedliwy, polski, patriotyczny, biało-czerwony!

  • Po za tym kołku przestań się kompromitować! Aby złożyć projekt ustawy w Sejmie potrzeba 15 (PIĘTNASTU) posłów! Ilu ma Konfederacja?! A nawet jeśli by znaleźli tych brakujących to szydoPiS utrąci każdy projekt ustawy złożony przez Konfederację! KAŻDY!

 8. Tak przy okazji: nie tylko chodzi o to abyśmy nie mieli broni, ale na wszelki wypadek lepiej będzie jak nie będziemy potrafili strzelać. Program „strzelnica w każdym powiecie” zdechł. Pewnie przypadkowo. Też przypadkowo jako w jedynym kraju w Europie nie można w Polsce ćwiczyć strzelania do rzutków poza ogrodzoną strzelnicą.

Comments are closed.