Być jak Mike Tyson. Marokański bokser usiłował odgryźć rywalowi ucho [VIDEO]

Youness Baalla chciał ugryźć rywala w ucho.
Youness Baalla chciał ugryźć rywala w ucho. (Zdj. screen/YT)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Marokański bokser Youness Baalla sfrustrowany przebiegiem walki z Nowozelandczykiem Davidem Nyiką w 1/8 finału olimpijskiego turnieju w Tokio (kategoria 91 kg) spróbował nietypowej akcji, która nie przyniosła mu jednak powodzenia – próbował ugryźć rywala w ucho.

Nyika był w szoku z powodu zachowania rywala, ale mimo to przetrwał trzecią rundę.

22-latek z Maroka nie tylko przegrał na punkty z dwukrotnym mistrzem Igrzysk Wspólnoty Narodów (2012 i 2018), ale został później zdyskwalifikowany za niesportowe zachowanie.

„Widzieliście to? Myślę, że sędzina tego nie zauważyła, choć to ona była najbliżej. Na szczęście miał ochraniacz (na zęby – dop. red.), więc jego próba skończyła się ‚posmakowaniem’ mojego potu. Nie pamiętam, co mu powiedziałem, ale miał nieco spuchnięty policzek” – mówił po walce Nowozelandczyk, który już raz na ringu miał podobną przygodę.

„Na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Gold Coast zostałem ugryziony w klatkę piersiową, no ale przecież to są igrzyska olimpijskie…”- nie mógł ochłonąć z emocji postawny zawodnik, który ma 201 cm wzrostu.

W ćwierćfinale, 30 lipca, Nyika zmierzy się z Białorusinem Władzisławem Smialikau.

Legenda boksu Mike Tyson 28 czerwca 1997 roku w Las Vegas odgryzł kawałek ucha swojemu rywalowi Evanderowi Holyfieldowi. Widać Marokańczyk chciał pójść śladem wielkiego i bardzo kontrowersyjnego kolegi po fachu.

Szanse medalowe przeleciały przez palce. Kiepski wtorek polskich faworytów na olimpijskich arenach

Źródło: PAP, NCzas.com