Znieśli niemal wszystkie koronarestrykcje. Liczba zakażeń spada z dnia na dzień

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 31 795 zakażeń koronawirusem, co jest czwartym z rzędu dniem ze spadkiem i najmniejszą ich liczbą od 13 dni – podano w sobotę późnym wieczorem. Jednak 86 zgonów to drugi najwyższy bilans w czasie obecnej fali epidemii.

Liczba nowych zakażeń jest o prawie 23 tys. niższa od bilansu z podanego w poprzednią sobotę, który pozostaje najwyższym w trzeciej fali epidemii. Po raz pierwszy od dwóch miesięcy zdarzyło się też, by łączna liczba wykrytych zakażeń z ostatnich siedmiu dni – prawie 287 tys. – była niższa od tej z poprzednich siedmiu (spadek o 4,5 proc.).

Spadki zakażeń są równie wyraźne, co niespodziewane – przynajmniej dla zwolenników lockdownu. W poniedziałek w Anglii zniesiono niemal wszystkie prawnie obowiązujące restrykcje covidowe. Eksperci przestrzegają jednak, że minęło jeszcze zbyt mało czasu, by efekty tego były widoczne i wzrosty nadal są prawdopodobne.

Brytyjski rząd ostrzegał, że po zniesieniu restrykcji zakażenia mogą dojść po poziomu 100 tysięcy dziennie, czyli byłyby wyraźnie wyższe od rekordowych bilansów z całej epidemii Covid-19.

Natomiast zarejestrowana w ciągu ostatniej doby liczba zgonów – 84 – to drugi najwyższy wynik od czterech miesięcy i ponad dwa razy więcej niż było ich przed tygodniem.

Jednak w trakcie trzeciej fali epidemii liczby zgonów są mimo wszystko niewielkie w porównaniu zez szczytem drugiej fali w styczniu. Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto prawie 5,67 mln infekcji, z powodu których zmarły 129 130 osoby.

Do piątku włącznie pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało prawie 46,52 mln osób, a obie – 36,95 mln osób. Stanowi to odpowiednio 88,0 proc. oraz 69,9 proc. dorosłych mieszkańców kraju.

Wielka Brytania wraca do normalności. Kończą z restrykcjami covidowymi

Źródło: PAP

7 KOMENTARZE

 1. Ile osób z tych 84 zmarło na świrusa debiluaa pasożydusa, a ile na różne niezwiązane z tym wymyślonym świrusem choroby – różne choroby – 84, świrus – 0 !!!

  • 🤣🤣🤣 zaraz będzie komunikat, że poluzowanie było błędem i cyk, lokdałn taki, że Angole się zesrają🤣

 2. Spada z 32 tys. na 31 tys. a tysiące ludzi w samoizolacji pustki na półkach bo nie ma kto pracować …. wraca normalność 🤣🤣🤣🤣

 3. Niby znieśli lockdown, ale wprowadzili śledzenie kontaktów przez aplikację i jest nowa pandemia – dostajesz wiadomość i musisz się kwarantannować bo miałeś bliski kontakt z kimś pozytywnym. Już 500 tyś ludzi dostało wiadomość.

 4. Skuteczność preparatu Asra zeneca w zapobieganiu chorobie covid19 jest bliska zeru.
  Ochrona przed ciężkim przebiegiem jest skuteczniejsza ok 80%
  najnowsze szacunki Univer. College London .
  Stąd zapewne kłopoty brytoli którzy głównie tym się szprycują

 5. Ha ha ha !!!
  70% wyszprycowanych dubeltowo, 88% po razie i mieli rekordy zakażeń.

  Powoli nabierają naturalnej odporności po grypie kowidiańskiej i spada, tylko co zrobi Niedzielski jak mu nie wypali czwarta fala, pewnie obwini jasnowidza Jackowskiego, który przewiduje kompromitację tych kowidowych gamoni. Ha ha !!!

Comments are closed.