Sekretarz episkopatu chodził do barów dla gejów. Podał się do dymisji

ksiądz/Koloratka. fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Foto: Pixabay
W USA wybuchła afera wokół ks. Jeffrey’a Burrilla. Sekretarz episkopatu USA podał się do dymisji, gdy wyszło na jaw, że odwiedzał bary dla gejów.

Sekretarz episkopatu USA ks. Jeffrey Burrill podał się do dymisji. Przyczyną była publikacja, w której opisano jego odwiedziny w barach dla gejów.

Według dziennikarzy Burrill przez lata chodził do barów dla gejów. Ponadto miał korzystać z aplikacji randkowych.

„Analiza danych dotyczących portfela Burrilla pokazała, że odwiedzał on bary dla gejów i prywatne rezydencje, wykorzystując aplikację do spotkań w różnych miastach w latach 2018-20” – twierdzi konserwatywny portal The Pillar.

Jak wskazuje The Pillar ks. Burrill odgrywał kluczową rolę w „koordynowaniu odpowiedzi biskupów amerykańskich na skandale związane z seksualnym wykorzystywaniem małoletnich przez ludzi Kościoła w 2018 roku”. Spotkał się nawet z papieżem Franciszkiem, aby przedstawić jak amerykański Episkopat zareagował na kościelne skandale, w tym te związane z tuszowaniem pedofilii przez duchownych.

Amerykański Kościół pogrążył się w kryzysie po ujawnieniu raportu McCarricka, byłego kardynała, usuniętego ze stanu duchownego po wyjściu na jaw skandali z molestowaniem seksualnym i pedofilią wśród kleru.

Zwierzchnik ks. Burrilla, abp Jose Gomez, stwierdził, że sekretarz episkopatu złożył rezygnację ze skutkiem natychmiastowym dla dobra episkopatu. Ks. Burrill został wybrany na pięcioletnią kadencję jesienią 2020 roku.

Był najwyższym rangą hierarchą w USA niebędącym biskupem. Obowiązki Burilla przejął tymczasowo 54-letni biskup Michael Fuller.

Źródło: Radio Zet

5 KOMENTARZE

 1. Do dymisji? Poważne kary kanoniczne i świeckie, ot co. Pierwsza to natychmiastowa suspensa na sakramenty, nawet na prywatne msze.
  Jeśli się ktoś pyta jak to było możliwe, to właśnie tak, jak w świeckim i „kościelnym” państwie polskim (i z pewnością gdzie indziej) – opanować kanały informacyjne i ośrodki decyzyjne.

  Nie wiem czy to wchodzi prawnie w grę, ale amerykański KK powinien ich oskarżyć o poważne nadużycia, zszarganie imienia KK i na długie lata do więzienia.

 2. Coś obrzydliwego…. Oni powinni pozbawić go możliwości bycia księdzem. Jak to to miało by mnie spowiadać to bym się porzygał… Coś okropnego…

 3. Berlin – Rekord przypadkòw seksualnych nadużyć wobec dzieci, w tym gwałtòw (blisko 1000 zarejestrowanych przestępstw). Plaga wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przy użyciu internetu (cybergrooming) i dramatyczny wzrost przypadķòw handlu pornografią dziecięcą.

  „Rekordzahl an Fällen von sexuellem Missbrauch von Kindern in Berlin”

  KOLPORTOWAĆ ADRESY GNĘBICIELI
  Także w formie ulotek!

Comments are closed.