Druzgocąca statystyka. Polska z kolejnym rekordem zgonów

Trumna. Foto: Pixabay.com
Trumna. Foto: Pixabay.com
Do połowy lipca tego roku zmarło ponad 60 tys. osób więcej niż w porównywalnym okresie rok wcześniej – wynika z danych urzędów stanu cywilnego, które przywołuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

W ciągu 28 tygodni tego roku zmarło 285 tys. osób, podczas gdy w porównywalnym okresie ubiegłego roku było to 224 tys.

To o 60 tys. więcej zgonów niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Tym samym Polska kontynuuje tragiczny kurs, na który weszła jesienią ubiegłego roku. W 2020 roku zanotowaliśmy najwięcej nadmiarowych zgonów (nieprzypisanych do COVID-19) względem średniej z pięciu poprzednich lat w całej Unii Europejskiej.

Nadmiarowe zgony w 2020 roku. Polska liderem w UE.
Źródło: Eurostat

Nadmiarowe zgony. Dlaczego umiera tylu Polaków?

Część z tych osób umarła na COVID-19, inni na choroby współistniejące z COVID-19 – to jasne. Notujemy jednak dziesiątki tysięcy zgonów wywołanych m.in. przez wykreowany strach oraz zamknięcie służby zdrowia, tj. podporządkowanie jej przede wszystkim koronawirusowi.

Strach sprawia, że ludzie nie udają się do lekarza w obawie przed zarazą. Niepokojące objawy są lekceważone. Gdy wreszcie poproszą o pomoc, bywa, że jest już za późno.

Mówią o tym otwarcie ratownicy medyczni – gdy przyjeżdżają do pacjenta, jego stan jest już często agonalny. Bo przyjechali za późno. A przyjechali za późno, bo za późno zostali wezwani. Czasami za późno o kilka godzin, ale czasami nawet o kilka dni.

Wiele istnień ludzkich udałoby się uratować, gdyby chorzy do specjalisty udali się wcześniej. Jesienią i zimą wykonywano zdecydowanie mniej diagnostyki. Specjaliści onkologiczni nie mają wątpliwości, że w kolejnych latach wzrośnie zachorowalność, a co za tym idzie śmiertelność, na raka.

Do lekarza coraz trudniej się dostać. Przez teleporady nie da się wszystkiego załatwić. Pierwszeństwo w leczeniu ma jednak pan covid, reszta chorób, często nawet cięższych, spada na dalszy plan.

CZYTAJ TAKŻE: Ofiara teleporad i zamknięcia służby ochrony zdrowia. 38-latka osierociła szóstkę dzieci

Rząd chwycił nas za rączkę i rzucił się w przepaść. Czeka nas epidemia przerwanych lub zaniechanych terapii onkologicznych, zawałów i udarów, powikłań cukrzycowych, powikłań zwykłej grypy i wielu innych chorób.

Pora zawrócić z szaleńczej drogi – z drogi nieefektywnego i szkodliwego lockdownu, który nie tylko nie zatrzymuje wirusa SARS-CoV-2, ale na dodatek pustoszy wiele innych dziedzin życia.

21 KOMENTARZE

 1. Spokojnie. Niedługo okaże się że umarli bo źle się odżywiali. A słynny tekst „proszę wziąć paracetamol, i dać znać jak do jutra nie przejdzie, pan doktor oddzwoni” nie ma z tym nic wspólnego.

 2. Patrząc na statystykę, gdzie widać, że to jednak starsi ludzie umierają częściej, można by powiedzieć, że ZUS się cieszy. W sumie dla niego to dobra wiadomość. Ile to zaoszczędzono na emerytutach i rentach ..

 3. Nikt nie mówi o śmierciach po NOP-ach, a może to jedna z cegiełek z tak wielkiej różnicy dzisiaj i rok temu. Być może w następnym półroczu od lipca do grudnia zobaczymy kolejne czarne statystyki zgonów. Rok temu nie było owego „specyfiku” i mniej umierało?

