Terlikowski domaga się segregacji sanitarnej. „Trzeba podjąć decyzje radykalne”

Tomasz Terlikowski. Foto: PAP
Tomasz Terlikowski. Foto: PAP
Publicysta Tomasz Terlikowski ubolewa nad tym, że Polacy przestali się szczepić i to nawet mimo „wsparcia Kościoła”. Zaapelował o „porozumienie ponadpartyjne” w celu jak najszybszego wprowadzenia paszportów szczepionkowych.

„Trzeba podjąć decyzje radykalne” – grzmiał na łamach wprost.pl Tomasz Terlikowski. W jego ocenie „paszporty czy certyfikaty covidowe” to „jak się wydaje – obowiązek chwili”.

„Wszystko wskazuje na to, że czwarta fala koronawirusa jest już u naszych drzwi. Wskaźniki zachorowań na razie są niskie – ale wyższe, i to zdecydowanie, niż tydzień czy dwa tygodnie temu” – zamartwiał się Terlikowski.

Twierdził też, że wariant Delta „namnaża się tysiąc razy szybciej niż jego poprzednicy, a brak odpowiedniego poziomu wszczepienia sprawia, że wciąż pojawiają się nowe mutacje, coraz częściej bardziej zakaźne czy groźniejsze. A niekiedy częściowo wymykające się szczepionkom, co sprawia, że nawet ci, którzy zaszczepili się, mogą nie być bezpieczni”.

Na tym jednak nie koniec wywodów Terlikowskiego. Jak czytamy, w ocenie publicysty, wszystko to sprawia, że „szczepienie jest moralnym obowiązkiem, a osiągnięcie odpowiedniego poziomu wyszczepienia istotnym celem politycznym”.

Terlikowski wychwala też zaangażowanie niektórych duchownych w promocję szczepień.

„To dobrze, że kard. Kazimierz Nycz włączył się w akcję propagowania szczepień. I to nie tylko dlatego, że wsparł w ten sposób akcję państwa, ale także dlatego, że przypomniał, jakie jest stanowisko Kościoła w tej sprawie” – pisał niedawno na łamach tysol.pl.

Kościół covidian. Niedzielski dziękuje kard. Nyczowi

Terlikowski ubolewał, że „zbyt wielu ludzi wierzących kierując się fałszywie pojętą wiarą i jednostronnie zabsolutyzowanymi zastrzeżeniami moralnymi, odmówiło szczepień”. Chodzi m.in. o zastrzeżenia dotyczące wykorzystania linii komórkowych abortowanych dzieci.

Powołując się na dokumenty m.in. Kongregacji Nauki Wiary Terlikowski stwierdził, że „szczepienie jest aktem istotnym i godziwym moralnie”. Ponadto podkreślił, że szprycę przyjęli sam papież Franciszek oraz Benedykt XVI.

– Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, bo stawką jest zdrowie, życie, także życie innych – cytował Franciszka Terlikowski.

W ocenie publicysty problemem jest fakt, że „za długo w polskim Kościele tolerowano irracjonalizm, wrogość wobec nauki i jej kompletne niezrozumienie, a także uznano, że radykalna antysytemowość i wiara w rozmaite teorie spiskowe są w istocie rozumnym i ortodoksyjnym wyrazem wiary”. Co więcej, zdaniem Terlikowskiego wielu polskich duchownych i świeckich „odrzuca nie tylko współczesną medycynę, ale i jasne i niekontrowersyjne nauczanie moralne nie tylko Kongregacji Nauki Wiary, ale i samego papieża”.

Źródła: wprost.pl/tysol.pl/nczas.com

39 KOMENTARZE

 1. Terlikowski taka niby konserwa wyczulona na ludzką krzywdę i molestowanie, a dziabnął się aborcyjnym zajzajerem i innych molestuje do szprycowania barbarzyńskim preparatem Mengele i gwałtem oznaczania niezłomnych gwiazdą kowida?
  To ci perwersyjny nazista na garnuszku pisowskiej propagandy.

