Niedzielski nie odpuszcza. Zdradził, że darmowe szczepionki będą do września. A później…

Adam Niedzielski. Foto: PAP
Adam Niedzielski. Foto: PAP

Do końca września szczenienia przeciw COVID-19 są dostępne za darmo. Zastanawiamy się, co po tym czasie. Najlepiej zaszczepić się teraz – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ był gościem Radia Wrocław. Pytany, czy należałoby wprowadzić płatne szczepienia odparł: „zastanawiamy się, co zrobić ze szczepieniami po wrześniu, bo do tego czasu ustaliliśmy, że ten system będzie działał w ten sposób jak do tej pory, czyli jest i darmowy preparat i darmowa usługa szczepienia„.

„Proszę pamiętać, że szczepienia czy w ogóle inne leki są generalnie obejmowane systemem refundacji i wtedy definiujemy sobie kryteria tej refundacji. Są np. pewne grupy seniorów, którzy otrzymują to za darmo, a jak w przypadku szczepienia na grypę ludzie w wieku produkcyjnym płacą czy współpłacą za takie szczepienie, więc na razie na pewno do końca września będzie można skorzystać za darmo ze szczepienia” – dodał.

Na pytanie, czy może się to zmienić, Niedzielski odparł krótko: „dlatego najlepiej zaszczepić się teraz”.

Minister stwierdził, że czwarta fala pandemii jest „absolutnie nieunikniona”. Zapewnił, że mimo wakacji i lepszej sytuacji epidemicznej trwa przygotowywanie scenariuszy działań. „Każdy wojewoda, każde województwo ma taki plan już opracowany, gdzie jest wskazana minimalna infrastruktura i w przypadku przyspieszenia zakażeń będziemy ją rozwijali o kolejne miejsca. Jesteśmy też zabezpieczeni pod kątem środków logistycznych, które były stosowane w trakcie trzeciej fali” – dodał, wymieniając m.in. zapasy tlenu.

Pytany, ile do tej pory kosztowała Polskę walka z pandemią minister powiedział, że zależy, jaki rachunek prowadzimy. „Trzeba użyć kwoty ponad 200 miliardów złotych, które są związane ze wszystkimi formami dotowania, bo to też są koszty realne pandemii. To są koszty lockdownów i wspierania przedsiębiorców. Mówimy tutaj o grubych miliardach” – podał.

Przymusowe szczepienia w Polsce. Ustawa już jest

Źródło: PAP

13 KOMENTARZE

 1. Do tej darmowości dopłaciliśmy już miliardy. Taki z niego ekonomista, jak znawca wirusów! Ot Eichmann Morawieckiego.

 2. Darmowe ? Idiota przecież to z Naszych podatków i zadłużenia kolejnych pokoleń. Nie mogę już na tą gębę patrzeć. Czas na dymisje i sąd

 3. Komentujące soc lewactwo Nczas! opanowało? Wszak wolnorynkowcy cieszyć się powinni, że minister sugeruje ograniczenie szczepienia wszystkich po socjalistycznemu, na koszt ogółu. Gdy płaci zainteresowany a nie podatnik, prawak się cieszy, tylko lewak psioczy…

 4. Darmowe czyli nie ma umowy kupna sprzedaży i odpowiedzialnosci za produkt/usługę. W sumie krowa też nie kupuje sobie kolczyka do ucha.

 5. Czwarta fala zaplanowana a więc nieunikniona. To jest zaplanowana akcja na szeroką skalę. Ekonomisto te wasze ‚szczepionki’ włóż sobie w d…ę i nie zawracaj głowy. Odpowiecie za testowanie na ludziach produktu inżynierii genetycznej. Koniec waszych rządów jest nieunikniony jak czwarta, piąta fala ‚pandemii’.

 6. Jest taki kabaret nazywa się kabaret czwarta fala. I jest nieunikniony. To jest racja, on na prawdę istnieje : )

 7. Kiedyś to się nazywało „sezon przeziębieniowy”, ;sezonowośc wirusów”. Więc niech nie straszy ludzi czymś co istaniało od zawsze. Czwarta fala powinna być, ale powinna to być fala, która zmiecie ten rząd i większość sprzedajnej politykiery!

 8. „Proszę pamiętać, że szczepienia czy w ogóle inne leki są generalnie obejmowane systemem refundacji ”
  Coś mu się pop..liło.
  Miało być „systemem defraudacji”

Comments are closed.