Były senator PiS OSTRZEGA przed skutkami unijnego ekozamordyzmu: „Benzyna po 10 zł i 3 razy droższy prąd”

Frans Timmermans uważa, że Unii grozi rozpad . Foto: PAP/EPA
Frans Timmermans. Foto: PAP/EPA
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Były senator PiS Bogdan Pęk na antenie Polskiego Radia przestrzegał przed przedstawionym 14 lipca 2021 roku przez Komisję Europejską pakietem przepisów stanowiących plan na osiągniecie „neutralności klimatycznej” do 2050 roku. Jak podkreślił polityk, jeśli plan Fransa Timmermansa się ziści, benzyna będzie kosztowała 10 zł, a ceny prądu poszybują w górę trzykrotnie.

Unijny pakiet „Fit for 55” zakłada, że do 2050 roku Unia Europejska osiągnie tzw. neutralność klimatyczną. Ponadto do 2030 roku emisja dwutlenku węgla ma być zredukowana o 55 proc. w stosunku do poziomu z 1990 roku. Pakiet „Fit for 55” to integralna część polityki Europejskiego Zielonego Ładu.

– Jeśli zostanie zrealizowany plan Timmermansa dotyczący redukcji emisji CO2, benzyna będzie po 10 zł. Prąd będzie trzy razy droższy niż teraz. To zniszczy polską gospodarkę i zuboży społeczeństwo – mówił w rozmowie z Polskim Radiem były senator PiS Bogdan Pęk.

– To przecież oznacza, że wszystkie osiągnięcia gospodarcze państwa polskiego – to, że zaczęliśmy żyć godnie i liczyć się w Europie – stracimy „za jednym zamachem”. To spowoduje zubożenie polskiego społeczeństwa – podkreślił.

W ocenie byłego senatora PiS obecna władza nie zrobiła bilansu zysków i strat pozostawania w Unii Europejskiej.

– Denerwuje mnie to histeryczne zapewnianie wszystkich oficjalnych czynników polskich – po tym jak opozycja rzuci hasło o polexicie – że jesteśmy całkowicie za pozostaniem w Unii Europejskiej. A gdzie jest prawdziwy bilans uczestnictwa Polski w UE? Przecież to nie jest tylko tak, że z jednej strony jest składka, a z drugiej strony są pieniądze na infrastrukturę – przypomniał.

Ponadto Pęk zaznaczył, że tworzenie superpaństwa europejskiego to ogromne zagrożenie dla Polski. – Naród polski będzie musiał zdecydować, prawdopodobnie w referendum, czy chce państwa europejskiego zdominowanego przez Niemcy, które traktują nas i w ogóle państwa Europy Środkowo-Wschodniej jak kraje trzeciego świata – mówił.

Szykują się nowe limity CO2! Zarżną samochody spalinowe. Eksperci przewidują katastrofalne skutki ekonomiczne

Źródło: Polskie Radio 24

16 KOMENTARZE

 1. Głos wołającego na pustyni pośród kowidowej dziczy.
  Bogdan był zawsze poczciwy w poglądach, nie to co to stado bezmyślnych baranów, którymi otacza się prezes, zresztą jak każdy zamordystyczny despota pokroju Stalina.

 2. Proste. Tankujesz na „swoich” tablicach i odjeżdżasz..? Są pytania ? A system, zanim się zaadoptuje dom ucieczki – wpierw armię antypolską na Polaków wyśle… Jeśli inaczej ? – proszę o korektę.

 3. A teraz wyjdzie Pan Minister i powie że wcale nie. Argumentów żadnych nie przedstawi, a ludzie i tak mu uwierzą.

 4. Referendum już się odbyło – w 2003 roku. Wtedy trzeba było pomyśleć o tym, jakie będą konsekwencje bezmyślnej fascynacji „eurokołchozowymi” błyskotkami. Teraz jest pozamiatane.

   • A skąd ludzie mają teraz tak jak wtedy mieli wiedzieć jaka jest prawda. Często jest to zależne od tego w jakich warunkach się wychowali, na jakie publikacje trafili… Niektórzy dorośli i zaczęli myśleć, inni wyłączyli telewizor.
    A Ci co wiedzą, zamiast zmieniać powszechną świadomość, siedzą i narzekają w internecie…

  • Niekoniecznie – trzeba opuścić ten burdel żydolewacki jak najszybciej, olać wszystkie ich ustawy, zakazy i nakazy i przywrócić normalność pozbywając się pisożydów kalksteina kurdupla i szwabomatołów od herr tuska !

 5. Ten plan to celowe niszczenie dorobku cywilizacyjnego Europy Zachodniej w ramach budowy rządu światowego i redukcji ludności do 1 mld. Światowi ludobójcy chcą sprowadzić dorobek białego człowieka do poziomu przedindustrialnego a jego samego do poziomu prawie zwierzęcego. Niestety,polskie kreatury życia politycznego , dobrane wg doboru negatywnego, aktywnie w tym uczestniczą.Społeczeństwo jest pozostawione na pastwę tych zwyrodnialców .

 6. Mam 44 lata. W 2004 jak wchodziliśmy do UE miałem lat 27 i byłem temu przeciwny. Mówiłem: Najpierw byliśmy pod butem wschodu, a teraz będziemy pod butem zachodu. Najpierw Sowietskij Sajuz, a teraz Unia Europejska będzie nam wszystko dyktowała, a my będziemy musieli słuchać. Mialem rację? Pytanie retoryczne…

Comments are closed.