Portal Sakiewicza obrzucił błotem dra Basiukiewicza przy okazji awantury w Grodzisku Mazowieckim

Dr Andrzej Basiukiewicz.
Dr Paweł Basiukiewicz. (Zdj. screen/YT/Telewizja Republika)
REKLAMA

Portal niezlaezna.pl, którego właścicielem jest spółka Słowo Niezależne z prezesem Tomaszem Sakeiwiczem na czele, obrzucił błotem doktora Pawła Basiukiewicza. Redaktorzy tego medium bezpodstawnie połączyli nazwisko medyka z awanturą pod punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim.

W niedzielę po południu w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło do awantury pomiędzy grupą osób, która chciała wejść do placówki, a jej pracownikami.

Musiała interweniować policja, zatrzymała dwie osoby. Więcej na ten temat TUTAJ.

REKLAMA

To zdarzenie posłużyło redaktorom niezalezna.pl do próby powiązania osoby dr Basiukiewicza z tym incydentem.

Portal opisał awanturę, po czym dodał:

„Warto zauważyć, że kierownikiem Oddziału Obserwacyjno Zakaźnego w Szpitalu Zachodnim im. Św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim jest Paweł Basiukiewicz – kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, medyk konsekwentnie krytykujący strategię rządu w walce z epidemią koronawirusa. Od 9 października 2020 r. na swoim twitterowym profilu dr Basiukiewicz przez długi okres miał przypięty wpis o jednoznacznej wymowie: 'Lockdown zabija. Uderzający i pełzający. Nakazowa izolacja i kwarantanna zabija. Naród jest wtrącany w stan wojenny” – czytamy na niezalezna.pl.

Sam Basiukiewicz błyskawicznie zareagował na wiązanie jego nazwiska z tym co stało się pod punktem szczepień.

„Jak można coś takiego napisać. Co ja mam wspólnego z przemocą i z ludźmi, którzy atakowali?” – pyta lekarz.

Do sprawy odniosło się też Ordo Medicus, które materiał niezalezna.pl nazwało „bulwersującym”.

„Czy komisja etyki @SDPportal mogłaby się zająć tym bulwersującym artykułem @niezaleznapl? Jaką złą wolę trzeba mieć jako dziennikarz, żeby sugerować powiązanie @SOwieka z grandziarzami, być może od @Kaminski_M_ , w punkcie szczepień w Grodzisku?” – czytamy na Twitterze. 

Prowokacja czy popis chamstwa? Szarpanina, krzyki i krew. Awantura pod punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim [VIDEO]

REKLAMA