 2. Terlikowski, to nic ci nie pomoże. Za chwilę będzie bez różnicy, wyszczepiony, czy nie. Wasza chwilowa „przewaga” wynika tylko z tego, że jesteście potrzebni do działań pokazowych wobec niezaszprycowanych. Jesteś tylko narzędziem w rękach innych, takim jak np. młotek.

  I – jak taki młotek – nie ogarniasz tego.

 3. Od 1.5 roku jesteśmy poddawani terrorowi sanitarnemu w imię wymyślonego wirusa. Pandemia została wykreowana przez media, a rządy większości państw uczestniczą w tej mistyfikacji. Cel operacji „prison planet”. Totalna kontrola i zniewolenie ludzi, władza w rękach samo wybieralnych elit. Garstka dewiatów ma decydować o nas wszystkich. Co do niektórych hierarchów kościoła to wilki w owczej skórze odpowiedzą przed Bogiem.

 4. Terlikowski to kolejna srowidowa patologia i kreatura w ludzkiej skórze. *****zbrodniarzyPOPIS *****kwaczegoMORDERCĘ

 5. A gdyby tak pochwycić go, założyć mu kaftan z długimi rękawami i zawieźć na 3 miechy na obserwację do Kocborowa? Odpocznie, zrelaksuje się, spacery w pięknym starym parku, czas na spokojne przemyślenia… On za bardzo jest emocjonalnie nabuzowany!

 6. terlikowski – kup sobie młotek , najlepiej 10 kilowy i tak porządnie pie….nij się w ten głupi łeb. Zaszczepiłeś się dziadu ? Zdrowie wysiada , to chciałbyś ,żeby wszyscy tak mieli , co / Bałwanie. Konstytucja RP mnie chroni i nie pozwolę szprycowac sie jakąś gnojówką dopuszczoną warunkowo , wiesz o tym , że tak jest ? Jesli zakończą badania kliniczne i potwierdzą skutecznośż i bezpieczeństwo – będę pierwszy .

 7. przeklejam poranny komentarz: ale szkoda że nie można skomentować Terlikowskiego – bo chciałem napisać, że to – moim zdaniem – apostoł fałszywej wiary – a tacy zawsze kłamią, oszukują, wyzyskują naiwność, bądź niewiedzę – więc zero zaskoczenia. Nie wolno takim wierzyć w niczym -bo uśpią czujność mówieniem części prawdy tylko po to, by na końcu – oszukać. Więc nie warto go ani chronić ani promować – choć warto odnotować tę wypowiedź

 8. Co za wstrętna kreatura. Ty pismaku zajmij się swoją rodziną. Nie martw się o inne rodziny. Jeżeli tak bardzo się boisz to wyjazd z Polski na bezludną wyspę. Najlepiej na wieki, wieków, abyś nie zasmradzał powietrza. Następny naganiacz do szprycowania się
  znalazł. Mam w domu kilka drzwi i nie zauważyłam aby jakieś pandemie próbowały je forsować.

 9. Jest to jaskrawo widoczne w Stanach, gdzie ogólny poziom umysłowy jest na poziomie średnio rozgarniętego negra.

 10. Czy będziecie teraz przytaczać słowa każdego świra? Założę się, ze ten przemądrzały błazen nie ma nawet matury z biologii, a i przebiegnięcie 10 km poniżej godziny jest poza jego zasięgiem. Dlatego niech te swoje rady wygłasza swoim dzieciom i żonie, o ole go jeszcze słuchają, a jeszcze lepiej, niech im przeczyta Objawienie św. Jana 13:15-17.

 11. Taki katolik, a zapomniał, że Bóg dał ludziom wolną wolę… A on tu o obowiązku moralnym… Obowiązek to ja mam umrzeć i płacić podatki (chyba, że są za wysokie to oczywiście nie płaci się wszystkiego).

 12. Nie przeczytałem, bo co mnie obchodzi jakiś Terlikowski? W cywilizacji rzymskokatolickiej liczy się zdanie papieża, biskupa lub nawet proboszcza, a nie jakichś wyciągniętych z kapelusza „katolików bezobjawowych”. Najśmieszniejszy jest wśród nich pseudokatolicki lewak Hołownia, promowany przez lewactwo by rozwalić KK od środka

Comments are closed.