Zamordował 77 osób. Breivik chce milionów euro za prawa do filmu i książki

Anders Breivik foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Morderca z wyspy Utoya postanowił zarobić na swojej „sławie”. Anders Breivik chce sprzedawać prawa do książek i filmu o sobie.

22 lipca 2011 roku doszło do największego zamachu terrorystycznego w historii Norwegii. W wyniku ataku życie straciło 77 osób.

Najpierw w Oslo wybuchła bomba w dzielnicy rządowej, w wyniku czego śmierć poniosło 8 osób. Kilka godzin później terrorysta otworzył ogień do uczestników obozu młodzieżówki Partii Pracy na wyspie Utoya, zabijając 69 osób i raniąc blisko 100.

Za zamachem stał Anders Breivik. Terrorysta został skazany na 21 lat więzienia (z możliwością przedłużania, dopóki będzie uznawany za groźnego dla społeczeństwa).

Proces i kara dla zbrodniarza wywołały międzynarodowe oburzenie. 21 lat to najwyższa kara w Norwegii, gdzie karę śmierci zniesiono w 1971 roku.

Breivik odsiaduje wyrok w 3-pokojowej „celi” w więzieniu w Skien. Ma do dyspozycji pokój do nauki, salę gimnastyczną, kuchnię, a nawet dostęp do telewizji i gier wideo.

Zmienił też nazwisko na Fjotolf Hansen. Teraz chce jeszcze zarabiać pieniądze… sprzedając prawa do książek i filmu o sobie.

Za prawa do publikacji książki o swoim życiu oraz prawa do filmu Norweg chce 8 mln euro. Mało tego, już skontaktował się z kilkunastoma filmowcami, którzy mieliby być zainteresowani projektem.

Terrorysta przed sądem stwierdził, że zamach w centrum Oslo i na wyspie „był konieczny”, a on nie zgadzał się z ówczesną polityką norweskich władz. Breivik nie żałuje tego co zrobił.

Poglądy mordercy z Norwegii. Brevik to nie oszołom „skrajnej prawicy”

Źródło: Onet

14 KOMENTARZE

 1. A dlaczego nie miałby zarobić? Inna rzecz że jak „adwokaci” poczują kasę, to zaraz krewni ofiar będą domagać się „zadośćuczynienia”

 2. Wystarczy popatrzeć na wpis Jasia Kapeli o Popiełuszce który obnaża prawdziwe oblicze lewactwa, pogardę wobec świata której lewactwo już nawet nie ukrywa by zrozumieć co chciał zrobić Breivik…
  Nie pochwalam zabijania lewaków ale błędem byłoby przyjecie lansowanej przez media głównego ścieku narracji że Breivik to szaleniec a jego czyn nie ma sensu.

  • Proponuję przeczytać linka o poglądach tego zbrodniarza. To jest właśnie szaleniec – nikt przy zdrowych zmysłach nie zrobiłby czegoś takiego. Zabić 77 przywódców komunistycznych – o! to tak. To miałoby sens.
   Osobiście nie uważam, że „wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”. Niemniej, by Cię nieco uspokoić – jego czyn ma dobry wydźwięk. Ale jeśli Stalin pokonałby Hitlera, to byłby Twoim przyjacielem? Sprzymierzeńcem? Czy raczej „wzięli się za łby”, a Ty odniosłeś korzyść?

   • Breivik twierdził właśnie że ci zabici za naście lat byliby przywódcami. Czy teraz wg. Ciebie „ma to sens”?

    • A skąd on mógł o tym wiedzieć?
     Czy to już jest tak, że zabijanie prewencyjne jest uprawnione?
     Nie, nie ma sensu.

 3. Panie Brevik. 3 pokojowa cela, frykasy i luksusy, dostęp do gier wideo… Ja mam nadzieję, że jest dostęp do bogatej biblioteki. Wśród książek i z dala od hołoty, w takich warunkach nawet dożywocie myślącym ludziom sprawia radość.

 4. Nurtuje mnie jedno pytanie – to jak otworze ogień do polityków i zaczne ich skutecznie mordować pomijajac Konfederacje bo „takie mam poglądy” i wymorduje tych 200+- circa osob to ogloszą mnie bohaterem narodowym, czy zbawcą narodu ?
  Moze nawet zaczne zarabiać na tym co zrobiłem, a w wiezieniu każde kojo moje ?

  Ciekawe….

 5. Zapłaci po śmierci. Tyle.mu z tych pieniędzy przyjdzie ,że będzie się samżył w piekle całą wieczność. W imię czego?

 6. Niektórzy godzą się z okupacją i starają się osiągnąć korzyści materialne. Tak robili volksdeutsche i członkowie PZPR. W Norwegii był ruch oporu, choć w Polsce mówi się głównie o tym co było w Polsce. Breivik nie zabił polityków wybranych w wyborach, tylko zaatakował przedstawicieli najeźdzców, którzy byli namaszczani na przejęcie władzy. Mało kto w Polsce rozumie co się dzieje w Europie Zachodniej, bo media zajmują się figurantami w Sejmie i obok. W Szwecji działa już Partia Muzułmańska Nyans.

 7. Niech go tam jeszcze niańczą będzie zabawnie :)
  Ci których zabił to jakieś komuchy, lewaki pewnie tęczowe LGBTQ może mieli problemy z określeniem swojej płci mężczyźni uważające się za kobiety czy coś innego bo podobno jest 56 płci. Więc Anders Breivik uwolnił ich od tego oraz ich lewackiej egzystencji jako marionetki Rothschildów, Iluminatów, Wielkiego wschodu … :)

Comments are closed.