„Wolnościowiec” Gowin odkrywa prawdziwą twarz. „Jestem kategorycznym zwolennikiem ograniczeń dla osób niezaszczepionych przeciw COVID-19”

Jarosław Gowin Źródło: PAP
Jarosław Gowin Źródło: PAP
Jarosław Gowin tu i ówdzie określa się wolnościowcem. Tymczasem wraz z PiS przegłosowuje od lat wiele antywolnościowych ustaw, a teraz opowiada się jako zwolennik dodatkowych obostrzeń dla niezaszczepionych. Oczywiście przy kolejnej okazji nie przeszkodzi mu to siebie znów określić „wolnościowcem”.

Gowin był gościem w Polsacie News. Tam pytano go, czy Polska powinna iść w kierunku zamordystycznym, jak ostatnio Francja czy Grecja, gdzie z kin, restauracji i innych przestrzeni publicznym mogą korzystać tylko osoby z paszportem covidowym.

Na marginesie przypomnijmy, że wprowadzając paszport covidowy zapewniano, że będzie on wykorzystywany wyłącznie przy międzynarodowych podróżach. Rzeczywistość szybko zweryfikowała zapowiedzi zakłamanych polityków.

Wracając do Gowina, na rzeczone pytanie odpowiedział tak: – Jestem kategorycznym przeciwnikiem przymusowych szczepień i równocześnie jestem kategorycznym zwolennikiem takich rozwiązań.

Mówię to z pełną odpowiedzialnością, po pierwsze jako minister odpowiedzialny za gospodarkę. Ci, którzy się nie szczepią, bez ważnych powodów medycznych, zagrażają tysiącom polskich firm, milionom miejsc pracy – powiedział, usprawiedliwiając niejako przyszły lockdown.

Ale mówię to także jako dziadek. Mówię to, jako ktoś kto jest bardzo zaniepokojony o przyszłość, o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – grał jak zwykle na emocjach Gowin.

Lider Porozumienia, pytany czy może powiedzieć, że za miesiąc czy dwa stadiony, restauracje czy kina będą otwarte tylko dla osób z tzw. paszportem covidowym, odparł, że „tego nie może powiedzieć, bo musi to być decyzja całego rządu”.

Ja jestem zdecydowanie za tym rozwiązaniem. Jestem w stałym kontakcie z organizacjami biznesowymi, także ze związkami zawodowymi, bo przewodniczę Radzie Dialogu Społecznego. Uważam, że z punktu widzenia naszej odpowiedzialności za przyszłość Polski powinniśmy takie rozwiązania wprowadzić – stwierdził.

Na uwagę prowadzącego, że niektórzy prawnicy podnoszą wątpliwości co do konstytucyjności rozwiązania, Gowin odparł, że „w każdej sprawie znajdzie się prawników, którzy z wielkim przekonaniem będą formułowali z dobrymi argumentami, stanowiska przeciwstawne”.

Kostka domina przewrócona. Nadchodzą obowiązkowe szczepienia

 

28 KOMENTARZE

 1. Szczyt kompetencji Gowina, to – nocny stróż na szrocie – bo już nie na parkingu. A przy pierwszej okazji – bilet one way do Izraela (z Terlikowskim)

 2. Nic zaskakującego w jego wykonaniu. Już około dwóch lat temu przedstawiał się w wywiadach jako gorący orędownik dochodu gwarantowanego. Nie należy mieć złudzeń co do tego faceta.

 3. Panie Jarosławie Gowin zaszczep pan swoją rodzinę. Tylko nie mikroelementami czy witaminami.
  Dożyjemy, zobaczymy co będzie w 2022 roku z wyszczepionymi.
  CARPE DIEM!

  • Dokładnie tak jest jak pisze Pan JARO. Ja w 2013 r. Krakowskim Klubie Wtorkowym z nim rozmawiałem…już wtedy oceniłem go jako karierowicza i miernote, który zupełnie nie orientuje się co to jest Polska Racja Stanu…

 4. Rezolucja Rady Europy nr 2361/2021 w sprawie szczepionek. :
  7.3.1 zapewnić, by obywatele byli informowani, że szczepienie NIE jest obowiązkowe i że nikt nie jest politycznie, społecznie ani w inny sposób naciskany, by się zaszczepił, jeśli sam tego nie chce;
  W razie problemów gdziekolwiek (przed sądami , pracodawcą itd) powoływać sie na tę rezolucję

 5. Przecież to farbowany lis, który jest niczym chorągiewka na wietrze, zmieniająca poglądy w zależności od sytuacji.

  • Zgadzam się, o czym napisałem poniżej, umiarkowanie dosadnie, choć ten człowiek zasługuje w pełni na pogardę.

 6. On nigdy nie był wolnościowcem, to zwykła cwana obrotowa k…, w tym temacie jest do bólu cwany bo wie że większość niezaszczepionych jest z elektoratu PiS a tu nie powalczy, zaszczepieni to elektorat PO i SLD i to jest jego target.

 7. Nigdy ONI, nie zmuszą bezpośrednio nikogo do przyjęcia PREPARATU. Czy nasiona GMO np kukurydzy od MOSANTO, można sobie zachować i wysiać w następnym sezonie?, NIE!!!, bo właścicielem patentu jest MOSANTO….Kto zatem jest właścicielem patentu NA WSTRZYKNIETY PREPARAT, JEST WŁAŚCICIELEM BIORCY,a team sam się zgodził być NIEWOLNIKIEM

 8. Chrystus w biblii naucza iż „OSTATNI STANĄ SIĘ PIERWSZYMI na ODNOWIONEJ CHRZEŚCIJAŃSKIEJ tj LECHICKIEJ ZIEMI”… a ponieważ jak za dawnych czasów „TAK I TERAZ ŻYDOSTWO PRZEŚLADUJE CHRZEŚCIJAN DOKONUJĄC MORDÓW NA NICH czy STRĘCZĄC DO NICH”….

  • PROMOTOROM, NAGANIACZOM, SPONSOROM, WYKONAWCOM czy BENEFICJENTOM LUDOBÓJSTWA Polaków „CYKLONEM B” w ampułkach COVID….

   chciałbym przypomnieć iż „KLIMUSZKO SIĘ WYPEŁNIŁ”…. i trwają właśnie OSTATNIE „666 DNI” TOWARZYSZA JAROZ(a)BAWA.. klauna z moskwy ds LACHÓW REZANIA „POLŁYNIEM 2021” (patrz Rzezie Ormian, pierwowzór tego szykowanego na wrzesień Polakom)

   nim „POPLAMIONE KRWIĄ LACHÓW RĘCE ZACZNĄ ŻYWYM OGNIEM PŁONĄĆ POPIELĄC NOSICIELI” :)

 9. Panie J Gowinie, pozwólcie, że wyjaśnię to sobie w mojej głowie: Mogę mieć AIDS, Chlamydię, Rzeżączkę, Ebolę, Żółtaczkę, Zapalenie opon mózgowych i spojówek…mogę jeść w restauracji i chodzić do baru…ale jeśli nie miałem szczepionki na Covid-19 (t.j. paskudny wirus przeziębienia)…. mam zakaz wstępu. Coś nie tak..?

 10. Ja bym jeszcze zrozumiał gdyby po półtora roku covida śmiertelność była np. 50% lub więcej. Okazuje się, że na tę chorobę umiera około 0,05 % ludzi a ten chce szczepić cały naród… Są granice politycznej prostytucji…

Comments are closed.