 4. Były naukowiec pracujący na zlecenie National Institutes of Health (NIH) i właściciel Classen Immunotherapies, J. Bart Classen, opublikował pracę ostrzegającą, że istnieje duży potencjał dla „szczepionek” mRNA koronawirusa Wuhan (C19) do wywoływania choroby Parkinsona, demencji i wielu innych chorób prionowych i przewlekłych.

  • „Szczepionka AstraZeneca … może w większym stopniu koncentrować się w układzie pokarmowym, co prowadzi do szybszego transportu białka spike przez nerw błędny do mózgu” – mówi Classen. „Natomiast w dłuższym okresie czasu szczepionka mRNA firmy Pfizer może indukować więcej TDP-43 i FUS do tworzenia prionów i prowadzić do większej ilości choroby prionowej”.

 5. Od 30 lat średnia długość życia w Polsce wzrosła o prawie 10 lat. Ci coraz starsi, coraz bardziej schorowani ludzie kiedyś wreszcie musieli zacząć masowo umierać

  • W Norwegii w ciągu 30 lat średnia długość życia wzrosła o 15 lat, ale w stosunku do Polski wynosi ona o 11 lat więcej. Teraz proszę spojrzeć na przywołaną w artykule tabelę. W Norwegii ilość zgonów ponadnormatywnych jest ujemna w stosunku do okresu poprzedniego a w Polsce wzrosła o 23,5 %. Argument, że kiedyś wreszcie ludzie musieli zacząć masowo umierać upada. Tym niemniej srebrniki za zadymianie forum można odebrać.

  • Patrząc na dane statystyczne z innych krajów w Europie, w grupie wiekowej np. 65-79 Polska jest na 22 miejscu i nie ma najstarszego pokolenia w tej grupie, przodują Bułgaria, Finlandia, Serbia, Czechy, .. itd, idąc dalej w grupie wiekowej 80-lat i więcej Polska znajduje się na 23 miejscu, przodują Włochy, Grecja, Niemcy, Portugalia, Francja, Hiszpania.. itd c d n

   • Z tego wynika ze ilość zgonów nie ma wiele wspólnego z wiekiem społeczeństwa, ale w tabeli powyżej jesteśmy na samym końcu. Coś do przemyślenia i analizy. Raczej to wynika ze nędznego systemu opieki zdrowotnej w PL.

  • @ Onufry .. Inna statystyka matka w PL zaprowadziła 12-letnią córkę na szpryce, po czym córka zmarła i została najmłodszą ofiarą „szczepienia” w Polsce, następnego dnia owa matka popełniła samobójstwo. Takich wiadomości nie usłyszysz w propagandowych mediach, dlaczego.. bo prawda boli… Czas zmienić forum jak @preczzpreczem powiedział „..Tym niemniej srebrniki za zadymianie forum można odebrać.”

  • Ty bucu, popatrz sobie na średnią długość życia w Polsce i w innych krajach Europy zanim zaczniesz pisać swoje brednie.

 6. na izbie przyjeć to mają standardowe powiedzonko że ktoś zabiedzony niezadbany, a nie że kujwa chory, i to dawno juz przed tą pseudopandemią było tak

 7. POLACY mają wymrzeć. Szczepioneczki.Przyjdą ci z Wzgórz Synaj. Poszukajcie .Państwa POLSKIEGO miało nie być. Ydy o to walczyli.

 8. Panstwo „polskie” oszczedza dzieki „pandemii” na leczeniu Polakow.
  Dzieki tym „oszczednosciom” umiera wiecej Polakow z powodu zwyklych chorob, niz z powodu „strasznego” koronawirusa. No i PiS ma co wydawac… Leczenie onkologiczne i kardiologiczne niemal ustalo, a wiec „pieniedzy nie brakuje”!!!

 9. PiS preferuje obce firmy, dyskryminuje Polaków, doprowadza do ich masowych śmierci…

  Dlaczego PiS tak bardzo nienawidzi Polaków?

Comments are closed.